UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Rozprowadzenie kabli po mieszkaniu.

Witam wszystkich,

W mieszkaniu przeprowadzam generalny remont. Chciałbym w przyszłości skorzystać z usług UPC. Internet do mieszkania jest dostatczany kablem koncentrycznym RG6. W mieszkaniu przewidzialem kilka gniazdek z wyjsciem internetowym. W salonie chciałbym żeby stanął dekoder Horizon.

Moje pytanie brzmi: Jak i jakimi kablami spiąć to wszystko żeby wszystko działało?

W głowie urodził mi sie taki pomysł:

Internet dostarczony do mieszkania przez kabel koncentryczny idzie do dekodera w salonie. Z dekodera skrętką RJ45 idzie kabel do routera ktory znajduję się w przedpokoju i z routera także skrętką RJ45 do innych gniazdek porozmieszczanych w mieszkaniu.

Czy ma to prawo działać czy trzeba jakoś inaczej to spiąć?

21 ODPOW. 21
Highlighted
Tytan
2191 827 78

Re: Rozprowadzenie kabli po mieszkaniu.

@Cool_s 

Witamy w Społeczności.

https://forum.upc.eu/t5/moja-umowa-z-upc/wprowadzenie-upc-do-mieszkania/m-p/28771#M1382

Co do samego przewodu koncentrycznego, można zastosować też TRISET PROFI - w odróznieniu od TRISET 113 ma potrójne ekranowanie, na co wskazują wytyczne UPC.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Dziękuję za link ale ten link nie wyjaśnia mi wszystkiego. Niestety nie jestem specem od tych rzeczy. Chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź na moje pytanie. Chciałbym także uniknąć sytuacji gdzie poprowadzone kable w ścianach będą bezużyteczne.

Co do kabla to juz mam zakupiony wlaśnie Triset Profi.

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s 

Zrób jak podałem w linku a masz wtedy dowolność umieszczenia jak i samego dekodera tak i urządzeń końcowych.

Dziś każda instalacja tak właśnie winna wyglądać.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Czyli w miejsce gdzie będzie stał dekoder musi iść kabel koncentryczny x2 i skretka x2?

I jak dalej? Tak żeby doprowadzić do switcha/routera żeby w każdym gniazdku był internet.

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Chciałbym jeszcze dodać że w mieszkaniu planuje 9 gniazdek ethernetowych i tylko w jednym miejscu (salon) dekoder z telewizją

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s 

Przewód koncentryczny i skrętka może iść jedna - ale w razie awarii przewodu zostajesz z niczym.

A jak co dalej - przecież po to kładziesz wszystko na gwiazdę, by tym sposobem sygnał był wszędzie.

Będzie gdzieś potrzebna skrzynka teletechniczna, by w niej się te wszystkie przewody zeszły - tam będą splittery do przewodów koncentrycznych i patch panel do spięcia pasywnie skrętki itd

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Ok. Temat trochę zaczyna mi się rozjaśniać. Mówiąc spliter do kabla koncentrycznego masz na myśli coś takiego?:

https://www.speckable.pl/produkt/304/Antenowy-Splitter-F-indukcyjny-HQ-1-3.html?gclsrc=aw.ds&&gclid=...

I co to znaczy spięcie skrętki pasywnie?

Jeszcze jedno pytanie czy ten kabel koncentryczny do którego będzie podpięty dekoder mogę zakończyć czymś takim?:

https://www.se.com/pl/pl/product/EPH3700121/asfora---gniazdo-sat-ko%C5%84cowe-%281db%29-bia%C5%82y/?...

Highlighted
Moderator
90 12 18

@Cool_s  Możesz położyć kable we własnym zakresie zgodnie z informacjami które podał @KOCUREK1970 . Kwestia zakończenie kabli gniazdkami czy podłączenie do splitera - umów po prostu naszego Instalatora. Dokładnie sprawdzi potrzebne parametry i ustali jakie zakończenia będzie trzeba zamontować. Wtedy masz pewność, że te rzeczy będą certyfikowane, i w razie konieczności, serwisowane. Bez wzgledu na ilość użytych materiałów, koszt wykonania instalacji to 50zł. 

Jeśli chodzi o podłączenia sieci lokalnej - w tym przypadku aż 9 gniazd Ethernetowych, to już indywidualna kwestia Abonenta - za którą On również odpowiada. Dodatkowo, przy jednoczesnym korzystaniu z więcej niż 4 urządzeń (tyle portów Ethernet ma modem ConnectBox) potrzeba jest zainstalowania switcha który rozdzieli sieć na więcej urządzeń. 

Poinformuje jeszcze, że w sytuacji nowej umowy, dekoder Horizon wraz z oddzielnym modemem ConnectBox jest w pakiecie od 500mb/s. 

Pozdrawiam,
Miłosz
Zespół UPC

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Wiem że najlepszym rozwiązabiem jest zamówienie instalatora. Jednak instalator pojawi sie dopiero po podpisaniu umowy. Remont bedzie trwal jeszcze jakies 2-3 miesiace a co za tym idzie bym musial płacić za usługę z której nie będę korzystał. Przez co pieniądze będą wyrzucone w błoto.

Gdyby była możliwość zamówienia instalatora bez podpisywania wcześniej umowy już dawno bym się na to zdecydował.

Chyba że się myle.

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s 

Splitter o którym wspominasz, się do instalacji kablowej nie nadaje - to spliter satelitarny. 

Kablówka ma pasmo od 1MHz do 1000MHz.

Spliterów zresztą kupować nie musisz będzie je miał instalator.

Co do drugiej kwestii pasywnego połączenia skrętki - jak pisałem wyżej służy do tego patch panel.

Trzeba do zarobienia tych kabli mieć jeszcze odpowiedni nóż -  nazywa się to nóż Krone. 

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Generalnie zakładając ten wątek na forum UPC liczyłem na podanie rozwiązania na moje pytanie a nie na wymienianie jakich narzędzi będę potrzebował do zarobienia kabli.

Z tego co wywnioskowałem potrzebny mi będzie spliter (dostarczony przez montera) którym rozdziele sygnal na dwa kable koncentryczne (w scianie) jeden pojdzie do dekodera drugi do connect boxa, nastepnie z connect boxa skrętka RJ45 do switcha a ze switcha do pozostałych gniazd ethernetowych.

Czy taka konfiguracja spełni moje oczekiwania?

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s 

Ale wszak robisz to sam - no to jak sobie to wyobrażasz zrobić bez narzędzi?

Wątpię, czy monter będzie się bawił w zarabianie wtyczek na przewodach RJ45 (to nie należy do jego obowiązków montażowych) - więc tu potrzebujesz zaciskarki RJ45, wtyczek RJ45 itd.

Będziesz miał gniazda RJ45, je też trzeba zakuć. A jak nie gniazda to ramki z Keystonami, ale przewody RJ45 też trzeba zakuć.

A czy to spełni Twoje oczekiwania - nie oczekuj, że ktoś Ci to potwierdzi zdalnie.

Jak sam zrobisz, tak sam będziesz miał.

Switch - a masz w punkcie zejścia się przewodów RJ45 zasilanie do tego switcha?

Po zapytaniach Kolegi wnioskuję, że to co zamierzasz SAM zrobić się nie uda - brak wiedzy, umiejętności, więc wszystko pójdzie na marne.

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Sam tego nie będę robił. Firma elektro techniczna to robi. Jednak jest juz na ukonczeniu prac dlatego zalezy mi na czasie. Firma sugeruje mi pewne rozwiazanie jednak mija sie to z informacjami otrzymanymi na forum. Dlatego potrzebuję zwięzłej odpowiedzi czy mój tok rozumowania jest dobry a resztą zajmie się firma. I tak w miejscu zejscia się wszystkich kabli mam przewidziane dwa gniazdka z zasilaniem.

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s 

Firma ekektrotechniczna? - czyli instalację kablową robi elektryk .

Jak się mam odnieść do informacji których nie znam?

Przedstaw to za czym optuje firma.