UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Re: Rozprowadzenie kabli po mieszkaniu.

Firma zaznaczała, że nie zna standardów UPC i zaproponowali takie rozwiązanie:

Kabel koncentryczny do dekodera horizon z dekodera horizon skretka RJ45 do routera i z routera dalej do gniazdek ethernetowych

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1041 193

@Cool_s napisał(a):

Firma zaznaczała, że nie zna standardów UPC

ale Ty nie masz dostosowywac sie do standardow UPC tylko zrobic sobie porządną instalacje niezaleznie jaki operator dostarczy ci sygnal

w kazdym pokoju gniazdko TV i INT tak abys mogl dowolny sprzet podlaczyc

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s napisał(a):

Firma zaznaczała, że nie zna standardów UPC i zaproponowali takie rozwiązanie:

Kabel koncentryczny do dekodera horizon z dekodera horizon skretka RJ45 do routera i z routera dalej do gniazdek ethernetowych

To nie są standardy UPC - tak dziś winna wyglądać każda dobrze i przemyślanie zrobiona instalacja kablowa DVB/CATV.

Firma nie ma pojęcia o instalacjach strukturalnych, szkieletowych, kablowych.

A jeśli to kładzie elektryk, to wróży problemy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Nie rozwodząc się już nad standardami, firmami i innymi rzeczami o których i tak pewnie nie mam pojęcia a o których możecie mi napisać całe elaboraty. Czy takie rozwiązanie:

spliter (dostarczony przez montera) którym rozdziele sygnal na dwa kable koncentryczne (w scianie) jeden pojdzie do dekodera drugi do connect boxa, nastepnie z connect boxa skrętka RJ45 do switcha a ze switcha do pozostałych gniazd ethernetowych.

Biorąc pod uwagę, że mam gniazdka zasilające, oprawione kable i wszystko jest z górnej półki.

Ma sens? Schemat ten będzie działać?

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@KOCUREK1970 napisał(a):

A czy to spełni Twoje oczekiwania - nie oczekuj, że ktoś Ci to potwierdzi zdalnie.

Jak sam zrobisz, tak sam będziesz miał.

To wyczerpuje temat.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Użytkownik
11 0 0

Wydaje mi się że to jest proste pytanie dla takich speców z tutejszego forum którzy mogliby to potwierdzić lub też odrzucić takie rozwiązanie.

Jak widać można się łatwo pomylić. Widać że nikt do końca nie jest pewny swojej wypowiedzi (np biorąc pod uwagę stopkę) a jeżeli tak jest to nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Jeżeli tak wygląda całe UPC, a biorąc pod uwagę to że dzwoniąc na infolinię 4 razy dostawałem 4 różne odpowoedzi, to muszę się poważnie zastanowić nad wyborem operatora.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Temat uznaję za NIE zamknìęty

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@Cool_s 

Ja jestem swojej wypowiedzi pewny!

Ale nie oczekuj, że potwierdzę coś, co jest niezgodne ze sztuką i w dodatku robi to ktoś kto nie ma o tym pojęcia.

Od samego początku optujesz za tym, co chce tam zrobić ta firma - zatem dlaczego pytasz tutaj, czy to co oni zrobią zadziała?

Zatem to nie ode mnie oczekuj potwierdzenia, tylko od tej firmy, że w razie problemów oni za to odpowiedzą/zapłacą/poniosą konsekwencje.

Tutaj nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności za działanie osób (firm) drugich/trzecich itd.

Udzielono wyczerpujących informacji.

Temat uznaję za zamknięty.