UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Ekspert
105 27 2

Specyfikacja karty sieciowej

W najbliższym czasie planuje kupic nowego laptopa. Dlatego proszę o informację jakie parametry musi miec karta sieciowa w laptopie (bądź na co zwracać uwage) zeby móc swobodnie korzystać z internetu z Horizona. 

--
Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Fiber Power 120 Mb/s | Minuty do wszystkich Max
16 ODPOW. 16
Nauczyciel
519 379 46

Re: Specyfikacja karty sieciowej

Wybacz że wtrące swoje 3 grosze ale w przypadku kart które sa w zestawie (na slocie wewnątrz) to nie masz za dużego pola manewru i jest to raczej słabe kryterium wyboru komputera.

Tak dla siebie to powiieneś  zadbać żeby była w standarach b/g/n/ac

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Ekspert
105 27 2

@Pablonapisał(a):

Wybacz że wtrące swoje 3 grosze ale w przypadku kart które sa w zestawie (na slocie wewnątrz) to nie masz za dużego pola manewru i jest to raczej słabe kryterium wyboru komputera.

Tak dla siebie to powiieneś  zadbać żeby była w standarach b/g/n/ac

A jesli chodzi o internet po kablu?

--
Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Fiber Power 120 Mb/s | Minuty do wszystkich Max
Nauczyciel
519 379 46

To tyle żeby była 1Gbit. (jeszcze nie widziałem w lapkach kart 10Gbit)

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Moderator
923 601 148

W zasadzie @Pablo temat wyczerpał, a to o czym pisał to obecnie raczej standard w nowych laptopach. Bardziej pomyśl o paru innych szczegółach, które uprzyjemnią korzystanie z nowego sprzętu - dysk SSD, dedykowana grafika, matowa matryca.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Nauczyciel
552 132 6

Zgodzę się z @GMateusz, dysk SSD to must have w laptopach, kop w szybkości działania jest bardzo duży. Co do karty sieciowej to @Pablo wyczerpał temat. @@@ W zależności do czego potrzebujesz laptopa, to inne parametry już się dobiera.

Profesor
1364 605 50

@GMateusz

Oj byś się zdziwił - nowy laptop a potrafi mieć kartę sieciową LAN jeszcze 100Mb 

@Pshemco

Procek minimum I5, slot na dodatkowy RAM - to też bym brał pod uwagę.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
923 601 148

@KOCUREK1970 zakładam, że @Pshemco ma odpowiednio dużo oleju w głowie i nie planuje zakupu najtańszego marketowego Lenovo czy Toshiby, ale wiadomo trzeba zwracać uwagę na wszystkie szczegóły :-)

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Profesor
1364 605 50

@GMateusz

Często jest tak, że nawet się (celowo) nigdzie nie wspomina o karcie LAN (bo przecież rządzi wifi), żadna wywieszka nie ma takiego info, unika się tego tematu - kupujesz i zonk.

Ja mam taką zasadę, że jak o czymś mi nie wspominają, nie ma jasnego i czytelnego info to tym bardziej drążę temat.

Laptop to nie PC, jak cię wymanewrują to najwyżej dokupisz do PC na PCI/PCI-e sieciówkę LAN Gb i po sprawie.

Laptop i wymiana sieciówki, to albo leci gwarancja, albo znowu BIOS nie obsługuje innej sieciówki niż tylko dedyk, a jak LAN to się nawet wymienić nie da bo integra z MABO - same problemy.

Takie czasy, że klient idąc do sklepu musi wiedzieć więcej niż sprzedawca co oferują do sprzedaży

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Ekspert
105 27 2

@KOCUREK1970napisał(a):

@GMateusz

Oj byś się zdziwił - nowy laptop a potrafi mieć kartę sieciową LAN jeszcze 100Mb 

Potwierdzam przegladając oferty sklepów komputerowych taki "kwiatki" tez sie zdarzaja. 

--
Ekspert
105 27 2

@GMateusznapisał(a):

@KOCUREK1970 zakładam, że @Pshemco ma odpowiednio dużo oleju w głowie i nie planuje zakupu najtańszego marketowego Lenovo czy Toshiby, ale wiadomo trzeba zwracać uwagę na wszystkie szczegóły :-)

Przymierzam sie do Dell`a 

--
Nauczyciel
519 379 46

Dell jest bardzo ok.
Jeżeli Tobie nie jest potrzebny komputer do gier z wypas grafą tylko szybki komp do codziennej pracy to Ci mogę polecić lapki poleasingowe z gwarancją.

Serie buisnesowe to super wykonane sprzety. Tyczy się to Della, Lenovo, Fujitsu.

hosting
Wykładowca
724 174 26

@Pshemconapisał(a):

@GMateusznapisał(a):

Świetny wybór. Sam mam służbowego XPS 9380 i laptop jest całkowicie bezproblemowy. Co prawda by podłączyć kabel sieciowy trzeba mieć dongla na USB-C, ale to mały problem. Download po WiFi dochodzi do 700mbs, upload do 600. Lepiej pod tym wzglęm wypadaja tylko MacBooki Pro, ale one mają chyba jako jedyne na rynku WiFi 3x3. 

Tak bardziej ogólnie, to jeśli chodzi o karty WiFi do laptopów to mogę polecić Intel® Wireless-AC 9560 i  The Killer Wireless-AC 1435, 

Moderator
923 601 148

@Pshemco napisał(a):

@GMateusznapisał(a):

Miód na moje uszy. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

Ale dajecie kryptoreklamą