UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
7 3 1

Tryb Bridge i własny router - home office...

Dobry wieczór,

potrzebuję Państwa wsparcia. Jestem posiadaczem Horizona, który serwuje mi niestabilną sieć wifi - niestety często moje urządzenia tracą połączenie (wszystkie jednocześnie w kuchni, gdzie mam stół), ale ogólnie - muszę pracować w bardzo konkretnym miejscu, bo sygnał wifi jest za słaby (przesunięcie komputera o kilka metrów powoduje totalną nieresponsywność połączenia przez kilka sekund). Nie było to problemem wcześniej, ale teraz coraz częściej mam problemy podczas wideo konferencji, których obecnie jest więcej. Nie ułatwia też faktu, że potrzebuję pracować jednocześnie na dwóch laptopach, które stoją blisko siebie.

Postanowiłem kupić mocniejszy, polecany router - niestety, nie wiedziałem, że Horizona nie da się wprowadzić w tryb bridge, a opłaciłem już zamówienie. Czy jest szansa na pomoc UPC?

Będę szalenie zobowiązany, bo naprawdę ciężko jest pracować, a nie zapowiada się teraz rychło wrócić do normalności.

Zdrowia wszystkim,

Dariusz

13 ODPOW. 13
Highlighted
Zawodowiec
272 43 11

Re: Tryb Bridge i własny router - home office...

@dariuszu 

Co prawda trybu bridge nie włączysz w Horizone, ale skoro twierdzisz, że problem tkwi w WiFi to po prostu będziesz miał podwójny NAT i tyle.

Highlighted
Użytkownik
7 3 1

To chyba nie jest dobre rozwiązanie, podwójny NAT - nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że może to znacząco wpłynąc na ping (jestem graczem) i dodatkowo tworzyć problemy przy serwowaniu usług z lokalnego komputera publicznie?

Wolałbym uniknąć takiego rozwiązania i zrobić to jak należy :( 

Highlighted
Tytan
1188 618 112

Niekoniecznie trzeba bawić się w podwójny NAT.

W uproszczeniu, zostawiasz horizon jako głowny router (możesz wyłączyć mu Wifi ale zostawiasz DHCP)  a z nowego routera ropbisz AP

-------------------------------------------
Highlighted
Zawodowiec
272 43 11

@Pablo 

No przecież... wyleciało mi to z głowy 

@dariuszu 
Pochwal się co za sprzęcicho zamówiłeś.

Highlighted
Użytkownik
7 3 1

Panowie,

primo - dziękuję za odpowiedzi. Niemniej to rozwiązanie również nie jest optymalne, bo ciągle połączeniem ze światem zarządzać będzie Horizon - zwłaszcza, że zależy mi na zachowaniu niskiego latency, ale jednocześnie możliwości bezproblemowego forwardowania portów i niezakłóconego dostępu do lokalnego komputera (WOL, VPN itp.) pełniącego rolę serwera na moje potrzeby.

Jasne jest dla mnie, że z wyłącznie Horizonem nie będę w stanie przeskoczyć na tryb bridge, ale wcześniej widziałem wątki, w których była mowa o "rekonsolidacji sprzętu" i zastanawiam się, jaka jest na to szansa ew. jak mogę przeprocowac temat, bo bardzo mi na tym zależy.

Kupiłem ASUS RT-AC86U, perspektywicznie AiMesh może mi się przydać. Wiecie, to świetny sprzęt - stąd moje rozczarowanie brakiem bridge w Horizonie, trochę zabieg mija sie z celem, a naprawdę jestem już wściekły i zrozpaczony tym wifi z UPC :( 

D.

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@dariuszu napisał(a):

ale wcześniej widziałem wątki, w których była mowa o "rekonsolidacji sprzętu" i zastanawiam się, jaka jest na to szansa ew. jak mogę przeprocowac temat

nie sadze aby to bylo jeszcze mozliwe

ale masz wyjscie - podniesc predkosc internetu do 500 lub 1000 Mb/s wowczas otrzymasz osobny router

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
7 3 1

Świetnie! To jest dobre rozwiązanie.

Czy zmieniając ofertę przez Internet na 500 Mbit - zawsze w zestawie jest connect box?

Nie jest to dla mnie jasne na podstawie www.

Highlighted
Tytan
1188 618 112

Tylko w przypadku 500Mbps oraz 1Gbps następuje dekonsolidacja.

Ale czy gra jest warta świeczki ? Musisz to sam ocenić. W chwili gdy ustawisz Asusa jako AP Twój ping się nie zwiększy.

Decyzja należy do Ciebie.

-------------------------------------------
Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@dariuszu napisał(a):

Czy zmieniając ofertę przez Internet na 500 Mbit - zawsze w zestawie jest connect box?

tak

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
7 3 1

Bardzo serdecznie dziękuję!

Rozumiem opcje, jeszcze się zastanowię, natomiast już nie zawracam głowy.

Dzięki jeszcze raz, zdrowia.

Highlighted
Zawodowiec
272 43 11

@dariuszu 
Bardzo dobry zakup. Grzechem by było z niego korzystać tylko jako AP.

Ja posiadam RT-AC68U praktycznie analogiczna konstrukcja. W razie W służę pomocą podczas konfiguracji.

Highlighted
Moderator
160 63 45

@dariuszu napisał(a):

Świetnie! To jest dobre rozwiązanie.

Nie jest to dla mnie jasne na podstawie www.

To ja tylko potwierdzę, że wynika to z matryc sprzętu UPC. Dla pakietów Internetu powyżej 300 Mb, czyli dla 500 Mb i 1000 Mb otrzymujesz osobny modem internetowy, a na dekoderze Horizon zostanie sama Telewizja. 

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Ja wykorzystuje Horizona jako dostęp do internetu w trybie NAT. Do Horizona podłączyłem ruter Tp-Linka Archer C7 za pomocą kabla Ethernetowego i wyłączyłem w Horizonie WiFi. Okazało się że oryginalne oprogramowanie Archera C7 pracowało tylko z wykorzystaniem dolnego zakresu 5GHz tzn kanały do 48 co zostało potwierdzone w anglojęzycznej instrukcji. Po wymianie oprogramowania rutera na OpenWRT wszystko zaczeło działać poprawnie. Aktualnie nie mam problemów z restartami sieci WiFi i sieci WAN/LAN w Horizonie. Horizon w trybie NAT dodaje 2-4ms opóźnienia, co patrząc na pokazywane w różnych postach pomiary opóźnień jest w zasadzie pomijalne w stosunku do opóźnień wnoszonych przez łącza wychodzące z sieci UPC. Nie mam żadnych problemów nawet z dużymi wideo konfrencjami i oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości, mimo że mam tylko 150Mb.  Speed test z wykorzystaniem WiFi normalnie osiąga 140 Mb. Moim zdaniem jest to wystarczające dla większości zastosowań. Większość ograniczeń dotyczy przede wszystkim wyjść poza sieć UPC. Korzystac w WiFi Horizona miałe dużo gorsze wyniki. Uruchamianie jakich kolwiek dodatkowych procesów w procesorze obsługującym ruting w Horizonie powodowało znaczne opóźnienia oraz zawieszanie się sprzętu oraz przypadkowe restarty- teraz to nie występuję.