UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
10 2 0

Wifi horizon jak ustawić?

Witam, da się jakoś zmienić ustawienia dekodera horizon, aby po wifi uzyskać więcej jak 35mbps? Po kablu leci deklarowane 120mbps. 

25 ODPOW. 25
Highlighted
-
Nie dotyczy

Re: Wifi horizon jak ustawić?

@arturxd ta prędkość wynika z wielu różnych czynników. Jednym z nich jest częstotliwość jakiej używasz. Jeżeli osiągasz 35 mbps zakładam, że używasz sieci w zakresie 2,4 Ghz. Do uzyskania prędkości powyżej 100 musisz użyć 5Ghz. Jak już na horizonie odpalisz 5Ghz, potrzebujesz jeszcze karty obsługującej 802.11 ac  

Sieć na częstotliwości 2,4 Ghz jest bardzo "zatłoczona" więc uzyskanie jakiś wyższych prędkości jest ciężkie...

Highlighted
Inspirator
10 2 0

@-

Raczej rozchodzi mi sie o urzadzenia mobilne(telefon,tablet). Czyli wystarczy sie zalogowac na 192.168.1.0 i zmienic na 5ghz? Jak wtedy nic to nie da to wrocic na 2.4 i to olac?

Highlighted
-
Nie dotyczy

Możesz tak...chociaż Horizon może rozgłaszać obie sieci na raz  

Pytanie czy telefon lub tablet ma 5 Ghz ?

Highlighted
Omnibus
315 64 38

Mnie pomogło jak zmieniłem w stawieniach  wifi (2,4), zwiększył się zasięg i poziom sygnału :jak ustawiłem na samo N i szrokość kanału na 20  a na 5Mhz to najwyższy poziom jak na samo  AC ustawiłem i szerokość kanału 80 

Highlighted
Tytan
1441 824 567

@Marcinosr napisał(a):

Możesz tak...chociaż Horizon może rozgłaszać obie sieci na raz  

Pytanie czy telefon lub tablet ma 5 Ghz ?

Prawda i co więcej ma rozgraniczenie w nazwie tych dwóch sieci. A co za tym idzie, jeśli dane urządzenie, sieci 5 GHz po prostu nie obsługuje, to nie będzie ona nawet widoczna w dostępnych połączeniach. 

---------------------------------------

Przestrzegaj tak jak ja, Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Od 01.09.2019r. nie pracuję w UPC Polska i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Proszę o kierowanie swoich zgłoszeń do aktualnej moderacji forum.

Highlighted
Zawodowiec
168 36 9

@GMateusz napisał(a):

Pytanie czy telefon lub tablet ma 5 Ghz ?Prawda i co więcej ma rozgraniczenie w nazwie tych dwóch sieci. A co za tym idzie, jeśli dane urządzenie, sieci 5 GHz po prostu nie obsługuje, to nie będzie ona nawet widoczna w dostępnych połączeniach. 

tylko trzeba odpowiednio je sobie nazwać, bo nie każdy OS zaznacza że to sieć 5GHz (np windows nie zaznacza tego, MIUI  pokazuje)

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Highlighted
-
Nie dotyczy

@krupniok200 zgadza się....ale wystarczy np. SIEC2 i SIEC5 i już

Highlighted
Inspirator
5 0 0

Pozwolę sobie odgrzać temat, bo osobiście nie do końca czuję, żeby problem został rozwiązany przynajmniej w moim przypadku, a chodzi o kwestię czy reklamować urzadzenie czy coś jeszcze innego wchodzi w grę.

Sprzęt:

Dekoder Horizon

Laptop MSI z kartą AC-3165 (z innymi routerami daje potężne predkości, sama karta pokazuje połączenie z predkością 433,3 Mbps)

Internet - UPC 300/20 Mb

Mierzona (speedtest.pl, speedtest.net, test UPC) - 37/20 Mb (takie samo przy 2,4 i przy 5)

Zmiany kanałów/szerokości pasma sprawiają, że w niektórych przypadkach jest tylko wolniej,

prędkość mierzona tuż obok routera, za ścianą i w innym pomieszczeniu wyniki takie same. Gdzie leży problem, czy uruchamiać preces reklamacji. Proszę o jakieś konstruktywne sugestie, bez niepotrzebnej polemiki. 

Kokodżambo i do przodu.
Highlighted
Tytan
2705 577 130

Aktualizowałeś stery do sieciówki Intela?

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@GreguS 

Żeby mieć prędkość na poziomie 250 Mb/s i więcej musisz mieć odbiornik wifi 802.11ac 2x2 Mu-MIMO o przepustowość 867 Mbps.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Pracuję w UPC
118 72 6

@GreguSnapisał(a):

Pozwolę sobie odgrzać temat, bo osobiście nie do końca czuję, żeby problem został rozwiązany przynajmniej w moim przypadku, a chodzi o kwestię czy reklamować urzadzenie czy coś jeszcze innego wchodzi w grę.

Sprzęt:

Dekoder Horizon

Laptop MSI z kartą AC-3165 (z innymi routerami daje potężne predkości, sama karta pokazuje połączenie z predkością 433,3 Mbps)

Internet - UPC 300/20 Mb

Mierzona (speedtest.pl, speedtest.net, test UPC) - 37/20 Mb (takie samo przy 2,4 i przy 5)

Zmiany kanałów/szerokości pasma sprawiają, że w niektórych przypadkach jest tylko wolniej,

prędkość mierzona tuż obok routera, za ścianą i w innym pomieszczeniu wyniki takie same. Gdzie leży problem, czy uruchamiać preces reklamacji. Proszę o jakieś konstruktywne sugestie, bez niepotrzebnej polemiki. 

Troche porad znajdziesz tutaj -> http://www.upc.pl/wifi

oraz tutaj- > https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006918

Highlighted
Inspirator
5 0 0

ale to już nie chodzi o 300, ale nawet jakieś 90-100, AC-3165 ma 1x1 i do 433 

stery najnowsze z 6-03-2019

na kablu przy 1Gb pokazuje 240Mb

Na analizerze pokazuje, że Horizon stoi na 5GHz ale pasmo 20MHz

Linki zawierają bardzo słabe merytorycznie porady - ogólniki, które nie zmienią wyników w moim przypadku, celowo podałem informacje o sytuacji. Pasmo 5GHz jest prawie puste 3 sieci w okolicy. 2,4 są troche przypakowane, ale też bez tragedii. 

Na tej samej karcie przy Mikrotiku na 2,4 miałem prawie 100 Mb więc wina mojego sprzętu odpada. Pytanie co jeszcze mogę spróbować z Horizonem, bo ilość ustawień jest uboga i w dodatku nie reaguje na niektóre zmiany tylko pokazuje jedno a działa na innym.

Kokodżambo i do przodu.
Highlighted
Pracuję w UPC
118 72 6

@GreguSnapisał(a):

Na analizerze pokazuje, że Horizon stoi na 5GHz ale pasmo 20MHz

Tutaj masz informacje jak zmienić szerokośc kanału -> https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007300

Highlighted
Tytan
2705 577 130

@GreguSnapisał(a):

na kablu przy 1Gb pokazuje 240Mb

A zrób speedtest w pro.speedtest.pl