UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
10 2 0

Wifi horizon jak ustawić?

Witam, da się jakoś zmienić ustawienia dekodera horizon, aby po wifi uzyskać więcej jak 35mbps? Po kablu leci deklarowane 120mbps. 

87 ODPOW. 87
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Re: Wifi horizon jak ustawić?

@arturxd ta prędkość wynika z wielu różnych czynników. Jednym z nich jest częstotliwość jakiej używasz. Jeżeli osiągasz 35 mbps zakładam, że używasz sieci w zakresie 2,4 Ghz. Do uzyskania prędkości powyżej 100 musisz użyć 5Ghz. Jak już na horizonie odpalisz 5Ghz, potrzebujesz jeszcze karty obsługującej 802.11 ac  

Sieć na częstotliwości 2,4 Ghz jest bardzo "zatłoczona" więc uzyskanie jakiś wyższych prędkości jest ciężkie...

Inspirator
10 2 0

@-

Raczej rozchodzi mi sie o urzadzenia mobilne(telefon,tablet). Czyli wystarczy sie zalogowac na 192.168.1.0 i zmienic na 5ghz? Jak wtedy nic to nie da to wrocic na 2.4 i to olac?

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Możesz tak...chociaż Horizon może rozgłaszać obie sieci na raz  

Pytanie czy telefon lub tablet ma 5 Ghz ?

Omnibus
201 46 24

Mnie pomogło jak zmieniłem w stawieniach  wifi (2,4), zwiększył się zasięg i poziom sygnału :jak ustawiłem na samo N i szrokość kanału na 20  a na 5Mhz to najwyższy poziom jak na samo  AC ustawiłem i szerokość kanału 80 

Moderator
932 600 151

@Marcinosr napisał(a):

Możesz tak...chociaż Horizon może rozgłaszać obie sieci na raz  

Pytanie czy telefon lub tablet ma 5 Ghz ?

Prawda i co więcej ma rozgraniczenie w nazwie tych dwóch sieci. A co za tym idzie, jeśli dane urządzenie, sieci 5 GHz po prostu nie obsługuje, to nie będzie ona nawet widoczna w dostępnych połączeniach. 

Zawodowiec
111 33 9

@GMateusz napisał(a):

Pytanie czy telefon lub tablet ma 5 Ghz ?Prawda i co więcej ma rozgraniczenie w nazwie tych dwóch sieci. A co za tym idzie, jeśli dane urządzenie, sieci 5 GHz po prostu nie obsługuje, to nie będzie ona nawet widoczna w dostępnych połączeniach. 

tylko trzeba odpowiednio je sobie nazwać, bo nie każdy OS zaznacza że to sieć 5GHz (np windows nie zaznacza tego, MIUI  pokazuje)

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
-
Nie dotyczy
1070 0 58

@krupniok200 zgadza się....ale wystarczy np. SIEC2 i SIEC5 i już

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@-napisał(a):

@arturxd ta prędkość wynika z wielu różnych czynników. Jednym z nich jest częstotliwość jakiej używasz. Jeżeli osiągasz 35 mbps zakładam, że używasz sieci w zakresie 2,4 Ghz. Do uzyskania prędkości powyżej 100 musisz użyć 5Ghz. Jak już na horizonie odpalisz 5Ghz, potrzebujesz jeszcze karty obsługującej 802.11 ac  

Sieć na częstotliwości 2,4 Ghz jest bardzo "zatłoczona" więc uzyskanie jakiś wyższych prędkości jest ciężkie...

Konto założyłem tylko po to aby obnażać głupotę Twoich porad bo nie ta jest pierwsza która napisana na zasadzie kopiuj wklej z innych źródeł Po pierwsze na 2,4 Ghz bez problemu osiągam prędkość 110 Mb/s wystarczła karta Tp-link 821n i ustawienie szyfrowania AES nie TKIP oraz wybranie kanału na  sztywno sprawdzi najprostszą aplikacją Wifi Analizer i oczywiście sygnał Wifi 802.1n częstotliwość 20/40 MHz

Karta korzysta z MIMO i połączy na dwóch kanałach Pozdrawiam

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@- dziękuje za twoją opinię  

Oczywiście w każdych warunkach jesteś w stanie to powtórzyć? I każdej odległości? Czy tylko u siebie w ciepłym domku gdzie jak widać masz pasmo 2,4 mało obciążone  

Ja lubię taki fajne jednostronne i indywidualne opinie Typu - bo u mnie działa. Bo oczywiście rozumiesz, że skoro u Ciebie zadziałało na dobrze spasowanym sprzęcie, to na przypadkowo dobranym u innych nie musi?

Profesor
1375 607 54

@- napisał(a):

bez problemu osiągam

To jak by Pan nazwał to co zacytowałem?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
1070 0 58

@-napisał(a):

@- dziękuje za twoją opinię  

Oczywiście w każdych warunkach jesteś w stanie to powtórzyć? I każdej odległości? Czy tylko u siebie w ciepłym domku gdzie jak widać masz pasmo 2,4 mało obciążone  

Ja lubię taki fajne jednostronne i indywidualne opinie Typu - bo u mnie działa. Bo oczywiście rozumiesz, że skoro u Ciebie zadziałało na dobrze spasowanym sprzęcie, to na przypadkowo dobranym u innych nie musi?

Oczywiście że zadziała u innych a moje pasmo jest bardzo obciążone  11 pięter większość UPC a że większość osób korzysta ze standardowych ustawień kanału 1 6 11 reszta jest wolna. Podstawą jest też odpowiednie umieszczenie routera i to od informacji jakie ja podałem powininieneś zacząć udzielanie porady nie sugerować ze bez 5 MHz nie da rady

Wykładowca
754 175 32

@-, Ja na 2.4ghz na sprzęcie który żadnego MIMO raczej nie obsługuje przez jedną ścianę wyciągam 70-95mbs. I to przy kanale 20mhz, bo CB za nic nie che ustawić u mnie 40mhz, mimo, że eter w miarę czysty. Co nie znaczy, że każdy tyle u siebie wyciągnie. Teoretycznie maks przy 20mhz to 150mbs.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@zylxnapisał(a):

@-, Ja na 2.4ghz na sprzęcie który żadnego MIMO raczej nie obsługuje przez jedną ścianę wyciągam 70-95mbs. I to przy kanale 20mhz, bo CB za nic nie che ustawić u mnie 40mhz, mimo, że eter w miarę czysty. Co nie znaczy, że każdy tyle u siebie wyciągnie. Teoretycznie maks przy 20mhz to 150mbs.

@zylxnapisał(a):

Karta o której pisałem korzysta z dwóch anten i na Conect box wymusza 40 MHz i zestawia połączenie 300mbs a jest warta uwagi dlatego że jej cena to około 40 zł i nie ma potrzeby inwestowania w dość drogie ac 

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@- ty uważasz tak...ja inaczej proste. A żaden z użytkowników ani nie ma obowiązku tego czytać ani korzystać.

Ponad to sam zacząłeś od tego jakie karty użyłeś itp. a na ustawieni routera zwróciłeś uwagę dopiero po mojej uwadze. Bo ważniejsze było "doładować" mi i pokazać jak bardzo się "myliłem" co oczywiście jest bzdurą....

A zacznijmy od tego, że nie tylko ustawienie ale i odległość urządzenia od routera jest ważna, po drugie tak skoro kanały 1, 6, 11 są zajęte to reszta kanałów i tak "odczuwa" urządzania na tych 3 kanałach (czego tłumaczyć chyba nie muszę skoro tak dużo wiesz).

Pasmo 5 GHz jest w miarę wolne, pozwala na dużo większe prędkości i łatwiej użytkownikowi nie informatykowi podpowiedzieć korzystanie z tego pasma, niż "walkę o dobrą" prędkość na 2,4.  Tak poszedłem na łatwiznę Bo i takiego podejścia "zazwyczaj" wymagają użytkownicy, szybkiej, bezproblemowej pomocy.

Rozumiem, że Twoja wiedza i znajomość tematu podpowidziała Ci inne rozwiązanie. Pytanie tylko, co byś napisał jak po twoich poradach okazało by się, że user nadal nie osiągnął zamierzonych prędkości...A tak zazwyczaj kończą się eksperymenty na 2,4