UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
5 0 0

Re: Wifi horizon jak ustawić?

po wifi niecert: 

Prędkość pobierania - download [Mb/s]33.01
Prędkość wysyłania - upload [Mb/s]20.09
Opóźnienie (RTT – ping) [ms]13
Zmienność opóźnienia - jitter [ms]8

po kablu cert.

Prędkość pobierania - download [Mb/s]238.19
Prędkość wysyłania - upload [Mb/s]20.44
Opóźnienie (RTT – ping) [ms]11
Zmienność opóźnienia - jitter [ms]5
Kokodżambo i do przodu.
Highlighted
Tytan
2705 577 130

Test jest w ogóle certyfikowany czy nie?

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@GreguS 

Na połączeniu przewodowym to mierzysz i na prospeedtest?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Inspirator
5 0 0

zedytowałem, jak to wygląda

Kokodżambo i do przodu.
Highlighted
Tytan
2705 577 130

Wydaje mi się, że link 433 Mb nie będzie jednak wystarczający do prędkości 300 Mb. A jeszcze dochodzą do tego zakłócenia, bałagan w eterze itp i mamy to co mamy

Highlighted
Inspirator
5 0 0

powtórzę się - tu nie chodzi żeby dał tyle co kabel, ale jakieś 90-100 

Niestety na: forum Benchmark

znlazłem pocieszającą informację, że z radia Horizona mogę zapomnieć:

"Horizon ma dwa radia 2,4 i 5GHz na 5GHz realny maksymalny transfer to 60Mbs-70Mbs. Nie nie tu niema błędu to nie są MB tylko Mbit to jest realna wydajność tego radia.

Zakładając że do tego Horizona masz 250Mbit i chciałbyś mieć całość dostępną po WiFi to musisz mieć radio pracujące w AC a najlepiej w AC1200. Takie parametry zapewnia np modem Connect BOX on ma takie radio i 250Mbit z UPC spokojnie jest dostępne po WiFi. To Taka dygresja."

Przy okazji postawię Mikrotika za Horizonem i zobaczę jakie będą efekty. Jak posprawdzam temat, to się podzielę wiadomościami.

Kokodżambo i do przodu.
Highlighted
Tytan
1196 620 114

Strzelasz drogi panie kulami w płot aż szkoda na to patrzeć.

Operator nie gwarantuje Ci nawet 1/1 Mbit za pośrednictwem wifi (wszystkie potrzebne informacje masz w umowie a dokładniej to w regulaminie świadczenia usługi). Skoro wiesz co to Mikrotik to i powinieneś wiedzieć z czym to się wszystko je i jakimi prawami rządzi się wifi.

Jak już masz Mikrotika (bardzo dobry sprzet jako router kablowy) to powinieneś wiedzieć że ich radia w segmencie SOHO tez nie grzeszą wydajnośćią.

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Witam, nie wiele wiem z tego co przeczytałem, chodzi mi o konkrenty link do strony gdzie moge kupić Ruter WiFi podpiety kablem  do Horizona, który zapewniłby mi mocny sygnał WiFi , aby można było korzystać z karty sieciowej WiFi Asus PCE AC68 (komputer stacjonarny Windows 10), oraz dostęp do internetu w telefonach iPhone.  Zwykłe mieszkanie w bloku.

Czy to jest do osiagnięcia i dobrze by działo , cena nie jest w tym przypadku ż tak ważna.

pozdrawiam

Marek

Highlighted
Tytan
1196 620 114

Jak masz budżet i wiedzę to AP UBNT UNIFI AC

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Tak max 1000 zł. , ale widzę, że te access Pointy są w podobnej cenie. Jak będą się sprawdzać w mieszkaniu to chętnie , ale serwisant mówił o ruterze, czy to zastapi mi ruter, + Horizon ?

Highlighted
Tytan
1196 620 114

To są acces pointy więc jak nazwa sugeruje tylko punkty dostepowe. Jeżeli u ciebie routerem jest dekoder Horizon, to gdy dokupisz swój router będziesz musiał godzić się na podwójny NAT