UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Użytkownik
3 0 0

Wifi w Horizon działa do czasu zimnego restrtu

Witam

Wifi z moim dekoderze Horizon działa do momentu zimnego restartu (wyłączenia zasilania). Po ponownym uruchomieniu wszystkie funkcje dekodera (poza siecią wifi) działają bez problemu. Internet po kablu działa bez problemu. Jedynym problemem jest brak sieci wifi (zarówno 2,4 jak i 5 Ghz).

W takiej sytuacji nie świeci się zielona dioda wifi, ale w panelu administracyjnym routera karta wifi jest włączona.

Pomaga jedynie reset do ustawień fabrycznych, po którym wszystko działa znowu idealnie aż do kolejnego wyłączenia z prądu.

Oto czego jeszcze próbowałem:

- opcja aktywacji wifi poprzez pilota - pasek postępu dochodzi do końca, a następnie pojawia się komunikat "aktywacja domowej sieci wi-fi zakończyła się niepowodzeniem"

- wyłączenie i włączenie ponowne karty wifi z poziomu panelu administracyjnego routera

- reset części modemowej

- przywrócenie do ustawień fabrycznych - to naprawia problem

- przywrócenie do ustawień fabrycznych, wyłączenie dekodera z pilota, wyłączenie z prądu; po włączeniu wifi znowu nie działa

Wersja oprogramowania: 2.9.11.1.

Jako że po resecie do ustawień fabrycznych wszystko działa idealnie, wnioskuję że problem jest w oprogramowaniu Horizona.

Czy ktoś miał podobny problem? Co można z tym zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

6 ODPOW. 6
Tytan
1002 588 82

Re: Wifi w Horizon działa do czasu zimnego restrtu

Według mnie to 813813813 i zgłoszenie problemu, wydaje mi się że dekoder ma jakiś problem z podniesieniem interfejsu sieciowego.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2162 821 71

@mluk82 

Witamy na naszej Społeczności.

Jak wygląda zarządzanie energią przy uruchamianiu Horizona - powinna być wybrana opcja "szybki" start.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
3 0 0

Tak, jest wybrany "szybki" start.

Chyba rzeczywiście zostaje infolinia i (zapewne) wymiana dekodera.

Póki co dziękuję za pomoc!

Tytan
2162 821 71

@mluk82 

Można jeszcze spróbować tak zwanego głębokiego resetu czyli ponownej inicjalizacji dekodera ponownej instalacji oprogramowania i kasowania wszystkich nagrań na dysku.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
3 0 0

@KOCUREK1970, czy pisząc głęboki reset masz na myśli reset do ustawień fabrycznych (przytrzymanie trzech przycisków z przodu obudowy przy uruchomieniu dekodera)?

Jeżeli tak, to właśnie to robiłem i to właśnie naprawia sieć wifi, ale tylko do momentu kolejnego zimnego restartu (np. gdy wyłączam router gdy jest burza).

Tytan
2162 821 71

@mluk82 

Dokładnie tak.

Zatem, nie pozostaje nic innego, jak tylko zgłosić się na infolinię UPC, przedstawić tam swój problem i prosić o wymianę dekodera.

Jako klient, ze swej strony nic więcej już nie możesz zrobić.