UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Inspirator
6 0 1

zanikanie sieci

Miałem Horizona, od czasu odłaczało mnie od neta - zarówno po kabli i wifi, po restarcie sieci czy kompa było ok. Ale byc może zrobiłem bład i przesiadłem się na upc biznes, dostałem nowszego horizona z szybszym prockiem i niestety kilka razy na godzine zanika mi sieć na parę sekund - dzisiaj sprawdzanie w czasie gotomeeting, clickmeeting czy slack więc raczej nie jest kwestia danego serwisu. Jakieś pomysły co można sprawdzić ?

8 ODPOW. 8
Tytan
2162 821 71

Re: zanikanie sieci

@undsame 

Proszę wstawić foto z kanałami downstream i upstream z Horizona.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
6 0 1

downstream.PNGupstream.PNG

Tytan
2162 821 71

@undsame 

Sygnał w normie.

Proszę spróbować zresetować HZN guzikiem z tylu obudowy (nastąpi reset części modemowej).

Proszę też sprawdzić wersję oprogramowana sekcji modemowej - ostatnia wersja softu 2.9.11.1

Jeśli i to nie pomoże, proszę dzwonić na infolinię (być może awaria usługi, awaria w regionie albo uszkodzenie boxa).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
6 0 1

w sumie to chyba jednak sieć nie zanika, podczas ostatnich problemów ze skype odpaliłem speedtesta i działał, a przy gotomeeting wystarczy odświeżyć stronę. Wygląda na to że problem występuje przy serwisach gdzie jest streamowanie dźwięku/obrazu. Jeszcze się zastanawiam jak mógłym monitorować sieć w przypadku takich problemów nie wiem czy np ping google.pl będzie ok bo tam nie ma sesji tcp.

Infolinia zaproponowała osobny modem tylko że specjalnie zmieniłem operatora na upc bo chciałem mieć 1 urządzenie. Jakbym chciał 2 to wziąłbym za 10zł więcej neta 500mb

No i jednak na poprzednim horizonie nie miałem tego typu problemów

Konto zbanowane
2383 537 108

A jakiego miałeś wcześniej Horizona, a jakiego masz teraz?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
6 0 1

Generalnie taki sam model, wg sprzedawcy ten obecny ma szybszy procesor

Konto zbanowane
2383 537 108

Ale z zewnątrz czymś się różniły czy tak samo wyglądają?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
6 0 1

jest taki sam