UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
2 0 1

Zmiana DNS w modemie Horizon

Cześć,

czy firmie lub społeczności znane są jakieś problemy ze zmianą DNSów w modemie Horizon? W panelu administratora (Basic > LAN) ewidentnie widoczne są opcje które za to odpowiadają, ale coś z nimi jest nie tak. W oba pola wpisuję własne, lokalne adresy, dostaję ostrzeżenie że urządzenie się zrestartuje, klikam OK i Save, po czym.. strona się odświeża i dalej widoczne są stare numery IP. Nic się nie zmienia. A to i tak sukces, bo przy pierwszej próbie Horizon się zrestartował, ale straciłem kompletnie dostęp do panelu administratora i nie były rozgłaszane sieci WiFi. Dopiero reset przyciskiem do ustawień fabrycznych przywrócił dostęp.

 

Uprzedzając pytania, w zakładce Status Software Version to 2.9.11.1 a hardware DMC7002KLG. Opcji potrzebuję do skonfigurowania blokera reklam tzw. "Pi-hole" i na Connectboxie działało to bez problemu. Pomijam już fakt, że Horizon ma tylko dwa gniazda Ethernet, co jest jakimś nieśmiesznym żartem.

1 ODPOWIEDŹ 1
Highlighted
Użytkownik
2 0 1

Re: Zmiana DNS w modemie Horizon

Edit: Ok, wygląda na to że koniec końców ustawienia zostały zaaplikowane, bo teraz komputery dostają mój zmieniony DNS. Co jest ciekawe, bo admin panel Horizona dalej wyświetla stare standardowe adresy UPC. No ale działać działa, więc temat chyba do zamknięcia.