UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Highlighted
Debiutant
1 0 0

Zrywa połączenie wi-fi 5ghz tp-link archer t3u 1300

Mam problem z połączeniem wi-fi za pośrednictwem karty sieciowej tp-link archer t3u 1300.

Połączenie na 2,4ghz działa bez problemu. Do sieci 5 ghz da się podłączyć ale praktycznie co kilka minut połączenie jest zrywane. Na innych urządzeniach połączenie z siecią 5ghz działa bez problemu.

5 ODPOW. 5
Highlighted
Inspirator
18 1 0

Re: Zrywa połączenie wi-fi 5ghz tp-link archer t3u 1300

To problem compala. Z żadną kartą tp link nie działa dobrze...nie wiem czemu UPC nie umie nadal z tym sobie poradzić, a problem znany od dawna.

Highlighted
Zawodowiec
148 39 11

To jest generalny problem kart TP-Linka po USB. Najnowsze wersje kart mają ten sam problem i nie jest to wyłącznie problem Horizona. Patrz : AC1300 Wireless Dual Band USB Adapter T4U V2    --- https://community.tp-link.com/us/home/forum/topic/153967

Jest to problem przede wszystkim dostarczanych driverów do Windows.

Generalnie jeśli twój komputer ma port Ethernetowy, a nie chcesz ciągnąć kabli po mieszkaniu to możesz wykorzystać dowolny ruter WiFi, dołączyć go lokalnie do komputera po kablu  Ethernetowym a ruter połączyć po WiFi z Horizonem. Popatrz się na tkzw sieci smart wifi. W takich sieciach kolejne Access Pointy mogą mieć własne porty Eth a są łączone po WiFi - to może być pretekst do pójścia tą drogą. jak takie rozwiązanie działa: np. https://www.komputronik.pl/informacje/co-to-jest-system-mesh-jak-dziala/

Jeśli twój smartphone wspiera tkzw. Tethering po Bluetooth to można połączyć komputer ze smartphonem po Bluetooth a dalej przez WiFi z Horizonem ( ta wersja wymaga sprawdzenia - czy osiągniesz wystarczającą przepływność)

Highlighted
Zawodowiec
148 39 11

Jeszcze jedno - jaki port USB używasz. Może to być również problem wydajności prądowej portu. Ja miałem złe doświadczenia z adpterami USB WiFi. Niby były przeznaczone do pracy z portem USB2 a zrywały połączenia. Pamiętaj, że w laptopach (a także stacjonarnych komputerach) porty USB są dołączone do jednego układu scalonego i współdzielą zarówno przepływność jak i zasilanie. Urządzenia dołączone do sąsiedniego portu mogą powodować ograniczanie dostępnego prądu, a co za tym idzie powodować błędy komunikacji- co może powodować zrywanie połaczeń.. Źle napisane drivery mogą niepoprawnie zarządzać energią pobieraną przez adapter dołaczony do portu USB. Port USB3 powinien dostarczać wystarczająco dużego prądu (chocaż w nie których starszych laptopach nie spełniały one typowych wymagań na port USB3, mimo deklaracji producenta).

Highlighted
Inspirator
19 1 0

To nie tak. Ja u siebie mam router TP-Link, modem Horizon i karty USB Tp-Link. 

Mam dwie sieci wifi, router i modem stoją obok siebie. 

Wystarczy pingować obydwa urządzenia:

Horizon - straty na poziomie 10%

Router TP-Link - straty na poziomie 0%

Ten sam komp, sterowniki, system, zasięg itp.

Nie uwierzę w bajki o zasilaniu przez USB, ani sterowniki.

Na Horizonie przy takiej jakości nie da się grać czy streamować wideo do urządzeń w sieci lokalnej. Nawet połączenie ssh mi zrywa co kilka minut jak łączę się z innym urządzeniem w domu. 

Highlighted
Zawodowiec
148 39 11

Ja u siebie wyłączyłem WiFi w Horizonie. Postawiłem obok ruter TP-Linka Archer c7 i dołączylem po kablu Ethernetowym do Horizona (niestety w nowym TP-Linku trzeba było wymienić oprogramowanie na OpenWRT ponieważ oryginalne źle działało). Co prawda nie używam już od dawna adapterów WiFi USB ze względu na problemy z nimi,  ale taka zmiana pozwoliła mi na bezproblemowe korzystanie z sieci WiFi w domu. Sugeruję podobne rozwiązanie.

Kiedyś testowałem w pracy wiele urządzeń i po problemach jakie występowły z adapterami WiFi  USB wszystkie tego typu rozwiązania zostały wycofane. Testowaliśmy kilka modeli adapterów różnych producentów - to było ponad trzy lata temu. Może się coś zmieniło na lepsze, ale osobiście w to wątpie, tym bardziej że wnowym sprzęcie na ogół stosuje się wbudowane moduły WiFi