UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
6 0 0

Gniazdka UPC z podwójnym wyjściem - jedno działa drugie nie

Hej,

Obecnie mam dwa gniazdka w domu. Każde w innym pokoju i każde posiada dwa wyjścia. W pokoju z dekoderem działa tylko jedno wyjście. Gdy podłączam dekoder do drugiego - nie ma sygnału. Podobnie jak podłączam do drugiego wyjścia router (wzięty z drugiego pokoju) - także nie ma sygnału. Pytanie moje jest takie: czy to, że nie działa drugie wyjście w gniazdku to jest standardowa konfiguracja przygotowana przez UPC, czy to że nie działa nadaje się do zgłoszenia?

Planuję przenieść router do pokoju z dekoderem i niestety na drugim wyjściu nie ma sygnału.

Pozdrawiam,

xurc

8 ODPOWIEDZI
Specjalista
125 16 6

Re: Gniazdka UPC z podwójnym wyjściem - jedno działa drugie nie

Może to gniazdko gdzie nie ma sygnału to gniazdko satelitarne? Co to za gniazdko? Jak do tego gniazdka (do pierwszego wejścia) podłączysz router lub dekoder to jaki masz sygnał?

GDA
Specjalista
204 70 9

Napisz czy to są gniazdka deweloperskie? czy instalacja robiona przez UPC?

--
Pakiet MAX | 120 Mb/s | CI+| Horizon HD H/S
Inspirator
6 0 0

Z tego co pamiętam (to było 5 lat temu) to deweloper zrobił skrzynkę w przedpokoju (jeden kabel wejściowy i dwa wyjściowe do pokoi) i pociągnął kable w ścianach do dwóch pokoi. Technik UPC z kolei w przedpokoju założył rozdzielacz sygnału (spinając wszystkie kable) a w pokojach założył gniazdka z dwoma wyjściami każde. W jednym pokoju działa dekoder na jednym wyjściu, a w drugim działa router też na jednym wyjściu. Tak więc na obu mam po jednym wyjściu wolnym. W pokoju z dekoderem nie działa drugie wyjście. W pokoju z routerem w pierwszej konfiguracji na jednym wyjściu działał router a na drugim TV analogowa. Teraz tylko router.

Moderator
58 17 3

xurc napisał(a):

Z tego co pamiętam (to było 5 lat temu) to deweloper zrobił skrzynkę w przedpokoju (jeden kabel wejściowy i dwa wyjściowe do pokoi) i pociągnął kable w ścianach do dwóch pokoi. Technik UPC z kolei w przedpokoju założył rozdzielacz sygnału (spinając wszystkie kable) a w pokojach założył gniazdka z dwoma wyjściami każde. W jednym pokoju działa dekoder na jednym wyjściu, a w drugim działa router też na jednym wyjściu. Tak więc na obu mam po jednym wyjściu wolnym. W pokoju z dekoderem nie działa drugie wyjście. W pokoju z routerem w pierwszej konfiguracji na jednym wyjściu działał router a na drugim TV analogowa. Teraz tylko router.

Z tego, co piszesz wynika, że nie wszystkie wyjścia w gniazdach są podłączone i nie na wszystkich jest kanał zwrotny. Kwestia podmiany rozdzielacza i podłączenia wolnych wyjść sygnałowych. Myślę, że nie zostało to zrobione, bo nie było takiej potrzeby - technik przygotował instalację pod taką ilość urządzeń, jaka z niej korzysta.

GDA
Specjalista
204 70 9

Czyli teraz są dwa wyjścia:

1) albo sam się pobawisz z kablami i je poprzepinasz

2) za 50 PLN zrobi ci to UPC jak wezwiesz montera

@GMateusz- tak? jest taka możliwość?

--
Pakiet MAX | 120 Mb/s | CI+| Horizon HD H/S
Inspirator
6 0 0

GMateusz napisał(a):

Z tego, co piszesz wynika, że nie wszystkie wyjścia w gniazdach są podłączone i nie na wszystkich jest kanał zwrotny. Kwestia podmiany rozdzielacza i podłączenia wolnych wyjść sygnałowych. Myślę, że nie zostało to zrobione, bo nie było takiej potrzeby - technik przygotował instalację pod taką ilość urządzeń, jaka z niej korzysta.

Ok, to ma sens. W takim razie bede musiał się odezwać do UPC i pewnie mnie za to skasują.

Dzięki

Moderator
58 17 3

GDA napisał(a):

Czyli teraz są dwa wyjścia:

1) albo sam się pobawisz z kablami i je poprzepinasz

2) za 50 PLN zrobi ci to UPC jak wezwiesz montera

@GMateusz- tak? jest taka możliwość?

Tak jest taka możliwośc możemy wysłać w tym celu pracownika. Tak jak napisałeś jest to 50 zł jeśli na życzenie klienta mamy umówić wizytę technika.

Inspirator
6 0 0

GMateusz napisał(a):

Ok, to jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło: czy jeśli zamienię "rozdzielacz" w pokoju, co działa(ły) dwa wyjścia do drugiego gniazdka, to wtedy powinno zadziałać drugie wyjście? Czy to skomplikowana operacja?