UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączność i konfiguracja

ROZWIĄZANE
Omnibus
249 42 4

Re: 1 Gbps w UPC

Szkoda że nie zrobił większego testu giga boxa ale filmik bardzo fajnie pokazuje serwerownie ;>

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Pracuję w UPC
40 46 4

@zylxnapisał(a):

@Darek, a dowiedziałeś się czegoś w sprawie Wave 2, 160mhz i MU-MIMO?

@zylx

Co do 160Ghz to jest to opcja w Wave2 i jej wykorzystanie nie jest takie oczywiste i obligatoryjne. Transmitowana moc jest taka sama jak w 80Mhz, wiec ze względu na szersze pasmo gorzej radzi sobie z przeszkodami takimi jak ściany. Na tą chwilę nie mamy w planach uruchomienia pasma 160 MHz. Co więcej, w Europie są dostępne na razie jedynie dwa kanały 160 MHz (w tym jeden DFS) i większość operatorów w ogóle ich nie używa (używanie ich spowodowało by wzajemne zakłócanie sieci przez sąsiadów). Jest to opcja którą stosują np. producenci sprzętu w sklepach, ponieważ nie przejmują się wzajemnym zakłócaniem się sieci w budynkach. Jeśli chodzi o MU-MIMO to jest zaimplementowane.

Odnosząc się do kwestii anten, to jest ich 11:

• 2,4Ghz: 3x3 (3 anteny)
  • 5Ghz: 4x4 *2 (8 anten) - jednocześnie działają 4 anteny z 8 dostępnych po tej stronie modemu gdzie są urządzenia Wi-Fi (kierunkowość).
Pracuję w UPC
40 46 4

@Azarnapisał(a):

Szkoda że nie zrobił większego testu giga boxa ale filmik bardzo fajnie pokazuje serwerownie ;>

Dokładnie ;-) Można nawet odgadnąc producentów sprzetu ;-) FILM

Zawodowiec
498 122 22

@Darek, Dzięki za informacje. Tylko co mnie obchodzi jak sąsiadowi działa Wifi Takie Wave 2 bez 160mhz to trochę nieprecyzyjne, ale fakt faktem, że z świecą szukać klienta który to obsłuży. Szkoda trochę, bo jak napisałeś, że jest Wave 2 to się napaliłem, że dzięki 160mhz wreszcie zobaczę transfer po WiFi na poziomie 800-900mbs, a tutaj pewnie będzie podobnie jak w Compalu, czyli 400-450mbs. W każdym razie ciągle chętnie bym potestował To WiFi w Gigaboxie i zesstawił to chociażby z mozliwosciami Unifi AC Lite czy HD. 

Co do filmiku, to bardzo mnie zaskoczyło, że sygnał który idzie po światłowocie (rf over fiber) musi być wewnętrznie w serwerowni spowrotem puszczony po miedzi zanim trafi do CMTS. Całe życie się człowiek uczy.  

Highlighted
Omnibus
425 94 6

@Dareknapisał(a):

@brtk Nie możemy zdradzać takich szczegołów.

Zapraszam do obejrzenia filmu z blogerem "Sprawdzam Jak" o Naszym 1 Gb/s, gdzie co nieco widać -> link

A mogę się zapytać, co to za tajemnica, czy macie to w swojej sieci obsługiwane w Docsis 3.1? W czym Wam zaszkodzi napisanie takiej informacji, bo nie rozumiem?

Ekspert
172 32 1

@brtk

sprzęt do obsługi D3.1 jak widać z filmiku który podesłał @Darek UPC ma bo na filmiku widzimy w serwerowni w Warszawie kontroler cmts Cisco cBR-8 

no i routery Cisco ASR 9000...ehh...kawał sprzętu 

Pracuję w UPC
40 46 4

@brtknapisał(a):

@Dareknapisał(a):

@brtk Nie możemy zdradzać takich szczegołów.

Zapraszam do obejrzenia filmu z blogerem "Sprawdzam Jak" o Naszym 1 Gb/s, gdzie co nieco widać -> link

A mogę się zapytać, co to za tajemnica, czy macie to w swojej sieci obsługiwane w Docsis 3.1? W czym Wam zaszkodzi napisanie takiej informacji, bo nie rozumiem?

@brtk Nie chcemy "podpowiadać" konkurencji jak konfigurować sieć.

Z innej beczki. Zapraszam do zpoznania się z raportem "Giga Entertainment. Przyszłość rozrywki w dobie gigabitowego internetu, AI, IoT oraz MEC"

-> LINK

Omnibus
425 94 6

@Darek nie chce wiedzieć jak dosłownie konfigurujecie sieć, tylko czy działa Wam AQM w opcji 1Gb/s, bo odpalacie przecież ta prędkość w D3.1, a w D3.1 jest takie coś jak AQM.

Nauczyciel
427 106 16

Taka mala wkleika https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-i-upc-polska-oferuja-klientom-inte...

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Omnibus
425 94 6

Ta i już widzę te płącze, dlaczego mam tylko 1Gb/s, jak sieciówki nie będą mieli odpowiedniej i mocnego procesora..

Nauczyciel
427 106 16

@brtk ale nie bedzie placzu ze upload niski, jak sie scigac to sie scigac. mi te moje 120 starcza

Zawodowiec
498 122 22

XGS-PON, symetryczne 10Gbs i to za jedyne 399zł (akurat bardzo tanio, jak za takie łącze). Orange i UPC zdeklasowane w pojedynku na Gigabity, będzie odpowiedz? 

A tak na powaznie, wprowadzenie XGS-PON może oznaczać, że wraz z wzrostem zasięgu tej usługi, INEA zacznie oferować łącza symetryczne również w niższych predkościach. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1168 619 95

bierz 

tylko pytanie po co Ci taka prędkość? bo zakładam że masz wolne 4 stówy co miesiąc aby za to placic

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Nauczyciel
427 106 16

To juz raczej nie chodzi o to czy komus te predkosci potrzebne., a o wykorzystaniu nie wspominajac. Raczej marketing

Zawodowiec
498 122 22

@GDA ech, w ogóle nie czujesz ironii. Śmiałem sie z wyścigu na gigabity. Oczywiście, ze nikt nie potrzebuje takiej  prędkości w domu. Nie wspomnę już nawet o kosztach sprzętu sieciowego z portami 10gbs, jakości potrzebnego okablowania, modułów SFP+ czy karty sieciowej do komputera. Z drugiej strony cenna jest bardzo niska, bo teraz tez są na rynku, nawet w UPC dostepne są łącza symetryczne 10g, tyle że "abonament" jest liczony w tysiącach zł. 

jedyna sensowna opcja jaka przychodzi mi do głowy, to jak ktoś ma ogarniętych sąsiadów i takim łączem podzieli się z 9 innymi osobami,  to za 39,9zł miesięcznie każdy z nich może mieć symetryczne 1gbs bez większych inwestycji w sprzęt.