UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączność i konfiguracja

Profesor
1412 395 75

Re: Bardzo wysoki ping do serwerów Valve w Warszawie i Wiedniu

@zylx

U mnie działa:

Valve 1.png

Valve.png

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
576 145 22

@MrPepka, dzisiaj faktycznie nie jest źle, ale zobacz sobie 155.133.230.249 . Valve okresowo wyłącza serwery a na ich miejsce pojawiają się inne. Dlatego co jakiś czas zmieniają się adresy, i te które miały dobry ping maja później zły i na odwrót.  Musisz sprawdzić całą pulę by wiedzieć czy zostało to naprawiona czy jeszcze nie. Aczkolwiek dzisiaj jest bardzo dobrze. Sprawdzam to codziennie i zazwyczaj ilość adresów z złym pingiem to jakieś 30-40% wszystkich aktywnych, a dzisiaj jest znacznie mniej. 

Profesor
1412 395 75

Valve 2.png

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
576 145 22

Tak ja mówię, dzisiaj jest ok. Jest to pierwszy dzień z takimi wynikami. Zobaczymy jutro

Zawodowiec
576 145 22

Nie wiem czy to poprzez działania moderatorów i działu technicznego UPC, czy prace po stronie telii/valve, ale od około tygodnia problem zawyrzonego pingu do niektórych serwerów w Warszawie przestał występowac (wprawne oko zauważy coś jeszcze):

AefjHS8

Pełna lista lista adresów tutaj:

https://drive.google.com/open?id=1N0pfeTq9xObCxFBaRCMtOm--9H0tatyo

Jednakże, ciągle mamy dosyć wysoki ping do serwerów valve w Wiedniu, choć tutaj też coś drgnęło bo wczoraj był o 10ms niższy (33-35ms). Dzisiaj jednak spowrotem, 43-45ms. 

Jako, że zostało przez @Kamila lub @GMateusza zrobione formalne zgłoszenie, ciągle  chiałbym dostać jakiś feedback z strony UPC.

Na razie cieszę się, że problem z Warszawą już nie występuje. 

Omnibus
403 320 33

@zylx napisał(a):

Nie wiem czy to poprzez działania moderatorów i działu technicznego UPC, czy prace po stronie telii/valve, ale od około tygodnia problem zawyrzonego pingu do niektórych serwerów w Warszawie przestał występowac (wprawne oko zauważy coś jeszcze):

AefjHS8

Pełna lista lista adresów tutaj:

https://drive.google.com/open?id=1N0pfeTq9xObCxFBaRCMtOm--9H0tatyo

Jednakże, ciągle mamy dosyć wysoki ping do serwerów valve w Wiedniu, choć tutaj też coś drgnęło bo wczoraj był o 10ms niższy (33-35ms). Dzisiaj jednak spowrotem, 43-45ms. 

Jako, że zostało przez @Kamila lub @GMateusza zrobione formalne zgłoszenie, ciągle  chiałbym dostać jakiś feedback z strony UPC.

Na razie cieszę się, że problem z Warszawą już nie występuje. 

A gdzie ty to formalne zgłoszenie niby zrobiłeś ?

Bądź człowiekiem, przeczytaj !
https://zrzutka.pl/w358u9
Zawodowiec
576 145 22

@Pablo@GMateusz zrobił zgłoszenie, przypinając je do mojego konta abonenkiego. 

Omnibus
403 320 33

Jak tak to ok, myślałem że piszesz o społeczności.

Bądź człowiekiem, przeczytaj !
https://zrzutka.pl/w358u9
NtS
Inspirator
5 3 0

@zylx Słowa uznania dla autora tematu za niezwykłą dokładność w przedstawieniu problemu, też borykałem się z tą niedogodnością dość długi czas (rozwiązywałem to zwykle poprzez kilkukrotne uruchamianie cs:go, dopóki ping do lokalizacji waw nie pokazywał "prawidłowej wartości").

Mam trochę inne pytanie - czy też doświadczasz czegoś takiego (tylko na serwerach w lokalizacji waw), że ping szacowany w trakcie rozgrywki potrafi mocno odbiegać od rzeczywistości wyświetlanej na net_graph?

Przykład - oszacowano opóźnienie na poziomie 7+0 do lokalizacji waw. Na serwerze owszem czasami pojawia się ta wartość, lecz częściej mam ping na poziomie 22-23 ms. Albo 7-9 ms, albo 22-23. Rozumiem ping odbierający o te +5ms, między 7 a 12 ms, ale wskazania na poziomie już 20+ są dziwne. Nie to, żeby to było uciążliwe, bo to wciąż idealne warunki do gry, po prostu chciałem zapytać, jak jest u Ciebie.

Omnibus
487 112 6

Nieraz potrafiło podczas meczu jednego być 20ms, a później w połowie spaść do 7ms.

Zawodowiec
576 145 22

@NtS, net_graph pokazuje zawyżony ping gdyż dodaje do niego jeszcze czas kaltki (frame time). Fajnie jest to pokazane tutaj na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=tXVR02Fciro

Bardziej akuratny jest pomiar który jest pokazany na liście wyników (score board).  

Co do różnicy pomiędzy 7ms a 22 ms, to jesteś pewny że dotyczą one jednego serwera? Mnie to wygląda na warszawę i wiedeń. Możesz to sprawdzić podczas rozgrywki wpisując 'status' w konsolę. Wiedeń to EU East Servers, a Warszawa to Poland Servers. 

CSGO obecnie działa tak, że na początku podłącza do do najbliższego przekaźnika valve (relay services), a dopiero stamtąd ruch leci do serwera na którym gramy. Nie zawsze jest to optymalne: przykładowo ja najniższy ping mam do przekaźnika w warszawie i tam zostaję podłączony, ale grę znajduje mi na serwerze EU West w Luxemburgu. W efekcie ping do serwera to 32ms: 14ms do Warszawy i 28 z Warszawy do Lux. Jednak do Lux lepszą trasę miałbym, gdybym został połączony przez przekaźnik w Frankfurcie: 24ms do Fra i 2ms z Fra do Lux. Naszczęście gra zazwyczaj sie po jakimś czasie ogranie i przełączy na najlepszy przekaźnik do danego serwera. 

NtS
Inspirator
5 3 0

@brtk Dokładnie o tym mówię, czyli jak widać nie tylko u mnie to jest

@zylx nie trafiam praktycznie w ogóle na serwery East, zwykle Poland albo West, rzadko North. Na Poland pingi 7-23, na West zwykle 40-45 ms. Dzięki za opisanie działania relay w prosty sposób, wiedziałem o ich istnieniu, ale jak działają to już mniej

Zawodowiec
576 145 22

U mnie jest bardzo stabilnie i czegoś takiego nie zaobserwowałem.  Wręcz jestem w stanie zgadnąć na jakim gram serwerze na podstawie pingu:

-waw 10-13ms

-east via waw 22-25ms

-west via waw 31-33

-west via fra 26-28ms

-north via waw 35-37ms

Omnibus
487 112 6

Na pewno Poland serwer, jak pisałem wyżej, podczas jednej rozgrywki na tym samym serwerze, np, zaczynam mecz, mam 20pingu, w połowie potrafi on spaść do 7ms.

Bardziej realistyczny ping pokazuje Net_graph, w tabeli wyników jest on zaniżany, a przeważnie minimalny ping w tabeli to 5ms (nawet na lanie ludzie mają w tabeli 5ms, czasami trafiają się anomalie, że pokazuje mniejszy u jakiejś osoby), a 5ms pokazuje nawet jak ma się 10-11ms na net_graphie.

Zawodowiec
576 145 22

@brtk,net_graph zawyża bo dodaje czas klatki. Zobacz filmik który wysłałem. W tabeli pokazywany jest ping jako średnia z pewnego okresu, 5ms to minimalny ping tam prezentowany.