UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączność i konfiguracja

Naukowiec
949 306 36

Re: Buforowanie Youtube 4K na Smart TV

@GMateusznapisał(a):

btw. widziałem nawet ostatnio odbiorniki w sklepach, które miały świetne parametry i LAN do 100 mb/s także tego...

Wiesz z czego to wynika? Bo ludzie kupując TV patrzą tylko jaki ma obraz. I tyle. Reszta rzeczy ich nie obchodzi.

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
414 289 38

@locq jaki model konkretnie tego Samsunga i wersja Tizena? Pytam z ciekawości bo u siebie nie miałem jeszcze czasu żeby wpiąc kabel po LAN i zobaczyć jak to będzie szło, a też mam Samsunga na Tizenie. Ogólnie po Wi-Fi leci bardzo ładnie i starcza więc potrzeba nie zaszła 

Wykładowca
821 420 17

@MrPepkanapisał(a):

Wiesz z czego to wynika? Bo ludzie kupując TV patrzą tylko jaki ma obraz. I tyle. Reszta rzeczy ich nie obchodzi.

Nie znam żadnego współczesnego tv, który miałby kartę LAN 1 Gb - wiesz dlaczego, bo producenci myślą właśnie jak większość ludzi - jest wifi AC i to załatwi sprawę, a, że wszystko czasami zawalone do granic możliwości, sygnał wifi słaby (zwłaszcza kiedy radio na wifi może tylko zgodnie z prawem mieć moc 100 mW dla 2,4 GHz i 200 mW dla 5 GHz) to już kompletnie nikogo nie interesuje - jest wifi i temat zakończony.

Nigdzie i u żadnego też producenta tv się nie dowiesz (z jakiegokolwiek schematu, opisu) - nawet jaki tam dokładnie model tej karty LAN jest, co to jest i jaką ma prędkość - nawet w call center nie zawsze to wiedzą (lub chcą powiedzieć zasłaniając się kretyńskimi tłumaczeniami).

Czasami na taką "dolegliwość" pomaga upgrade oprogramowania w tv - tylko tym sposobem producent może (jeśli tylko będzie chciał....) poprawić sterowniki czy komunikację samej karty.

Czasami pomaga "oszukanie" tv - polega to na tym, że do takiego portu LAN podłączasz lokalnego APC (Access Point Client) i masz takie połączenie LAN przez wifi (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi).

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Inspirator
8 6 0

@GMateusz UE49MU6472

Naukowiec
949 306 36

@KOCUREK1970

TV LG mają karty LAN 1 Gb.

Moderator
414 289 38

@KOCUREK1970 przyznaję Tobie rację w tym temacie, bo ciężko znaleźć takie informacje i ciężko je także od samego producenta wyciągnąć :-) Kiedyś już podjąłem próbę wyszukania właśnie informacji czy telewizor, który kupiłem ma port 1 Gb czy nie i w sumie na próżno, ale też jakoś mocno nie szukałem.

@locq u mnie ten. Kupiłem praktycznie po premierze, za nie małe pieniądze i jak sam Samsung reklamował to jest seria Premium. Zobaczymy jakie premium gdy się okaże, że nie ma tego protu 1 Gb 

Zawodowiec
138 26 3

@GMateuszja mam Samsunga UE40JU6740 karta LAN 100Mb 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.Założyłeś temat i ktoś Ci pomógł ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Wykładowca
821 420 17

@MrPepkanapisał(a):

@KOCUREK1970

TV LG mają karty LAN 1 Gb.

Ale to mają realnie, czy tylko takie info jest gdzieś zamieszczone - podaj źródło, bo tak przyznam średnio w to wierzę (a sprawami TV/SAT zajmuję się już dobre 20 lat).

@GMateusz

Nie wiem jak obecnie - ale kiedyś jeszcze po MAC takiej sieciówki można było znaleźć PRODUCENTA i tym sposobem doszukać się z pewnością rzędu 70% jaka to dokładnie karta i jaka prędkość (choć tu już bardziej nie namacalny dowód był a spekulacje).

Zauważyliście, że praktycznie żaden tv (a może i nie praktycznie a faktycznie żaden) nie ma na sieciówce żadnej diody byś mógł potencjalnie wywróżyć z fusów prędkość karty?

Gdzieś słyszałem, że UE ma się za to zabrać i ma wrócić obowiązek dołączania do tv schematu technicznego i opisu jak za czasów CRT - powód, klient ma mieć możliwość NAPRAWIENIA tv (lodówki, odkurzacza i czego zapragnie) kiedy się coś zepsuje a nie zaiwaniać do sklepu co 3 lata po nowy tv, bo producenci celowo postarzają swoje produkty lub celowo produkują je lichej jakości - oczywiście producenci "straszą", że to drastycznie podniesie cenę towaru...

Ale mają wybór - albo gwarancja i trwałość tylko 2 lata (i dołączają schematy - a tu się wyda tajemnica korporacji), albo dłuższa gwarancja i przydatność i nie dołączają schematów - w drugim wypadku ma być gwarancja minimum 3 lata a trwałość rzędu minimum 5 lat.

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Naukowiec
949 306 36

@KOCUREK1970napisał(a): 

Gdzieś słyszałem, że UE ma się za to zabrać i ma wrócić obowiązek dołączania do tv schematu technicznego i opisu jak za czasów CRT - powód, klient ma mieć możliwość NAPRAWIENIA tv (lodówki, odkurzacza i czego zapragnie) kiedy się coś zepsuje a nie zaiwaniać do sklepu co 3 lata po nowy tv, bo producenci celowo postarzają swoje produkty lub celowo produkują je lichej jakości - oczywiście producenci "straszą", że to drastycznie podniesie cenę towaru...

Ale mają wybór - albo gwarancja i trwałość tylko 2 lata (i dołączają schematy - a tu się wyda tajemnica korporacji), albo dłuższa gwarancja i przydatność i nie dołączają schematów - w drugim wypadku ma być gwarancja minimum 3 lata a trwałość rzędu minimum 5 lat.

Kiedy to nastąpi?
Gdzieś miałem taką informację, ale mi zniknęła bo to było może z rok temu, a historii przeglądania sprzed roku nie mam.

Wykładowca
821 420 17

@MrPepkanapisał(a):

Kiedy to nastąpi?

Jak by Ci to napisać, co by Cię nie urazić? - tak po polsku i ponaszemu się domyśl (ale myśl CICHO ) .

Natomiast jak znam realne życie, UE, urzędników - to tak myslę, że nie wczesniej jak w roku 3653 - znając tok myslenia urzędników unijnych, znając ich zaangażowanie w to co mają zrobić a i pamietając ich zażarte boje o zakrzywienie banana, czy stwierdzenia, że pomidor to owoc.

Przeciez oni 3 LATA przygotowywali "instrukcję" korzystania z toalety .

I chyba już niedługo jakieś wybory - więc mają ważniejsze sprawy do załatwienia (każdy urzędnik ma zawsze ważniejsze sprawy do załatwienia niz Twoje, moje, Nasze).

Nie można tu też zapomnieć o staraniach samych producentów, by ten debilny pomysł (taaa) w ogóle storpedować już na starcie.

------------------
Zawodowiec
138 26 3

Problem jest po stronie TV a nie Internetu czy portu LAN.

A pisanie nie na temat też powinno być przenoszone ale zgloszenia też niedziała.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.Założyłeś temat i ktoś Ci pomógł ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Użytkownik
8 0 0

Napisałem w tej sprawie do Philipsa i czekam na odp. Nie udało mi się dowiedzieć jaka karta sieciowa jest w TV, ale raczej nie ma to az tak dużego znaczenia w tym przypadku, bo filmy w 4K na PC na necie 60 MB/s są odtwarzane płynnie a do 100 MB/s jest jeszcze zapas. Raczej jest to problem sprzętowo-software'owy. Jak otrzymam odpowiedź podzielę się z Wami, ale słyszałem że pomoc techniczna Philipsa olewczo podchodzi do nazwijmy to pierdół. No ale nic nie tracę.

Zawodowiec
138 26 3

@matekbossMyślę, że ten ostatni firmware coś zepsuł ci działanie 4K wiec jakby serwis wymienił ci płytę to zaczęłoby działać. Na pewno tak robi serwis Samsunga, bo sam w takim pracuje i wtedy blokuje się automatyczne aktualizacje. 

-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Highlighted
Zawodowiec
143 120 7

@vdsl2napisał(a):

@matekbossMyślę, że ten ostatni firmware coś zepsuł ci działanie 4K wiec jakby serwis wymienił ci płytę to zaczęłoby działać. Na pewno tak robi serwis Samsunga, bo sam w takim pracuje i wtedy blokuje się automatyczne aktualizacje. 

o WOW to o wielki SAMSUNG nie przewiduje procedury downgrade'u ?

Zawodowiec
162 61 5

Ale się uśmiałem czytając cały wątek. Nikt nie ma nis sensownego do powiedzenia a rozwinęli się na 3 strony.

Problemem jest brak aktualnej wetsji YT na tv. Odinstaluj aktualizacje i sprawdź. Powinno śmigać. Potem w nocy tv sam zassie najnowszą wersję YT i warto byś znowu sprawdził działanie. Oczywiście zakładam, że masz już Andka 7. Niestety problem pojawił się gdy YT ograniczył prędkość ściągania do 10 Mb/s (mniej więcej w lecie zeszłego roku) i dopiero kolejna aktualizacja naprawiła ten parametr. Twój tv mógł nie zaktualizowac się automatycznie a mieć fabrycznie wgraną właśnie tę ułomną wersję.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa