UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączność i konfiguracja

ROZWIĄZANE
Inspirator
4 1 1

Niski UPload w Operze po zmianie modemu.

Zmieniłem UPC z 60Mb/s na 120Mb/s. Konieczna wymiana modemu na "Connect box". Wszystko inne po staremu. I tu BAD na SPEED TEST! O ile Download na kablu jest OK., w granicach 90-100 Mb/s ( mam starego notka z WIN 7, karta Eth 1Gb/s) o tyle UPload zdechł mi z 2-3Mb/s do 0,6-0,7 Mb/s. Na nowym notku żony, wszystko było OK (Używa Chrome) . Woziłem się wspólnie z serwisem dwa dni. Oto wnioski:

Używam przeglądarki "Opera". Po przejściu na nowego IE (11) wszysko było OK. Okazało się, że Upload jest blokowany przez funkcję ......... Opera Turbo. Wystarczy ją wyłączyć i wszystko jest OK. Pozdrówka......

6 ODPOWIEDZI
Naukowiec
1340 420 71

Re: Niski UPload w Operze po zmianie modemu.

@Peternapisał(a):

O ile Download na kablu jest OK., w granicach 90-100 Mb/s ( mam starego notka z WIN 7, karta Eth 1Gb/s)

Czekaj, czekaj. Karta 1Gb/s i download w granicach 90-100 Mb/s? Nie masz za mało przypadkiem?

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
384 95 16

@MrPepka@Peter prawdopodobnie trzeba zmienić we wlasciwosciach karty z auto na fullduplex

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Inspirator
4 1 1

MrPepka - Pasmo z kablówki mam 120 Mb/s.....Co do tego ma przepustowość karty.....

Naukowiec
1340 420 71

Chodzi mi o to, że napisałeś, że przy tych 120 Mb/s osiągasz z tego 90-100 Mb/s, ale dodałeś przy tym, że Twoja karta Ethernet jest do 1Gb/s. Nie powinieneś osiągać tak z 116 lub 117 Mb/s?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
4 1 1

Dziękuję za reakcję. .........Sprawdziłem, mimo zmiany ustawienia karty na "1Gb/s pełny duplex" po włączeniu "Opera Turbo" problem nadal występuje. Poza tym to samo jest w transmisji WiFi. Czyli nie dotyczy to ustawień karty Gbit ethernet.. Tak więc wyłączam "Opera Turbo" i jest OK.

Highlighted
Inspirator
4 1 1

Aaaa! Sorki, nie zrozumiałem. No wiesz, czasami na speedteście (UPC) mam 117-119Mb/s. Zależne jest to również od wyboru serwera do testu. Na Ookli i serwerze z Warszawy, mam średnio 90-95 Mb/s....... Na serwerze ze Szczecina, 80-85 Mb/s. To dopiero początek (instalacja 3 dni temu), zobaczymy jak będzie dalej jak zacznę zdalne testy z aparaturą na Mazurach........