UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączność i konfiguracja

Naukowiec
1250 577 45

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

@mareczko9napisał(a):

@KOCUREK1970 

No tak jak tak twierdzisz, że wszystko jest ok to dlaczego upc twierdzi, że na mojej ulicy jest ingres ? Problem jest rozwiązywany od prawie 6mies. i nic się nie zmienia...

Ingres nie jest problemem z pingiem.

Ingres to problem Z siecią u Ciebie, ping to problem sieciowy - jedno z drugim nie musi mieć żadnego związku.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
58 1 0

@KOCUREK1970

Ale ten watek od poczatku jest na temat utraty pakietow i jakosci mojego lacza, teraz tylko wspomnialem o skaczacym pingu.

Omnibus
487 112 6

Ping masz normalny, nigdy nie patrz na najwyższy ping przy 1300 wysłanych pakietów. Najważniejszy jest jak najmniejszy rozstrzał między minimalnym i średnim pingiem, który u Ciebie jest bardzo dobry.  Skok powyżej 100ms w sieci własnej może być spowodowany rożnymi rzeczami jak chwilowe obciążeenie łącza np, więc na takie sprawy się nie patrzy. Ogólny ping do tego hosta jest spory, bo serwer leży za oceanem. Martwić byś się mógł gdybyś w przypadku tego serwera miał np. minimalny ping 29ms w szkielecie jak teraz, a średni np. z 50-60ms, z tego by wynikało, że skoki powyżej 100ms w sieci własnej UPC w Polsce są częste, ale to oznaczałoby podwyższony ping na ostatnim hopie też, co nie ma tu miejsca.

Utrata pakietów po drodze wynosząca nawet 90-100% nie powinna Ciebie dziwić, jak do ostatniego hopa nie masz utrat na takim poziomie. Masz 1% utraty na jednym teście wynikającą z tego, że w sieci UPC straciłeś 1 pakiet, który przy 1300 hopach nie ma żadnego znaczenia tak naprawdę.  Nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma, masz tutaj test ode mnie dla porównania:

A co do degradacji, resetowałeś Compala do fabryki? U mnie raz jak pojawiła się degradacja US, to wystarczył reset prądowy i wrócił 4 kanał.

Naukowiec
1250 577 45

@mareczko9

Dlatego Ci wskazuję, że jedno z drugim nie ma związku.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
58 1 0

@brtk 

Nie wiem jak pisałem z EA to oni twierdzą, ze podczas wykonywania testu przez WinMTR jedyne wartości jakie powinienem obserwować to 0 albo 100% bo w innym razie występują utraty pakietów itd, i ja takie cos obserwuje podczas granie, klikam jakis przycisk to albo czynność występuję z dużym opóźnieniem albo w ogóle jej nie ma .

Omnibus
487 112 6

To pewnie pisałeś z jakąś osobą z łapanki jak konsultanci u polskich operatorów..

Innowator
58 1 0

I nawet przy głupim ogladaniu jednego streama w tej chwili mam zaznaczona jakoś fullhd ale mam też spadku do jakosci 480p.

Zawodowiec
196 43 1

@mareczko9

Hopy to nie są serwery tylko routery  i tego się nie da ominąć

Brak możliwości uzyskania fullhd może wynikać z wielu powodów, np. braku pasma czyli przeciążenia twojego łączą, za słaby komputer? Pewnie też innych powodów

Jak wymuszasz fullhd to jakie są objawy na kompie? Tnie? Zmienia na nizszy bitrate?

Zrob jakis mtr do wp.pl i wklej jak to wyglada ale niech chwile pochodzi, i jakis speedtest.net

jesli UPC twierdzi ze siec w Twoim rejonie działa ok to jednak zwrocilbym uwage na siec w domu? Ktos jeszcze poza Toba uzywa? Rodzenstwo? Prosty test zeby sprawdzic to fullhd to obejrzec ten sam material z innego komputera, tabletu albo telefonu...ten sam efekt?

Innowator
58 1 0

@pawelb

Cześć, wina komputera raczej to nie jest bo ma on dopiero ok roku, UPC twierdziło, że do 04.01.2019 ma zostać rozwiązany ingres w mojej okolicy, odnosnie streama w fullhd to czasami przycina, czasami po prostu samo zmienia się na niższą rozdzielczość. Internet mam 600mb/60mb więc według UPC mogę oglądać na kilku urządzeniach streamy w 4k... I sprawdzałem ogladanie streama na telefonie na innym komputerze i ciągle dzieje się to samo. 

Przesyłam test z speedesta, komunikaty z routera( dostałem informacje, że komunikat critical "No Ranging Response received" jest oznaką ingresu tak ?) speedest.jpgcritical.jpg06012019.jpg

Zawodowiec
196 43 1

@mareczko9

Generalnie przyjęło się że komunikaty "Ranging..." w dużej ilości wskazują na problemy z ingresem czyli mówiąc bardziej ogólnie z upstreamem... Skoro UPC potwierdza występowanie ingresu to nie pozostaje Ci nic innego jak czekać, niestety walka z ingresem nie jest prosta i jest to chyba najslabsza strona technologii Docsis, trzeba namierzyć źródło ingresu i albo wyeliminować albo odfiltrowac

Jak stara jest instalacja w budynku? Wszystkie gniazda TV w mieszkaniach wymienione na nowe z filtrem kanału zwrotnego? Powiem więcej, wystarczy że ktoś majstrowal sam z kablem koncentrycznym a ma w domu elektroniczna nianke albo zabawki sterowane na radio i już mogą być problemy, nie wspominając o uszkodzonej głowicy w TV... Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze ich samodzielne przeróbki w okablowaniu wprowadzają właśnie ingress do sieci :(

Innowator
58 1 0

@pawelb

Instalacja UPC ma chyba z 10lat albo i mniej ale już kable dochodzące do mojego mieszkania chyba z 20lat i słabej jakości bo blok był robiony po taniości. Gniazdka raczej nie wymienione. Ja wiem, że jest to bardzo skomplikowana sprawa ale UPC chyba z pół roku się z tym męczy, jeszcze dostałem informacje, że mój blok jest podłączony do "skrzynki" w której podłaczone jest 10ulic i 70budynków. 

Zawodowiec
196 43 1

@mareczko9

To by wiele tłumaczyło, prawdopodobnie ingress wchodzi bo jest niezmodernizowana instalacja, Kable o ile były w miarę przyzwoite mogą zostać ale inne pasywa typu gniazda na pewno wymagają wymiany, możesz się spróbować dowiedzieć w UPC na kiedy przewidziana jest w tym rejonie jakaś większa modernizacja a być może już trwa. Gniazda bez filtra na kanał zwrotny (generalnie najlepiej zeby miał osobne wejście typu DATA) to często miejsce wchodzenia ingresu do sieci ale niestety wymiana jest najbardziej czasochłonna bo wymaga wpuszczenia instalatorów do mieszkań a z tym bywa bardzo różnie zwłaszcza że potem okazuje się że klient sam sobie przerabiał instalacje bo przecież się zna... Jak każdy Polak...na wszystkim  

Zawodowiec
576 145 22

@pawelb  UPC już nie stosuje gniazd z filtrem kanału zwrotnego. Wszyscy dostają rozgałeznik teleste. 

Zawodowiec
196 43 1

@zylx

no być może ale gniazdo to nic innego jak rozgałęźnik włożony do plastikowego opakowania 

ja mam gniazdo Telmoru z rozgałęźnikiem i filtrem  na kanał zwrotny

Innowator
58 1 0

@pawelb @zylx 

Cześć ponownie mam pytanie znowu, bo napisałem do UPC i oni twierdzą, że problem na mojej ulicy już praktycznie nie występuje. Prześle wam noty z routera kanału zwrotnego i WinMTR. Pamiętam jeszcze, że na kanale 1 T3 Timeout wartość wynosiła 0 a teraz jest 13 czy to dobrze ? 1111.jpg222.jpg333.jpg