UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączność i konfiguracja

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
3 3 0

Zgoda na podłaczenie internetu

Witam. Dziś był u mnie technik z UPC który miał mi podłączyć internet ale niestety powiedział że jest potrzebna jakaś zgoda na poprowadzenie korytek od skrzynk z parteru na klatce schodowej do mojego mieszkania i przewiercenie ściany z klatki do domu w celu poprowadzenia kabla. To jest mieszkanie komunalne które jest własnością mojej mamy na papierze lecz nie jest wykupione jeszcze przez mamę. Ogólnie mój budynek podlega pod wspólnotę i do tej wspólnoty chcę się jutro wybrać po zgodę lecz nie wiem o jaką zgodę mam dokładnie poprosić żeby nie było znowu żadnych problemów że np. to nie jest taka zgoda którą potrzeba. Z góry dziękuję za odpowiedź.

6 ODPOWIEDZI
Omnibus
338 286 28

Re: Zgoda na podłaczenie internetu

Witaj,

Skoro budynek jest częscią wspołnoty mieszkaniowej to musisz udać się do wspólnoty w celu uzyskania zgody na pismie do przeprowadzenia instalacji.

W tej zgodzie powinny znajdować się wszystkie informację które przekazałaś tutaj na forum.

Nie jest to żaden nadzwyczajny dokument jednak jest wymagany od zarządcy bądź przedstawiciela właścicieli nieruchomości ponieważ prace bedą prowadzone na częściach wspólnych.

Bądź człowiekiem, przeczytaj !
https://zrzutka.pl/w358u9
Naukowiec
1162 549 42

@volin97

Treść owego pisma może być taka:

"Ja niżej podpisana/ny (Twoje dane) zwracam się z uprzejmą prośbą do wspólnoty (adres wspólnoty) o wyrażenia zgody na instalację kablową i instalację usług UPC Polska pod moim adresem (i tu Twój adres), gdyż część instalacji będzie przebiegać przez część wspólną. Bardzo dziekuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby."

Data, odręczny podpis i 2 kopie podania (jedną dla wspólnoty, drugą dla samego zainteresowanego bo to też warto u siebie mieć jako dowód złożenia takiego pisma).

Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi poprosić też o 2 kopie odpowiedzi (jedną dla Ciebie w razie W, a drugą przekazujemy instalatorowi w dniu instalacji).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
3 3 0

Witam po raz drugi. Wczoraj załatwiłem zgodę od wsóplnoty na podłączenie kabla internetowego do mieszkania. Zadzwoniłem wczoraj na infolinię i powiedziałem Pani że mam zgodę i że będzie trzeba montować kabel z skrzynki na parterze do mieszkania na 1 piętrze po czym Pani poprosiła abym wysłał skan zgody na Pani e-mail żeby mogła wysłac to ekipy remontowej. Dziś był właśnie u mnie technik i jak zawsze pyta czy jest w domu kabel antenowy to ja mu odpowiadam że trzeba poprowadzić kabel bo kabla tu nigdy nie było, pomierzył długości i wypisywał na kartce po czym wysłał to następnej firmie i wysłał im również zdjęcie zgody, wspomniał że muszą wypisać kosztorys i wysłać do UPC. Teraz jest moje pytanie. Czy będę musiał zapłacić za montaż kabla z skrzynki do mieszkania i poprowadzenie go w plastikach czy koszty poniesie UPC?

Moderator
5 8 4

Koszty związane z podłączeniem/położeniem okablowania od skrzynki (Lockbox) znajdującej się poza lokalem do lokalu klienta z reguły są po stronie UPC.

Klient ponosi jedynie opłatę instalacyjną, która jest określona w danej ofercie/umowie.

Z reguły zawsze jest wykonywany kosztorys przez firmę podwykonawczą na potrzeby UPC.

Dodatkowo: Odstępstwem mogą być i zazwyczaj są, podłączenia domków

wielorodzinnych/jednorodzinnych, wtedy koszty mogą ponosić również klienci, gdzie każdy przypadek jest traktowany indywidualnie.

W momencie ponownego kontaktu proszę kontynuować konwersację z pierwszego wpisu, gdzie był poruszony temat podłączenia/zgody.

Inspirator
3 3 0

Witam. Ze zdziwieniem zadzwonili do mnie rano że o godzinie 10 przyjadą poprowadzić kabel internetowy. Myślałem że będę musiał poczekać z miesiąc tak jak mówili na infolini. Technik poprowadził kabel podłaczył router i wszystko śmiga O to wyniki: 

http://www.speedtest.net/result/7727140056

Dziękuję za pomocne odpowiedzi i do zobaczenia

Moderator
683 466 120

Dziękujemy za potwierdzenie, że udało się rozwiązać sprawę.