UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
rgr
Inspirator
14 1 0

CI+, EPG i Panasonic - problemy

Mam problemy z wyświetlaniem EPG w telewizorze Panasonic Viera z modułem CI+.

Poruszyłem ten temat na innym forum i nie tylko ja mam z tym problem - ktoś ma identyczny.

Cytuję:

" Po ok. 7 miesiącach pracy z modułem CI+ w UPC, EPG (przewodnik) pokazuje tylko dwie pozycje na liście programów. Aktualny i następny. Serwis naprawił tv na gwarancji. Po kolejnych 6-7 miesiącach dokładnie to samo. Druga naprawa gwarancyjna. Przy trzecim uszkodzeniu serwis odmówił wykonania naprawy twierdząc, że jest to wina UPC które wysyła dane EPG niezgodnie ze standardem. "

Przypuszczam, że naprawa gwarancyjna sprowadzała się do resetowania TV, ale problemu to nie rozwiązuje.

Pytanie - co jest nie tak z EPG i CI+ w UPC, że telewizory (konkretnie Panasonica) mają z tym taki problem?

Pozdrawiam, Radek

35 ODPOW. 35
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Re: CI+, EPG i Panasonic - problemy

Czy masz certyfikowany model?

Bo jeżeli nie to UPC nie daje gwarancji poprawnego działania modułu 

A że EPG działa poprawnie to mogę Cię zapewnić gdyż ja mam na 7 dni do przodu tak jak w dekoderach - telewizor Sony seria W7

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
rgr
Inspirator
14 1 0

Nie, nie jest.

Ale moduł CI+ działa, jedynie jest problem z EPG. I to od pewnego czasu - na początku wszystko było w porządku.

I wydaje mi się, że skoro w Europie nie ma problemu z EPG w Panasonicach, to i UPC nie powinno mieć przy trzymaniu się standardu. A jednak są.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Magiczne słowo "wydaje mi się" i na tym koniec.

Po to TV mają certyfikację od UPC by spełniać standardy, według których wszystko działa jak należy. I za to UPC odpowiada 

Twój TV jak sam napisałeś nie ma certyfikacji. Więc nie spodziewaj się, że EPG będzie działać poprawnie. 

Nauczyciel
537 137 22

@Marcinosr napisał(a):

I za to UPC odpowiada @- a UPC za coś odpowiada? Wystarczy spojrzeć na compala, ze ich odpowiedzialność jest mocno ograniczona. samoczynne restarty tego cacka to już wisienka na torcie,

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
-
Nie dotyczy
1070 0 58

@ogromny co Ty za przeproszeniem za pierdoły piszesz?

Po pierwsze to temat o TV a nie Internecie więc skąd Ci się tu Compal wziął

Po drugie od kiedy Comapl samoczynnie się resetuje? Ja mam swojego od początku wprowadzenia Compala do UPC i jedyne restarty to te wykonane przeze mnie...

Mało tego pierwszy raz słysze by się komuś resetował, chyba że na TESTOWYM sofcie )ale to inna para kaloszy....

Nauczyciel
537 137 22

@-to była tylko przenośnia, to ze u Ciebie działa to się cieszę ale nie przypominam sobie byś mi rachunki płacił tak wiec ...

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
rgr
Inspirator
14 1 0

Ta certyfikacja to chyba taki klucz-wytrych.

Jeżeli karta działa poprawnie na wybranych TV, to przyznamy im jakąś z pupy wziętą "certyfikację" zamiast trzymać się standardu.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Tak więc co?

Śmiecisz w temacie o TV jakimiś swoimi oskarżeniami o któych za chwilę piszesz, że to przenośnia.... Może przemyśl nim coś napiszesz...bo mogą to być kolejne przenośnie

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@rgr może i racja...  @Kamil jakieś dobre słowo w temacie  ?

Z jednej strony po coś ta certyfikacja jest, z drugiej zaś strony może jak kolega rgr piszę wystarczy trzymać się standardów? Tylko jakie te standardy i skąd ? 

Nauczyciel
537 137 22

@Marcinosr napisał(a):

Tak więc co?

Śmiecisz w temacie o TV jakimiś swoimi oskarżeniami o któych za chwilę piszesz, że to przenośnia.... Może przemyśl nim coś napiszesz...bo mogą to być kolejne przenośnie

jak ci przeszkadza to nie czytaj @- chodziło mi tylko jak to wielkie upc odpowiada za jakość uslug tak byśmy mogli cieszyć się chwila. No ale u ciebie działa to się ciesz chwila

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@ogromny trzymaj się ogólno przyjętych zasad i nie ma co się unosić. 

UPC odpowiada ale w momencie kiedy masz TV z certyfikacją. O czym doskonale wiesz, więc nei wiem skąd ta przekora w wypowiedziach. W TV bez certyfikacji odpowiadają za sygnał ale nie za EPG i nie za polskie znaki. I nie ma co się burzyć. W końcu jak dostał moduł do TV bez certyfikacji to się musiał na to zgodzić. 

rgr
Inspirator
14 1 0

@Marcinosr napisał(a):

@rgr może i racja...  @Kamil jakieś dobre słowo w temacie  ?

Z jednej strony po coś ta certyfikacja jest, z drugiej zaś strony może jak kolega rgr piszę wystarczy trzymać się standardów? Tylko jakie te standardy i skąd ? 

Tu są:

http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/300700_300799/300707/01.02.01_60/en_300707v010201p.pdf

ETSI EN 300 707 V1.2.1(2003-04)
European Standard (Telecommunications series)
Electronic Programme Guide (EPG);
Protocol for a TV Guide using electronic data transmission

Nie ma tam żadnej informacji, że telewizory muszą mieć "certyfikat" od UPC, aby EPG działał.
(Poza tym sądzę, że gdyby Panasonic dowiedział się że musi postarać się o certyfikat od UPC, aby EPG z UPC działało, to spadliby z fotela).
-
Nie dotyczy
1070 0 58

@rgr wszystko ok. Jednak chyba się nie zrozumieliśmy.

Warunkiem używania modułu w UPC jest posiadanie TV z certyfikacją (o czym jasno napisane jest na ich stronie). Więc na żadnej innej stronie nic o tym nie będzie, bo to warunek UPC. 

P.S.
@rgr chyba się zdziwisz, bo niektóre TV od Panasonica mają certyfikację. Dokładne modele sprawdzisz na stronie: https://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/upc-mediamodul-ci-plus/

rgr
Inspirator
14 1 0

Podejrzewam, że Panasonic nic o tej certyfikacji nie wie.

Na 99,99% było tak, że "moduł CI+ działa, to piszemy że działa i szumnie nazywamy to certyfikacją".

Telewizor ma wejście CI+, karta jest CI+ to co tu "certyfikować"? Standard (w zasadzie standardy) jest jasno opisany.

Idąc dalej to kupując lampę z gwintem E14 może się okazać, że działają tylko "certyfikowane" żarówki E14.

W necie wygrzebałem info, że UPC rozsyła podwójny sygnał EPG w związku z różnymi modelami dekoderów. Być może telewizory, które znoszą taki misz-masz, dostają "certyfikację".