UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

Highlighted
Inspirator
3 1 0

CI+ i VOD

Witam,

kiedyś ten temat widziałem na różnych forach jednak odpowiedzi od UPC nie.

Czy firma planuje kiedykolwiek włączenie możliwości VOD (czerwony przycisk) poprzez CI+?

Druga sprawa, nagrywanie (także używając karty) - rozumiem ze firma wyłączyła możliwość nagrywania kanału (szyfrowanego) oraz oglądania innego w tym samym czasie, czy ta polityka jest nadal aktualna, czy firma planuje jakieś zmiany?

Pzdr.

14 ODPOW. 14
Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1042 193

Re: CI+ i VOD

Na pytanie odnosnie VOD nie uzyskasz odpowiedzi na spolecznosci

jezeli chodzi o ogladanie kanalu niekodowanego w momencie kiedy nagrywany jest inny nie jest czasami zalezne od samego telewizora? bo w jaki sposob modul ma to uniemozliwiac?

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
-
Nie dotyczy

A w taki sposób, że CI+ jest jedno strumieniowy.

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1042 193

Mowa jest o kanalach niekodowanych przy ktorych modul nie ma znaczenia

-----
Highlighted
Inspirator
3 1 0

nie użyłem słowa niekodowane... mowa o kanałach ogółem tak jak wyżej kolega napisał, ci+ są jednostrumieniowe i nie pozwalają oglądać dwóch kanałów jednocześnie. 

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1042 193

No to skoro wiesz dlaczego tak sie dzieje to masz odpowiedz na pytanie.

Jezeli przez tyle lat w UPC nie pojawily nowe moduly to nie ma co liczyc na zadne zmiany

-----
Highlighted
-
Nie dotyczy

No i to jest prawdziwa odpowiedź, że nie ma co liczyć na żadne zmiany.

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1042 193

Tak nalezy podchodzic do kazdej uslugi ktora sie kupuje

sprawdzic w dniu dostepu co oferuje, jakie kanaly, jaka technika i zdecydowac

a nie brac w ciemno a potem sie pytac - kiedy dolacza ten kanal, a kiedy zmienia to i tamto

-----
Highlighted
Inspirator
3 1 0

nadal pudło bo moduł  mam już prawie 9 lat kolego i moje zapytanie dotyczy planów firmy...

jednak jako konsument ( i mysle ze nie jestem sam) mam prawo pytać lub prosic o zmiany.

generalnie wiem ze upc nie inwestuje wcale w ten segment - (słwo olewa chyba jest na miejscu), no coz taka strategia firmy.

Pozdrawiam.

Highlighted
Ekspert
79 21 0

@GDAnapisał(a):
Jezeli przez tyle lat w UPC nie pojawily nowe moduly to nie ma co liczyc na zadne zmiany

Nie pojawiły się, ponieważ taka technologia nie jest dostępna na rynku?

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1042 193

Moduł wielostrumieniowy jest osiagalny

ale biorac pod uwage czterech duzych graczy na rynku CATV tylko dwoje z nich udostepnia moduly CI

czy konkurent na V ma wielostrumieniowy? nie wiem, ale zakladam ze nie

-----
Highlighted
Ekspert
79 21 0

@GDAnapisał(a):

Czy zatem zgodzisz się z inną, równie logiczną jak Twoja, tezą:

Jezeli przez tyle lat na świecie nie pojawiły się alternatywne (wobec węgla) źródła energii to nie ma co liczyc na żadne zmiany.

?

Highlighted
Specjalista
96 53 4

Wątpię żeby moduł wielostrumieniowy był w ofercie

Dlaczego ? 

Z powodu tego że jak włożysz kartę do dekodera z Linuxem i skonfigurujesz oprogramowanie  to będziesz miał 2-4 dekodery w cenie jednego. Proste jak drut nikt tego nie zrobi. 

Horizon max HD+Mediabox HD+CI+C+Prestige+eXtra
300mb/s
Highlighted
Ekspert
79 21 0

Chcesz powiedzieć, że nagle rozmnoży się cieleśnie? Tak z ciekawości - na co to pozwoli z funkcjonalnego punktu widzenia?

Highlighted
-
Nie dotyczy

Dekodery na Linuxie to dosyć potężne urzadzenia o dużej funkcjonalności. Mogą zostać wyposażone w wiele glowic z których każda ma kilka demodulatorów i bez problemu radzą sobie z trumieniowaniem nawet kilku kanałów po sieci (co można wykorzystać jak MultiRoom lub jako zamiennik dla Horizon GO). Obecnie czynnikiem limitującym takie urządzenia są jednostrumieniowe moduły CI+, co oznacza, że urzadzenie będzie w statnie dekodować tylko jednak kanał w czasie rzeczywistym (choć są urządzenia, które dodatkowo mogą nagrywać dodakowe kanały w czasie w formie zakodowanej i rozkodować je później, gdy modul nie jest wykorzystywany). Jak komuś bardzo zależy, to może jeden dekoder wyposażyć w dwa moduły, aczkolwiek moduł wielostrumieniowy rozwiązał by tutaj większość problemów.