UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Innowator
22 3 1

Codzienna poranna aktywność telewizora z MediaModułem CI+

Mój telewizor Philips z androidem i MediaModułem CI+ codziennie dokładnie o 6:00 rano coś robi - widzę po aktywności routera i podłączonego dysku twardego.

Nic nie zmieniło wyłączenie automatycznych aktualizacji oprogramowania oraz kanałów.
Co się wtedy dzieje? Aktualizacja EPG? Dosyć długo, prawie godzinę ale nie wiem dokładnie bo zwykle wychodzę z domu.

14 ODPOW. 14
Profesor
1621 418 83

Re: Codzienna poranna aktywność telewizora z MediaModułem CI+

Może on sprawdza po prostu aktualizacje? Jeżeli wyłączysz automatyczne aktualizacje (czyli żeby sam się aktualizował) to on i tak będzie je sprawdzał i Cię poinformuje jak jakaś będzie i się spyta czy zainstalować.

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
932 600 151

Mediamoduł jak wielokrotnie pisał @GDA służy jedynie dekodowaniu sygnału, a co za tym idzie na pewno nie on wybudza codziennie Twój telewizor i wymusza na nim jakieś działania.

Innowator
22 3 1

Też nie podejrzewałem modułu ale Philips tak zasugerował.

Szkoda, że ConnectBox nie umożliwia podglądu aktywności na portach bo naprawdę wtedy dosyć intensywnie dane są przesyłane. Przecież codziennie nie ma aktualizacji do pobierania - a sprawdzenie dostępności to chwila. 

ex-Moderator
136 131 20

@kranu napisał(a):

Też nie podejrzewałem modułu ale Philips tak zasugerował.

Szkoda, że ConnectBox nie umożliwia podglądu aktywności na portach bo naprawdę wtedy dosyć intensywnie dane są przesyłane. Przecież codziennie nie ma aktualizacji do pobierania - a sprawdzenie dostępności to chwila. 

Może chodziło im o ewentualną aktualizacje Mediamodułu, jednak to działanie odbywa się poprzez dane przesyłane kablem koncentrycznym (antenowym) wpiętym w odbiornik. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@kranunapisał(a):

Przecież codziennie nie ma aktualizacji do pobierania - a sprawdzenie dostępności to chwila. 

Masz Androida to masz codzienne sprawdzanie i aktualizowanie systemu

btw: w czym ci to przeszkadza?

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Innowator
22 3 1

Przeszkadza bo ładnie na noc się wszystkie urządzenia usypiają, a o 6:00 rano bez racjonalnego powodu słyszę pstryknięcie i szum dysku + dyskoteka lampek na ConnectBox.

Jeśli musi tak być to ok, ale chciałbym wiedzieć co się wtedy dzieje - czysta ciekawość, zwłaszcza, że aktualizacje wyłączone.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Dyskoteka lampek na Connectbox-ie to całkiem inny problem 

Niektórzy na forum pokazują w tym czasie krytyczne bledy modemoroutera

Odlacz telewizor od Connectbox-a na jedną noc i zobacz jak się będzie zachowywal

---
Ekspert
91 22 1

@Tomasz

Aktualizacja Modułu CI+ odbywa się przy włączonym TV. Nie pamiętam już, ale chyba przy tej operacji jest wymagana ingerencja użytkownika.

@kranu

Choinka w ConnectBoxie? Mówisz o portach LAN?

Przyczyny Twojej ciekawości skupiłbym na TV i to pewnie w nim jest problem. Philips produkuje ładne i zbajerowane tv z ambilightem. Niestety niedopracowane oprogramowanie oraz awaryjność to przypadłość ich telewizorów. 

Innowator
22 3 1

Chodzi o intensywnie używany port LAN, błędów żadnych w logach nie ma.

Pewnie wina TV.. ale zastanawiam się również nad akcesoriami skoro Philips twierdzi, że nic takiego nie powinno mieć miejsca.

ex-Moderator
136 131 20

@MarcinONY napisał(a):

@Tomasz

Aktualizacja Modułu CI+ odbywa się przy włączonym TV. Nie pamiętam już, ale chyba przy tej operacji jest wymagana ingerencja użytkownika.

Tak, jak najbardziej jest wymagana ingerencja użytkownika. Dlatego tym bardziej dziwi , że producent zwala winę na mediamoduł.

Innowator
22 3 1

Odłączenie modułu oczywiście również nic nie zmieniło.

Przechwyciłem poranną komunikację internetową telewizora i są to połączenia z serwerami Google (np. Play, YouTube), serwerami Android, DNS oraz NTP (synchronizacja czasu).

Ok, widocznie to jest konieczne i normalne, tylko mogli od razu tak napisać, a nie polecać wykonywać  czasochłonne porady oparte na próbach jak np. reset do ustawień domyślnych po którym wiele czasu spędziłem ponownie wszystko ustawiając czy odłączenie modułu CI+ dla którego musiałem zdejmować telewizor ze ściany.
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Proponowałem abyś telewizor dołączył od Connectbox-a

Nie czytasz uwaznie Mediamodul CI+ nie ma nic do rzeczy to jest tylko "dekoder sygnalu"

---
Innowator
22 3 1

Moduł odłączyłem tylko i wyłącznie na prośbę supportu Philips.

A co ma na celu odłączenie od ConnectBoxa czy tam internetu który mi jest potrzebny?

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Miałbyś pewność czy to telewizor czy ConnectBox

Ale skoro już wiadomo że to Android (tak jak pisałem w pierwszym poście) to sprawa wyjaśniona 

---