UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Highlighted
Omnibus
201 46 24

Czy to certyfikowany telewizor?

Czy  wszystkie telewizory z oprogramowaniem z siecią UPC są certyfikowane.?

Mam jeden telewizor Ferguson i jeszcze nie był podłączony do sieci lub anteny a miał do wyboru sieci kablowe w tym UPC. Czy juz z wbudowaną tą opcją to jest telewizor certyfikowany? Czy ktoś ma taki z tą opcją i mu żle działa na CI+ , bo jak by tak było to certyfikacja nie jest powodem ze żle coś wyświetlane.

12 ODPOW. 12
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Re: Czy to certyfikowany telewizor?

Jak przy wyszukiwaniu ma wybór UPC to na 99% jest certyfikowany.

Dokładnie możesz sprawdzić tu:
https://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/upc-mediamodul-ci-plus/

Omnibus
201 46 24

Intersuje mnie ze mimo że mają wybór UPC  czy maja jakies kłopoty z nagrywaniem ,EPG i inne problemy choć są certyfikowane.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Jak są certyfikowane to nie ma żadnych problemów...natomiast gdyby jakimś cudem coś tam się stało to UPC pomoże...to właśnie daje certyfikacja

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@Fredek50 napisał(a):

Intersuje mnie ze mimo że mają wybór UPC  czy maja jakies kłopoty z nagrywaniem ,EPG i inne problemy choć są certyfikowane.

Niestety nie - żadnej gwarancji nie dostaniesz 

Za stroną UPC:

Jeśli telewizor znajduje się na liście certyfikowanej, oznacza to, że producent potwierdził, że UPC Mediamoduł CI+ poprawnie dekoduje kanały, nie oznacza to, że gwarantujemy poprawne działanie usług dodatkowych obsługiwanych przez oprogramowanie telewizora np. EPG, Kontrola Rodzicielska, Blokada PIN, Nagrywanie. Za poprawne działanie funkcji telewizora jest odpowiedzialny producenta telewizora, gdyż to jego oprogramowanie i sprzęt jest odpowiedzialny za poprawne działanie tych funkcji.

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Omnibus
201 46 24

Marcinosr ciekawi mnie jak taka naprawa przebiega jak telwizor np na gwarancji i sie nie dotkną ,czy dobieranie następnej kartyCI+ robią jak tak robia to sami nie mają certyfikowanych kartCI+. Moze sie mylę ale jak pomagają? Może coś wiesz na ten temat.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Jeżeli moduł nie działa poprawnie to otrzymujesz dekoder - tak wygląda ta "naprawa" 

---
-
Nie dotyczy
1070 0 58

@Fredek50 nie wiem ale podejrzewam, że tak jak napisał @GDA

@GMateusz to jak z tą certyfikacją? Jak jest to EPG chodzi i polskie znaki chodzą? Wrazie co reagujecie? Czy tak jak GDA napisał ?

Moderator
932 600 151

Jeśli EPG nie wyświetla się prawidłowo na odbiorniku, który ma certyfikację to zawsze wysyłamy to do weryfikacji. 

Zmiana karty CI+ na dekoder to tak na prawdę zazwyczaj po wizycie technika/na życzenie klienta ale raczej rzadko z powodu EPG, bardziej problem z wyszukaniem kanałów etc. 

Producenci czasami wdrażają takie aktualizację, że moduł przestaje działać poprawnie. 

Ilu producentów i ile modeli tyle indywidualnych przypadków. Najmniej problemów z mojego doświadczenia jest z Samsungiem i o dziwo Toshibą (na prawdę w to nie wierzę ). Całkiem nieźle spisuje się też np. Sony czy LG. 

No ale są też tacy producenci u których problem jest mega często i tu mam na myśli głównie Panasonica. Nie wspominam nawet o promocyjnych modelach telewizorów dostępnych w markecie na jak to się mówi MEGA PROMOCJI. 

Nauczyciel
443 87 3

Może ktoś mi to sensownie wytłumaczyć.

O co chodzi i z tą certyfikacją modeli telewizorów .

Mam telewizor Sony 55XD9305 i karta w module świetnie współpracuje z telewizorem od czerwca 2018r.

Żadnych problemów.

Sprawdziłem listę i albo ktoś jej nie uaktualnia albo jak nie wiadomo to tylko można się domyślać...

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Nauczyciel
564 391 48

Certyfikacja oznacza to że dany model TV wraz z konkretnym firmwarem został sprawdzony przez inzynierów UPC i Ci gwarantują że będzie on w 100% funkcjonalny.

Zdarzają się rózne bugi przy połaczeniu TV+CI, bez certyfikacji UPC nie może brać za nie odpowiedzialności a patrz dalej klient bierze moduł na własne ryzyko i przyjmuje na klate wszystkie błędy które mogą wystąpić.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Nauczyciel
443 87 3

Nie chcę się bynajmniej czepiać

Wszystko rozumiem ,w tej wypowiedzi i poprzednich zostały pewne rzeczy wyjaśnione.

W sytuacji gdy jeszcze nie korzystałem z modułu w wyszukiwaniu cyfrowym automatycznie pojawia się UPC.Ciekawe.

Ówczesne telewizory o gorszych parametrach technicznych mają do tej pory oficjalny certyfikat a flagowy model UHD od Sony z 2015/16 r. już nie.

Tak czy inaczej mogę jedynie wyrazić zadowolenie, że UPC nie zabrania korzystania z modułu jak też dzięki temu rozwiązaniu nie zniechęca abonentów do korzystania z oferty bo za Horizona nie zmniejszając  jego roli jako nagrywarka serdecznie dziękuję i nie polecam a moduł jak najbardziej.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@Szeptacznapisał(a):
Ówczesne telewizory o gorszych parametrach technicznych mają do tej pory oficjalny certyfikat a flagowy model UHD od Sony z 2015/16 r. już nie.

Ale parametry nie mają żadnego znaczenia,

każdy telewizor który posiada gniazdo CI+ obsłuży Mediamoduł UPC

ale nie każdy może odbierać poprawnie dodatki typu EPG, ustawienie kanałów operatora itp

---
Tagi (2)