UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Ferguson Ariva 203 – tuner satelitarny HD CI /CI+

Mój telewizor nie ma modułu CI+a chciałabym mieć usłgę multiroom. Ciągnięcie kabli do nowego dekodera UPC nie wchodzi w grę. Czy jakbym kupiła dekoder Ferguson Ariva 203 – tuner satelitarny HD CI /CI+ i podłączyła do telewizora to mogłabym korzystać z modułu CI+?

https://allegro.pl/dekoder-dvb-s-s2-ariva-203-ci-ca-ci-nc-i7386923688.html?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zost...

9 ODPOW. 9
Tytan
Tytan
1864 938 140

Re: Ferguson Ariva 203 – tuner satelitarny HD CI /CI+

Kabel musisz i tak pociągnąć bez względu gdzie będzie wpiety moduł 

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@lotusja ale kabel do tego tv na którym masz multiroom masz pociągnięty? Bo w sumie nie ważne czy dekoder czy moduł sygnał musi dochodzić (tylko albo do tv z modułem albo do dekodera z modułem)

Użytkownik
2 0 0

Mąż "przezorny i ubezpieczony" pociągnął kable do tv we wszystkich pokojach . To nie do końca rozumiem co za różnica moduł ci+ a kolejny dekoder ?

Tytan
Tytan
1864 938 140

Skoro kabel masz w telewizorze który nie ma wejścia CI+ to po chcesz wydawać pieniądze na swój tuner jak UPC za 10 zl/mc może Ci taki dac na okres obowiązywania umowy MR

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
-
Nie dotyczy

@lotusja moduł pozwala na dekodowanie sygnału tv który odbierasz bezpośrednio w swoim telewizorze. 

Dekoder, dekoduje sygnał i przesyła do tv np. po HDMI, dając jednocześnie możliwość używania innych usług np. VoD.

Dekoder ma też możliwość np. oglądania jednego programu na kanale x i w tym samym czasie nagrywania programu z kanału y.

Moduł natomiast dekoduje tylko jeden strumień, a więc możesz nagrywać tylko to co oglądasz. Ew. dowolny kanał przy wyłączonym tv.

Moderator
1343 809 538

Prace przez Was stracimy Panowie jak będzie tak sprawnie odpowiadać. Żartuje - działajcie 

Omnibus
331 120 6

Jak dla mnie najzabawniejsze jest to, że ktoś chcąc oglądać kablówkę myśli o zakupie dekodera sat. To tak jakby chcąc lecieć samolotem kupić bilet na PKS.

Skoro mąż przezornie kable poprowadził to o jakim dodatkowym ciągnięciu kabla wspominasz?

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
2001 800 70

@brodacznapisał(a):

Jak dla mnie najzabawniejsze jest to, że ktoś chcąc oglądać kablówkę myśli o zakupie dekodera sat.

Może to pomyłka i Pani chciała wstawić link do tunera combo (DVB-T/C-SAT).

Jeśli tak, to potrzebny tuner combo (DVB-T/C-SAT) lub typowo tuner DVB-C CI+(CABLE - kablowy).

Problem jest taki, że owy tuner MUSI mieć kieszeń CI+ (a to nie każdy tuner ma).

Co więcej, taki tuner musi działać z modułem UPC - a konia z rzędem temu, kto takie potwierdzenie działania w sieci znajdzie.

Fergusona radzę unikać jak dżumy (ich tunery mają opinię tunerów żyjących własnym życiem - co sam mogę potwierdzić).

Jedyny tuner, którego osobiście mogę polecić i który na 100% działa z modułem UPC (osobiście sprawdzone) to tuner Opticum HD AX C501 CI+ (ale to obecnie biały kruk).

Jest nowszy model Opticum HD AX 502 Combo CI+ (gdzie można znaleźć info u sprzedawców!!!), który ponoć również z modułem UPC współpracuje (nie testowałem tego modelu).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
331 120 6

A mógłbyś przybliżyć jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa