UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Inspirator
10 2 0

Re: Moduł Cam CI zamiast horizon

@- niekoniecznie. Sprawdz organoleptycznie czy masz slot pci. Poszperaj w necie. Lista na stronie upc jest mega okrojona

Omnibus
201 46 24

Marcinosr Weż zrób jak ja doświadczenie i mam kilka telewizorów i zamiast Horizona wkładam modół CI+ i wyrażnie członkowie rodziny nie wiedząc o tym ze jest CI+ mówią jednogłośnie że teraz jest dobrze i ostro.Ja to sprawdzam bo lubie mieć dobry obraz.  Moze dekoduje lepiej niż Horizon?  A najlepszy jest obraz z TV z anteny w Warszawie

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@Fredek50 i to jest o o czym pisałem, nie słuchasz....

Moduł DEKODUJE, za obraz odpowiada TV. W przypadku Horizona, dekoder dekoduje i odpowiada za obraz wysyłany na TV. Stąd róźnica. Poprostu twój TV lepiej sobie z tym radzi niż Horizon.

P.S.

Mam Horizona i 2x Moduł CI (tak łącznie 3 urządzenia)  

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@-

Nie do końca rozumiem co masz na myśli... Korzystając z modułu przedewszystkim co mna kieruje to właśnie indywidualna lista kanałów ( dedykowana na Horizonie mnie trochę wkurza) i to co @Fredek50 napisał chetnie sprawdzę jakość sygnału.W moim odczuciu naziemna TVP1 I TVP2 z kabla od anteny lepiej odbiera  bezpośrednio w TV niż obecnie ta z dekodera.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

aaa to w takim wypadku będziesz zadowolony  

Wyszukaj sobie teraz w tv kanałów (bez modułu będą zakodowane) i zobaczysz jak układa się lista. Jeżeli sam telewizor pozwala je poustawiać to fajnie, jeżeli nie to będziesz musiał użyć programu typu ChanSort lub zostawić taką kolejność jak Ci wynajdzie....

Jak bez modułu wyszukasz kanały na TV powinno Ci chodzić TVP1 m.in. więc już możesz porównać obraz  

Hehehe ale @Fredek50 ma rację Tylko przypisuje ta jakość modułowi, a to nie jego sprawka a telewizora  

Omnibus
201 46 24

Marcinosr No i dobrze to podsumowałeś, CI+ nie zniekształca obrazu tylko dekoduje a duze pudło Horizon przetwarza obraz na gorszy, a zaletą pudła jest to ze nagrywa.

Specjalista
42 41 2

W telewizorze i dekoderze  znajduja się głowice dvbc. Z racji cięcia kosztów przez operatorów w dekoderach wypożyczanych przez nich, głowice są gorszej jakości, niż te montowane w telewizorach lub tunerach z wolnego rynku. Dekoder wypożyczasz od operatora, a na wolnym rynku jest multum telewizorów, które muszą czymś konkurować ze sobą, więc logicznym jest, że będą tam głowice lepsze.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Jeszcze tylko zapytam.

Rozdzielczość :czy ustawia się ją z poziomu modułu, telewizora czy może jest ustawiana automatycznie?

Nie chce zmieniać warunków umowy, więc myślę o multiroom.

Wiem , że kosztuje 10 zł.Usługa jest na czas nieokreślony?Czy podpisując ją w lokalu mam prawo do odstąpienia do 14 dni jakby coś nie zadziałało?

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Telewizor wyświetla rozdzielczość taką z jaką nadawany jest kanał. 

Powtarzam, podłącz kabel z horizona do TV wyszukaj sobie kanały i zobacz około 20 będzie działać.

Te 10zł to w promocji jest, 24 miesiące zobowiązania i zapewne powalczyć bedziesz musiał o to. 

Jeżeli umowę zawierasz przez telefon masz prawo do ostąpienia w ciągu 14 dni, jak przychodzi technik montować i nie działa, to też masz prawo bo umowę zawarłęś przez telefon, technik przyszedł tylko zamontować  

Moderator
932 600 151

@Krakowiak napisał(a):

Czy brak na liście certyfikowanych modeli (mam sprzęt od Sony z 2016) dyskwalifikuje możliwość sprawdzenia modułu w ramach multiroom?

Ogólnie to jestem zaskoczony brakiem modelu na liście UPC.Model XE już jest..

@- brak certyfikacji wyklucza z naszej strony bezpłatną wizyte pracownika serwisu w przypadku problemów z modułem CI+. Nie odpowiadamy za nieprawidłowe działania modułu, którego skutkiem jest brak certyfikacji z danym modelem telewizora. Nie mówię tutaj o sytuacji gdy występuje np. silna pikselizacja bo to jest problem sygnałowy i serwis z naszej strony jak najbardziej się należy, ale:

1. brak polskich znaków
  2. nieprawidłowe wyszukiwanie kanałów
  3. zmiana numeracji/zanik kanałów po zmianie częstotliwości nadawania

to jest kilka przypadków, kiedy serwis do klienta z telewizorem bez certyfikacji bezpłatnie nie zostanie wysłany.

@arturxd wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko) sprawdzę sprawę Twojej umowy. 

"Pan na infolini zaoferowal mi ze na umowie bedzie 24 miesiace ale wysle poczta pismo ze umowa jest bezterminowa. Smierdzi mi to troszke."

I bardzo słusznie, że śmierdzi bo z prawdą nie jest to zgodne i wprowadza w błąd. Umowa jest zawierana w promocji na okres minimum 24 miesięcy i wcześniejsze jej zerwanie będzie związane z naliczeniem kary umownej określonej w regulaminie promocji. Dopiero po okresie 24 miesięcy umowa przechodzi na okres bezterminowy. Jak wyślesz ID to wszystko sprawdzę, bądź spokojny. Jeśli pracownik wprowadził Ciebie w błąd to wyciągne wobec niego konsekwencje.

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Dzięki za w miarę wyczerpującą odpowiedź.

W miarę bo jestem zaskoczony ,że model Sony 55XD9305 z 2016 r nie jest na liście certyfikowanych modeli.

Zakupując telewizor nowoczesny z dostępem CI+ brałem właśnie w przyszłości ewentualną opcję kablówki.

Czyli rozumiem, że telewizor nie spełnia standardów mojego operatora.

Ok mogę wziąć na próbę moduł a jak się okaże będzie coś nie halo 0 gwarancji itp..Panie moderatorzy to, mnie Pan skutecznie rozczarował.

Dobrze , że odpukać wasz modem dobrze się sprawuje ale ta lista kanałów na trzeźwo chyba nie była układana ?

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Bierz ten moduł

Też mam niecertfikowanego Sony 50W755C i wszystko działa aż miło

EPG na 7 dni w przód, opisy z polskiimi znakami, programujesz kanaly wg UPC a potem ukladasz jak chcesz, ewentulane zmiany nastepuja automatucznie

Jednym słowem- zero problemów 

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Swoją drogą to chyba jedyny liczacy się operator w Polsce, który ma taką certyfikowaną listę modeli.

Jakoś nc+ CP i inni takich " cyrków" nie robią swoim klientom...

Czy chodzi o niestandardowy typ modułu, czy cos z sygnałemUPC jest nie w porządku?...

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Pewnie chodzi o to że nie ma kto aktualizować tej listy

Mojego TV nie ma na liście a po wpieciu kabla i próbie programowania kanałów pojawia się jedyny operator UPC 

więc zakładam że jedynie brak go na liście z powodów jakie napisalem powyzej

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Inspirator
10 2 0

@GMateusznie miałem numero abonenckiego jeszcze.

Zawarłem na chwilę obecną standardową umowe bez zobowiązania za 99zł, z dekoderem horizon, na nagranych rozmowach mam co obiecywał konsultant, także jeśli horizon nie będzie mi odpowiadać przejdę na karte CAM CI, zobaczymy. Narazie nie ma co gdybać, a nóż okaże się, że dekoder sprosta moim oczekiwanią

Zastanawia mnie tylko brak regulaminu na mailu, konsultant powiedział że już wysyła (19.01.2018 15:30) nie mam nic na mailu do chwili obecnej, prócz linku do aktywacji konta na www.upc.pl