UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
625 158 5

Re: Moduł Cam CI zamiast horizon

@GDA

Przepraszam.

Doprecyzuję źródłem zamieszania była sytuacja, o której wcześniej pisałem.( rozmowa z konsultantką)

Na szczęście już to zostało dokładnie mi wyjaśnione przez @Martyna.

Miło mi kolejny raz pochwalić pracę przeds. na forum UPC.@. :slight_smile

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
ex-Moderator
181 130 26

Cieszę się, że całą sytuacja została wyjaśniona i wszyscy są pogodzeni. Czasami tak bywa, ze przez drobne nieporozumienia tworzą się kolejne. Temat uważam za rozwiązany i zamknięty.  

Nauczyciel
625 158 5

Pewnie zdecyduję się na moduł mam jednak jeszcze  kilka pytań (proszę o wyrozumiałość):

-od rozdzielacza sygnału będą szły 3 przewody( karta-modem - dekoder) czy wytłumienie sygnału ma istotny wpływ na jakość obrazu na urządzeniach-ma to działać na 1 telewizorze, czy działanie modemu?

-czy Horizon., który zachowuje się wzorowo, mam na myśli PVR i Replay, bo do tego będzie mi potrzebny  nadal będzie funkcjonował poprawnie,

-w przypadku, dodania np. nowego kanału , skomplikowana jest czynnosć zautalizowania modułu, względnie własnej listy kanałów?

-czy obecnie stosowana karta CI+ jest w stanie "obsłużyć"w przyszłosći UHD?

.....................................................................................................
Tytan
Tytan
1864 938 140

Ad.1 to już zadanie technika ktory ma obowiązek tak wyregulować sygnał aby wszystko działało jak należy, od razu dodam abyś poprosił technika o założenie filtra K-Z na żyle idącej do telewizora, unikniesz ewentualnych zakłóceń w obrazie

Ad.2 jak najbardziej

Ad.3 wszystko zależy od telewizora jaki posiadasz, moduł to tylko karta kodowa która rozkodowuje sygnał nic w nim nie jest konfigurowalne

Ad.4 to już pytanie do przedstawiciela @Tomasz lub @Martyna

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Nauczyciel
625 158 5

Dzięki @GDA a ten fiiltr K-Z, nie słyszałem, czy jest dodatkowo płatny w ramach instalacji i czy uprzedzić wcześniej o takim zamiarze?

Tytan
Tytan
1864 938 140

To jest tzw: filtr kanału zwrotnego, czyli wycina pasmo w którym płynie internet tak aby nie przenosił zakłóceń, głowice kablowe w telewizorach są na to czułe szczególnie w Sony (pisze z doświadczenia z używania tej marki)

nic to nie kosztuje, technik powinien mieć filtry w skrzynce narzedziowej ale nie każdy chetnie to zakłada

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Nauczyciel
625 158 5

@GDA dziekuję za info w tym temacie, łatwiej mi teraz podjąć decyzję

Co do ostatniego pytania, pewnie pozostanie ono na razie otwartym. Chyba ,że moderacja forum może na chwilę obecną na ten temat udzielić odpowiedzi.

ex-Moderator
181 130 26

@Szeptacz napisał(a):

Co do ostatniego pytania, pewnie pozostanie ono na razie otwartym. Chyba ,że moderacja forum może na chwilę obecną na ten temat udzielić odpowiedzi.

Teoretycznie nie powinno być problemu z obsługą UHD, gdyż jak pisał wcześniej @GDA moduł odpowiada tylko za rozkodowanie uprawnień do danego pakietu. Aby jednak być pewnym w 100% przesłałem jeszcze zapytanie do naszego działu odpowiedzialnego za sprzęty i usługi, jak tylko uzyskam odpowiedź wrócę z informacjami.

EDIT.

Tak jak pisałem powyżej moduł CI+ odpowiada za descramblowanie (odszyfrowanie), OTV za dekodowanie (wyświetlenie) obrazu. 

Nauczyciel
625 158 5

Witam,Karta CI+ zainstalowana. Jakość obrazu przez CI+przy tych samych ustawieniach obrazu w Horizon jest lepsza.

Kanały wstrojone i byłbym bardzo zadowolony, z tym ,że na niektórych wyskakuje komunikat o braku dostępu do danego kanału (C+, HBO, Eleveny, Cinemaxy, BBC Word, DA Vinci, Adventure i innych). Reszta b. dobrze działa.Nawet jest możliwość ułożenia własnej listy, nr odcinków , podoba mi się menu itd.

Zadzwonielem do dzialu technicznego i mam poczekać 2-3 dni za zamkniecie zlecenia.

Czy taka sytuacja moze mieć miejsce podczas instalacji a może jednak to jest powód do niepokoju ?

Gdy mialem nc+ czasami czekałem na uprawnienia a bywało ,że ktos zapomnial je nadać...

ex-Moderator
49 31 13

@Szeptacz napisałem do Ciebie wiadomość prywtaną. Potrzebuje dodatkowe dane, do weryfikacji Twojej sprawy.

Tytan
Tytan
1864 938 140

@Szeptacznapisał(a):

Nawet jest możliwość ułożenia własnej listy, nr odcinków , podoba mi się menu itd. 

To już wyłączna zasługa twojego telewizora

---
Nauczyciel
625 158 5

Już wszystko działa. Nie chcę się powtarzać , ale jestem bardzo zadowolony. Dla osób , które wahają się nad wyborem karta czy dekoder Horizon-karta CI+!. Zdecydowanie mi teraz"leży" jakość obrazu: jaskrawość kolorów, kontrast .Ogólnie  lepiej  mi się ogląda telewizję. Świetne EPG-numeracja odcinków, a w wolnej chwili zabiorę się za ułoznie swojej listy   kanałów  A Horizon posłuży jako nagrywarka./ replay.

Szczególnie dziękuję jeszcze raz @GDA,(fajnie ,że są takie własnie takie osoby tu na forum i są chętne pomagać i służyć dobrą radą) jak również @Martyna

Filtr kanału zwrotnego zamontowany i wszystko "gra" tak jak ma być powinno.

Użytkownik
3 0 0

Witam,
Od pewnego czasu mam problemy z dekoderem Horizon (nie da się go czasami włączyć, traci zapiane ustawienia, resetuje się sam, etc.), a ponadto nie mogę za nic w świecie sparować pilota od Horizona z moim TV - Sharp LC-40CFG6352E. Z tego powodu wpadłem na pomysł, że poproszę o zamianę Horizona na kartę CI+. Wydawało mi się, że to żaden problem, ale poinformowano mnie, że nie ma takiej możliwości bez podpisania umowy na 2 lata (teraz mam od 3 lat umowę na czas nieokreślony i chcę przy takiej pozostać).

Czy ktoś z UPC może mi to wyjaśnić ? Przecież to jest śmieszne, że ja jako wasz długoletni klient dostaje gorsze warunki niż jako nowy klient. Ja chcę tylko zamiany dekodera Horizon z którym dużo osób zgłasza problemy na kartę CI+. Nic więcej. Czy to tak dużo ? Nie jesteście jedynymi dostawcami Internetu i telewizji w mojej okolicy więc może czas zmienić dostawcę ?

Wykładowca
815 195 10

Re: Zmiana Horizon na karte CI+

Straszenie tu nic nie da. Pytanie. Jak wyobrażasz sobie zmianę usługi bez podpisania nowej umowy? Bo wymiana sprzetu, to też inna umowa już? Tym bardziej, że jesteś już na bezterminowej.

Użytkownik
6 0 0

Wymiana Horizon na CI+

Dzień dobry, 

Chciałbym wymienić Horizon (bez nagrywarki) na CI+. Okazuje się, że jest to niebywały problem i kompletnie niemożliwe do wykonania. I tu jest pytanie - dlaczego? Na nowym odbiorniku pilot horizon nie obsługuje nic. Nie mogę go włączyć, zmienić głośności - nic. Sam horizon ma te same funkcje co tv tylko, że działają gorzej i domyślam się, że wiele osób podobnie jest skazane na obsługę tv dwoma pilotami.

Czytałem, że jest to związane z tym, że umowa dotyczyła horizona, ale nie rozumiem jednej rzeczy, mogę zamówić dodatkową kartę multiroom i płacić za nią co miesiąć i wtedy podpidszemy aneks, ale żeby wymienić horizon na kartę już nie można podpisać aneksu? Naprawdę? 

Niedawno podpisałem nową umowę i w drugim odbiorniku w domu mam  właśnie kartę, nie sądziłem, że po podpisaniu nowej umowy jeśli zmienię drugi tv będzie z tym taki problem.

Odnoszę wrażenie, że to jest podejście do klienta na zasadzienie "nie, bo nie". Podpisałem umowę więc do jej zakończenia stałem się klientem trzeciej kategorii i muszę się męczyć z obsługą za pomocą dwóch pilotów.

Dodatkowo tylko wsponę o tym, że konsultanci z infolinii albo świadomie kłamią albo są niedouczeni. Usłyszałem, że dekoder horizon jest niezbędny do działania modłu CI+ i dlatego nie można z niego zrezygnować.

Czy komuś udało się ten problem rozwiązać?

Tagi (1)