UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
GDA
Pan Abonent ;-)
1217 637 96

Re: Wymiana Horizon na CI+

po kolei

- nie jest prawda ze wiekszosc abonentow uzywa dwoch pilotow bo przewazajaca wiekszosc telewizorow mozna sparowac z pilotem od Horizona, telewizor i tak staje sie monitorem i potrzebuje 3 przyciskow on/off vol+/vol- i wybor zrodla

- zgodnie z polityka UPC dekoder Horizon nie jest traktowany jako urządzenie zamienne z mediamodulem, tylko posiadajac mediaboxa bez nagrywarki mozna go wymienic na CI+

- pozostaje ci dobrac mediamodul w cenie 14,90 mc a Horizon mozesz wykorzystac do drugiego telewizora jako MR dokladnie ja mam tak zrobione i sobie chwale to rozwiazanie

Użytkownik
6 0 0

Mam już jeden moduł, chciałem mieć drugi bo jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze.

Ale dostrzegłem słowo klucz - zgodnie z "polityką", czyt. nie ma żadnego uzasadnienia ale tak jest i koniec. 

A co do tego, że tv staje się tylko monitorem do pewnego stopnia tak jest, dopóki tv nie ma wielu dodatkowych funkcji, których dekoder nie posiada, lub działają one na nim gorzej.

Nie wiem co można sobie chwalić w korzystaniu ze zbędnego sprzętu. Horizon u mnie nawet jako wi-fi nie służy bo jak stwierdził technik nie obsługuje tak dużych prędkości i mam do tego inny modem. Nie ma co - świetne urządzenie.

Ze względu na to, że nie wiedziałem, że będzie z tym taki problem i nie dawno przedłużyłem umowę musiałbym teraz przez prawie 2 lata płacić 15zł miesięcznie a horizona spakować w pudełko, żeby go za 2 lata oddać.

I taka to jest polityka firmy, że jak już podpiszesz umowę to do jej zakończenia mają Cię w poważaniu. Ale jak bym chciał zapłacić za kolejny multiroom to nie ma problemu zrobi się aneksik.

Profesor
1516 407 78

Eeh

@asruszczak

Skoro masz Horizona (tu akurat bez nagrywarki) to oznacza, że wziąłeś pakiet Horizon Select (albo Horizon Max), a więc zgodnie z tym do tych pakietów może zostać dostarczony tylko Horizon (zgodnie z nazwą pakietu, no i umową którą podpisałeś). Horizon (nawet ten bez nagrywarki) nie jest bowiem traktowany przez UPC zamiennie z mediamodułem CI+

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
6 0 0

O to właśnie chodzi. Nie ma to żadnego uzasadnienia poza tym, że taka jest polityka firmy. Wszsytko można zmienić aneksem, oprócz braku dobrej woli.

W moim przypadku, w związku z tym, że nie korzystam z nagrywarki (bo ma ją tv), mam osobny modem do internetu, to horizon nie spełnia żadnej innej funkcji niż karta i jedyną przesłanką do tego, żebym nie mógł tego zmienić jest nazwa umowy- brzmi świetnie.

Nie widzę problemu, żeby pokryć koszty zwrotu i przysłania nowego sprzętu, aneksu do umowy itd.

I chyba każdy rozumie, że korzystanie z dwóch pilotów, kiedy wiesz, że jest prostrze rozwiązanie jest zwyczajnie upierdliwe, zwłaszcza mając świadomość, że można to w prosty sposób rozwiązać ale brak dobrej woli - a raczej chęć zarobienia tych 15 zł miesięcznie..

Najgorsze, że nawet jak wezmę tę dodatkową kartę i będę płacić to bezużytecznego Horizona muszę trzymać 2 lata ponieważ nie mogę go zwrócić gdyż jest on przedmiotem umowy, której nie można zmienić w tym jednym zakresie.

GDA
Pan Abonent ;-)
1217 637 96

@asruszczaknapisał(a):

O to właśnie chodzi. Nie ma to żadnego uzasadnienia poza tym, że taka jest polityka firmy. Wszsytko można zmienić aneksem, oprócz braku dobrej woli

jest uzasadnienie

umowa z Horizonem a co za tym idzie jej abonament jest drozszy niz umowa z mediaboxem/mediamodulem

skoro zdecydowales sie na takie rozwiazanie to nie masz innego wyjscia jak wypełnić zobowiązanie wynikajace z podpisanej umowy

tutaj nie ma innych czynnikow ktore moga wpłynąć na zmiane 

Profesor
1516 407 78

Ale nie rozumiem. To dlaczego wziąłeś ofertę z Horizonem i dlaczego nie zapytałeś się o ofertę z samym Mediamodułem?

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
667 157 24

@asruszczak, Czy od instalacji nowych usług minęło 30 dni? Jeśli nie, to ciągle możesz odstąpić od umowy, a wtedy nie będzie problemu by podpisać nowy aneks. 

W pełni się z tobą zgadzam, że moduł CI+ jest dużo lepszym rozwiązaniem od Horizona, ale niestety UPC podjęło taką (z naszego punktu widzenia bezsensowną) decyzję biznesową i nic z tym nie zrobisz.

By podpisać aneks zawsze musi być zgoda obu stron umowy. 

Alternatywnie, zawsze możesz spróbować złożyć reklamację. Wtedy twoja sprawa zostanie rozpatrzona indywidualnie i jeśli użyjesz odpowiednich argumentów, być może zgodzą się na nowy aneks lub wymianę. 

Użytkownik
6 0 0

A czy ja napisałem, że chcę płacić mniej? Chcę mieć moduł zamiast dekodera.

Gdybym wiedział, że to jest problem nie do rozwiązania to bym pewnie poczekał 2 miesiące z przedłużeniem umowy - nie wiedziałem.

Zdecydowałęm sie na usługę TV+Internet. I chcę z niej w wygodny sposób korzystać.

Jestem klientem od kilkunastu lat i nie spodziewałem się, że zmiana urządzenia, przez które jest dostarczana usługa tv, może być problem nie do przejścia.

Dziękuje za uwagę.

Całość można podsumować jednym stwierdzeniem - "polityka firmy" -

a gdzie zaczyna się polityka tam kończy się logika.

Nauczyciel
667 157 24

@asruszczak, napiszę jeszcze raz, bo widzę że twoim głównym celem jest wyładowania emocji na forum, A nie rozwiązanie problemu. 

Złóż reklamację, napisz, że podpisując umowę nie zdawałeś sobie sprawy, że z wymianą na CI+ w przyszłości będzie jakikolwiek problem. A nóż się zgodzą.

GDA
Pan Abonent ;-)
1217 637 96

Przeciez @asruszczak nie podpisal nowej umowy a ja przedluzyl

skoro jestes kkientem od wielu lat to bylo wystarczajaco duzo czasu aby sie zorientowac jakie warunki sa u operatora a nie po fakcie teraz sie zalic

pisanie reklamacji nie ma zadnego sensu

Użytkownik
6 0 0

@GDA a czymże różni się podpisanie nowej umowy od jej przedłużenia po tym jak się zakończy okres jest trwania i przejdzie na czas nieokreślony, bo o ile się orientuję to przy tego typu aneksie mam dokładnie te same prawa co przy zawieraniu umowy jako nowy klient.

Poza tym, czasem warto wyrazić swoje zdanie, może ktoś się zastanowi czy to na prawdę jest taki problem i czy czasem nie można ułatwić klientom życia. Jeśli uważasz, że jest to żalenie się -twoja sprawa, nie zamierzam się do poziomu tego komentarza.

Tak czy inaczej, powodzenia, życzę szczęścia w życiu w swoim zero-jedynkowym świecie.

Bez odbioru.

Nauczyciel
667 157 24

@GDAnapisał(a):

pisanie reklamacji nie ma zadnego sensu

Na konkurencyjnym forum pisałeś to kilka razy do różnych userwó (np w sprawie PSP lub podniesienia prędkości), na szczęście nie Ty rozpatrywałeś ich reklamacje, bo potem użytkownicy wracali i chwalili się, że jednak UPC przyznało im rację  

Reklamacja to święte prawo konsumenta, na pewno nie zaszkodzi spróbować. Wszak dla UPC nie liczy się tylko racja, ale również dobre stosunki z klientem i, o ile firma na tym nie cierpi, często godzą się spełnić życzenie klienta. To po prostu droga, by sprawa została rozpatrzona indywidualnie, a osoby które to robią nie są sztywno ograniczone wytycznymi, jak konsultanci na infolinii. Zawsze warto spróbować.

Bardzo często w takim przypadku odpowiedź na reklamację przybiera poniższą formę:

"informuję, że reklamacja została rozpatrzona negatywnie. [...] jednakże, możemy wyjątkowo [...]

GDA
Pan Abonent ;-)
1217 637 96

ale co ty porownujesz reklamacje na cene uslugi do reklamacji na cala umowe?

ale oczywiscie jezeli @asruszczak zdecyduje sie pojsc ta droga to ja mu zycze jak najlepiej

Użytkownik
2 0 0

Re: Moduł Cam CI zamiast horizon

Witam,

Również chcę zamienić horizon na cam cl+. U mnie wynika to z problemu ze słuchem - na wielu kanałach są dostępne polskie napisy ale nie włączają się jeżeli wybrana jest polska ścieżka dźwiękowa (wcześniej korzystałem z nc+ i tam było to dla mnie dużym ułatwieniem).

Czy macie możliwość włącznia z modułem napisów nawet przy polskiej ścieżce dźwiękowej?

I drugie pytanie jak wygląda kwestia nagrywania przy własnym dysku (500gb to zdecydowanie za mało jeżeli ktoś jak ja chomikuje ciekawe programy). Czy można nagrywać tylko jedną rzecz na raz i czy można ustawić nagrywanie np. całej serii jakiegoś programu jak przy horizonie?

Nauczyciel
667 157 24

Re: Moduł Cam CI zamiast horizon

Oficjalnie nie można wymienić Horizona na moduł Cam. Możesz go dobrać jako MR (+15zl), podpisać nowy aneks zmieniający warunki twojej umowy lub spróbować ścieżka reklamacji. Zaczął bym od tego ostatniego.

Co do reszty pytań to wszystko zależy od twojego telewizora. Moduł odpowiada tylko za deszyfrowanie (descrambling) sygnału.

Możesz bez problemu wszystko sobie przetestować nawet bez modułu przełączając kabel koncentryczny z horizona do tv i wyszukujący kanały zgodnie z instrukcją na stronie UPC. Około 30 kanałów jest niekodowanych i na nich możesz sobie zobaczyć sobie jak twój tv radzi sobie z nagrywaniem i napisami. 

Moduł CI+ jest jedno strumieniowy, a więc w jednym czasie, na 99% urządzeń będziesz mógł nagrywać i oglądać tylko jeden program. Większość tv pozwala jednak na programowanie serii nagrań, czyli stworzenie harmonogramu co i kiedy ma być nagrywane. 

Są też na rynku np. dekodery marki VU+, które, nawet przy jedno strumieniowym module, pozwalają na nagrywanie nawet kilkunastu* programów na raz. Wtedy też możesz sobie kanały strumieniować po sieci lokalnej, a nagrania nie są zaszyfrowane i możesz przenosić je pomiędzy urządzeniami.

*Dekoder ciągle jest w stanie deszyfrować tylko jeden kanał w czasie rzeczywistym, pozostałe nagrywa w formie zaszyfrowanej i deszyfruje je później, w momencie gdy moduł Cam się zwolni. Może posiadać nawet dwa moduły i dwie głowice FBC, każda z 8 demodulatorami. W teorii więc można nagrać na raz  wszystkie programy z 16 muxów. W praktyce ograniczy nas prędkość dysku twardego.