UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
10 0 0

Trwa uwierzytelnianie Samsung UE55MU6172UXXH

Witam,

Mam pytanie. Czy ktoś może się spotkał z tym, iż telewizor przy każdym włączeniu wyświetla menu karty CI z komunikatem trwa uwierzytelnianie. Trwa to dosłownie kilka sekund i znika. W czasie oglądania żadnych problemów.

1. Telewizor znajduje się na liście UPC

2. Zrobiłem zgłoszenie do UPC

3. Był technik sprawdził kartę, sygnał; włożył  swoją kartę (reaguje tak samo)

4. Oprogramowanie karty uaktualnione (TV Seriale)

5. Telewizor ma najbardziej aktualne oprogramowanie (też uaktualnione)

6. TV ma dobry tydzień

Problem zgłosiłem także do samsunga i czekam na kontakt. Technik UPC stwierdził, iż starsze modele z wolniejszymi procesorami mogły tak tobić, dlaczego ten tak robi nie wie. Być może ten typ tak ma? Wszystko inne działa poprawnie. TV nie zapamiętuje uwierzytelniania? Poradził poszukać na forach, nic nie znalazłem - więc pisze tu.

Będę wdzięczny za jakieś info.

30 ODPOW. 30
Profesor
1621 418 83

Re: Trwa uwierzytelnianie Samsung UE55MU6172UXXH

To jest normalne. Niektóre TV z opóźnieniem włączają CI i dlatego najpierw jest uwierzytelnianie. Można to obejść wyłączając TV na kanałach niekodowanych (tych z pakietu Start). Wtedy przy włączaniu nie będziesz widział tego komunikatu

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
932 600 151

@Adaś witamy w Społeczności UPC! Co do Twojej sprawy to jest tak jak pisze @MrPepka. Sytuacja wygląda identycznie na LG, którego używa mój szwagier. Tak już po prostu jest i zależne jest to jedynie od danego modelu telewizora.

Inspirator
10 0 0

Dziękuje za odp.

Ciekawi mnie tylko informacja od technika, że w nowych modelach sytuacja nie powinna mieć miejsca. Zobaczę co powie na to Samsung. Może też znajdzie się ktoś, kto ma identyczny model.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

W Sony serii W7 nic takiego nie występuje 

autoryzacja dostępu odbywa się w tle i nie wpływa na korzystanie w odbiorze kanalow

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Nauczyciel
540 137 22

@Adaś ja mam tv LG i tak mam przy każdym włączeniu, być może jakaś aktualizacja tv to poprawi?

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Inspirator
10 0 0

Mam nadzieje. Trochę to wkurzające. Specjalnie nie brałem dekodera bo już mam dwa, z myślą że wszystko będzie działać idealnie. 

Nauczyciel
568 391 48

W samsungu miałem to samo, w LG jest ok

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Nauczyciel
540 137 22

@Adaś tragedii nie ma, nie ma co szukać dziury w całym. Po za tym wszystko zapierdziela.

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Inspirator
10 0 0

też racja

Profesor
1380 608 54

@Adaś

Skoro tv ma dopiero tydzień, to poszukaj do niego najnowszego oprogramowania i wgraj (jeśli soft jest a tv ma starego softa).

Być może to poprawiono.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
10 0 0

Zauktualizowany jak już pisałem. 

Profesor
1380 608 54

@Adaś

Nie przeczę - ale warto tego pilnować, bo często nowy soft do nowego tv pojawia się dość często (w początkowej fazie producent potrafi "dać" softa nawet co 2 tygodnie).

A i ważna sprawa - nowe tv zazwyczaj maja domyślnie aktywne automatyczne aktualizowanie softu - wyłącz to i instaluj softa tylko ręcznie (często nowy soft ma jakieś babole i jak zainstaluje się taki automatycznie to mogą być problemy).

A jak zrobisz to ręcznie, to zanim wgrasz softa warto o sofcie poszukać info na forach co ludzie o nim sądzą i czy nie powoduje jakiś problemów.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
754 175 32

Samsungi tak niestety mają, że domyślne wyświetlają menu CI+ podczas autoryzacji. Kiedyś udalo mi się to wyłaczyć w menu serwisowym (albo przez telnet), ale już nie pamiętam doklladnie jak. Nie jest to aż tak irytujące, znika samo po 2 sek. 

Profesor
1380 608 54

Jeśli tv nowy i na gwarancji NIE radzę do menu serwisowego zaglądać.

W razie przypadkowego uszkodzenia tv nieumiejętnie tam majstrując, lub przy awarii tv nie ma już gwarancji producenta a sklep z tytułu rękojmi też to odrzuci.

Lepiej to jakoś przeboleć a może w następnym sofcie to poprawią (warto to serwisowi zgłosić, by nad tym popracowali), niż mieć tv wartości kilku tys zł jako wielką cegłę.