UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mediamoduł CI+

ROZWIĄZANE
Innowator
53 6 1

Wymiana dekodera Mediabox na CI+

Posiadam aktualnie 2 zwykle Mediaboxy (bez nagrywarki) oraz usluge Multiroom Select, czy jest mozliwosc wymiany jednego dekodera na modul CI+ bez dodatkowych oplat i zbednych formalnosci w trakcie trwania umowy?

7 ODPOWIEDZI
Innowator
53 6 1

Re: Wymiana dekodera Mediabox na CI+

Ok zeby podsumowac temat zalatwilem sobie taka wymiane przez czat na stronie UPC, gdyby kogos to interesowalo zapłaciłem 29,90 zł - opłata jednorazowa za wysylke modulu kurierem bez potrzeby podpisywania nowej umowy i abonament bez zmian, instalacja we wlasnym zakresie. Stary dekoder rowniez odsyla sie we wlasnym zakresie, przez https://szybkiezwroty.pl/upc/ nic to nie kosztuje. Mega pozytyw.

Moderator
845 554 143

@k3lt fajnie, że udało się wszystko ogarnąć. Zaznaczę tylko, że nie było u Ciebie problemu bo posiadasz 2 urządzenia i wymiana dotyczyła jednego. Nie zadziała to w przypadku gdy klient ma tylko jeden dekoder mediabox i chce go wymienić na kartę. Wtedy dla konsultantów infolinii nie jest to już takie proste i dodatkowo niezgodne z procedurami, aby taki dekoder na kartę wymienić.

Nauczyciel
665 158 24

@GMateusz, Nie wiem jak to się ma do tego co napisałeś, ale mi bez trudu udało się kiedyś wymienić dekoder mediabox na kartę CI+ gdy było to jedyne urządzenie na koncie. Mam nawet maila, w którym Pani z działu reklamacji tłumaczy mi, że można wymienić dekoder mediabox bez pvr na kartę CI+ bo to jedna oferta w cenniku/promocjach, nie można zaś wymienić dekoderów mediabox z pvr i Horizon, ponieważ w cenniku to inna oferta, i w takim przypadku potrzebny jest aneks do umowy. Działać to ma w obie strony:

Czy w takim razie polityka UPC uległa zmianie w tej materii?

Pytam dlatego, że co jakiś czas zgłaszają się do mnie osoby, które chcą wymienić dekoder na CI+ i nie chciałbym ich wprowadzać w błąd. Jeszcze niecały miesiąc temu jeden z abonentów któremu pomagałem bez większego problemu wymienił jedyny dekoder mediabox na kartę CI+ na dokładnie takich samych warunkach jak @k3lt, tzn musiał zapłącić jedynie za wysyłkę. 

Moderator
845 554 143

@zylx masz rację jest tak jak piszesz, chodziło mi właśnie o ofertę z mediabox pvr (zapomniałem tego dodać), wtedy wymiana na CI+ nie jest możliwa.

btw. powoływanie się na Dział Reklamacji to w ogóle inna sprawa, bo działa ona poza procedurami i każdorazowo decyzje są podejmowane indywidualnie przez osobę, która sprawę rozpatruje - nie ma precedensów, jeden pracownik może uznać roszczenia, a drugi odrzucić. Tak czy tak, w jednym i drugim przypadku podejmują decyzję w imieniu firmy, która wykracza poza możliwości konsultantów z infolinii.

Użytkownik
2 1 0

Mam podobny przypadek,

Horizon + 2 mediaboxy bez pvr w multiroom

Chciałem wymienić jednego mediaboxa na mediamoduł, na infolinii raz usłyszałem że kosztuje to 10zł m/c + 50zł wizyta technika, kolejnym razem że 15 zł m/c + 50 zł wizyta technika + przedłużenie umowy na 24mc.

Czy coś sie zmieniło w procedurach? Czy po prostu chca mnie naciągnąć na koszta?

Nauczyciel
665 158 24

@Xnth, myślę, że konsultant na infolinii Cie nie zrozumiał i zamiast wymiany proponował dodatkowy multiroom, co potwierdzały by ceny (MR do niedawno kosztował 10zł, teraz 14,99zł). Oba multiroomy masz jeszcze w okresie zobowiązania?

Co do ceny instalacji, to można to też zrobić taniej, za 29zł w ramach "samodzielnej instalacji" lub wynegocjować wizytę technika za darmo w ramach promocji "bezkosztowa instalacja".

Użytkownik
2 1 0

Kolejny telefon i się okazało jednak że można, warunki umowy bez zmian, tylko jednorazowy koszt wizyty technika (wysłać kurierem ponoć się nie da, ale niech będzie i to)

Wizyta umówiona na poniedziałek.