UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
25 4 1

Horizon TV plus Compal Connect Box net 300 Mb

Witam w dniu 17.05.2019 r. potwierdziłem zmiany warunków umowy z UPC. Dotychczasowe 120 Mb zwiększono mi na 300 Mb. Wymiana routera na Compal Connect Box oraz wymiana dekodera na Horizon TV. Dziś miała odbyć się instalacja. Instalator przyszedł tylko z  Horizon

TV twierdząc, że nie może zainstalować horizon TV z Compal mimo, iż umowa z dnia 17.05.2019 taką wymianę sprzętu zakładała. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi UPC, że nie instaluje 300 Mb przy Compal wraz Horizon TV pakiet max plus Eleveny? Z góry dziękuję za info. Na drugiej lokalizacji posiadam 150 Mb oraz max tv ale z kartą Ci + i tam Compala dali bez problemu. WTF? Oczywiście podziękowałem za instalacje i wypowiedziałem nowe warunki umowy bo nie na taki sprzęt się umawiałem. 

18 ODPOW. 18
Konto zbanowane
441 160 29

Re: Horizon TV plus Compal Connect Box net 300 Mb

Obecnie upc nie daje już connectbox (compali) do internetu mniejszego iż 500 mbps.

150 mbps i 300 mbps  jeśli w umowie jest horizon to jest świadczone właśnie na nim.

Na innym adresie albo zamawiałeś usługi przed 2019, wtedy jeszcze nie robili problemów z connectbox przy 150/300, lub masz usługi bez horizona, wtedy musi być connectbox bo mediaboxy (starsze dekodery) nie mają modemu, więc nie udostępniają połączenia z netem.

Jak przy mniejszej prędkości łącza potzebujesz do czegoś osobny modem to pisz reklamacje, jak dobrze uzasadnisz to może Ci w drodzę wyjątku dadzą, ale reklamacje rozpatrują indywidualnie, więc nic nie jest gwarantowane.

Horizon spokojnie daje rade przy 150/300 mbps

PS: Co gorsza nawet przestali wymieniać ubee czy technicolory na connextboxy i teraz jak ktoś chce dostać rourer z 2 zakresowym wifi (jednoczesnym) to pozostaje jedynie przyspieszenie do 500 lub wzięcie horizona :(

Innowator
25 4 1

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Nie miałbym z tym problemu, gdyby nie fakt, że konsultantka 3 razy mi potwierdzała , że wymieni mi stary router Ubee na Connect Box oraz stary dekoder na horizon tv. Gdyby jasno mi powiedziała: Tylko horizon TV lub horizon TV i zostawiamy Ubee lub 500 Mb i masz to i to. Wówczas bym przemysłał sprawę,czy chce zmieniać warunki umowy. Zależy mi na kilku portach Lan i takie możliwości daje mi connect box. Zależy mi na 2 zakresach sieci i to daje mi też connect box. Horizon ogranicza mnie do dwóch portów LAN dlatego nie zgodziłem się na instalację. Pozdrawiam. P.s. dam znać co mi odpiszą na wypowiedzenie umowy i prośbę o wyjaśnienie sprawy, że konsultant jedno a instalator drugie. Pozdrawiam 

@Informatygnapisał(a):

Obecnie upc nie daje już connectbox (compali) do internetu mniejszego iż 500 mbps.

150 mbps i 300 mbps  jeśli w umowie jest horizon to jest świadczone właśnie na nim.

Na innym adresie albo zamawiałeś usługi przed 2019, wtedy jeszcze nie robili problemów z connectbox przy 150/300, lub masz usługi bez horizona, wtedy musi być connectbox bo mediaboxy (starsze dekodery) nie mają modemu, więc nie udostępniają połączenia z netem.

Jak przy mniejszej prędkości łącza potzebujesz do czegoś osobny modem to pisz reklamacje, jak dobrze uzasadnisz to może Ci w drodzę wyjątku dadzą, ale reklamacje rozpatrują indywidualnie, więc nic nie jest gwarantowane.

Horizon spokojnie daje rade przy 150/300 mbps

PS: Co gorsza nawet przestali wymieniać ubee czy technicolory na connextboxy i teraz jak ktoś chce dostać rourer z 2 zakresowym wifi (jednoczesnym) to pozostaje jedynie przyspieszenie do 500 lub wzięcie horizona :(

Tytan
966 578 81

@Informatygnapisał:

Horizon obsluguje jednoczesnie 2.4GHz orraz 5 GHz., tutaj link do jednej z instrumcji

-------------------------------------------

hosting
Konto zbanowane
441 160 29

@Pablo  przecież napisałem, że albo wzięcie connectbox albo horizona bo obsługuje i 2.4 i 5 Ghz.

Ale ubee i technicolory itd mają już tylko albo 2.4 albo 5 Ghz do wyboru, nie ma możliwości jednocześnie odpalić.

Tytan
966 578 81

Źle Cie zrozumiałem, masz racje.

Co do Ubee to nie jestem pewny czy nie obsługuje 2 zakresów jednocześnie, wydaje mi się że tak, musiał bym gdzieś go wygrzebać z szafy i odpalic (a nie jestem pewnym bo nigdy z niego nie korzystałem w trybie routera)

Instrukcja w sumie tez opisuje ze mozna włączyć

hosting
Konto zbanowane
441 160 29

@Pablo  nie obsługuje na 100%,  ubee miałem przed connectboxem i włączając 5 Ghz wyłączało się 2.4

Innowator
25 4 1

@Informatygnapisał(a):

@Pablo  nie obsługuje na 100%,  ubee miałem przed connectboxem i włączając 5 Ghz wyłączało się 2.4

Mam tego ubee i albo 5 albo 2.4 GHz. Nie rozumiem polityki UPC. Chcesz dobrze, rachunki płacisz na czas. Prosisz o wymianę sprzętu. Zapewniają  Ciebie, że tak będzie a tutaj taka lipa. 

Tytan
966 578 81

Ty nie rozumiesz a ja tak, kazdy patrzy na to inaczej.  Dlugo byłem pravownikiem innego operatora.

hosting
Tytan
966 578 81

Trochę to będzie OT ale co mi tam.

Popatrzcie na to w ten sposób.

Ilu klientów tyle potrzeb a jak wszyscy wiemy (a przynajmniej Ci ktorzy prowadzą wlasne działalności) nie da się wszystkich zadowolić więc przyjmuje się jakąś spójną strategie która za wszelką cenę stara się trzymać.

Co do dwóch niezależnych urządzeń w mieszkaniu, w nomenklaturze jupici to nazywa się "dekonsolidacja usług"
Do 2019 nie było z tym problemów, później podejśćie się zmieniło.

Czemu się tak stało? Tak samo jak i wy mogę jedynie spekulować.

1. Redukcja kosztów ? Przecież jeżeli jedno urządzenie idealnie oddaje usługi które są w umowie to po co dokładać drugie ? Z dwoma urządzeniami amortyzacja jest dłuższa przez co zarobek mniejszy.

2. Możliwe że mają wysokie stocki HZN i muszą to jakoś upłynnić ale to znowu nawiązuje do pkt.1 i można do tego dodać ewentualne kontrakty z dostawcami na określony liczby sztuk.

Wracając do początku mojej wypowiedzi, klienci są różni a jupici sprzedaje usługę dla mas, a "masa" chce żeby przedewszystkim było tanio, daleko na drugim planie jest jakość.

To "tanio" powoduje to że trzeba godzić się na jakieś kompromisy.

Dla tego pani Kowalska nie dostanie zielonego dekodera, dla tego pan Iksinski nie dostanie czystego modemu a pan Igrekowski nie dostanie różowego modemu z 10-cioma portami lan.

Podsumowując jak ma być tanio to trzeba przyjąć jakieś założenie i się ich trzymać.

Wszystko sprowadza się do pieniędzy.

Powtarzam raz jeszcze, w tej konkretnej sytuacji jest to tylko moja spekulacja ale patrząc przez pryzmat mojego doświadczenia mogę śmiało napisać że tak się po prostu robi.

hosting
Innowator
25 4 1

@Pablonapisał(a):

Trochę to będzie OT ale co mi tam.

Popatrzcie na to w ten sposób.

Ilu klientów tyle potrzeb a jak wszyscy wiemy (a przynajmniej Ci ktorzy prowadzą wlasne działalności) nie da się wszystkich zadowolić więc przyjmuje się jakąś spójną strategie która za wszelką cenę stara się trzymać.

Co do dwóch niezależnych urządzeń w mieszkaniu, w nomenklaturze jupici to nazywa się "dekonsolidacja usług"
Do 2019 nie było z tym problemów, później podejśćie się zmieniło.

Czemu się tak stało? Tak samo jak i wy mogę jedynie spekulować.

1. Redukcja kosztów ? Przecież jeżeli jedno urządzenie idealnie oddaje usługi które są w umowie to po co dokładać drugie ? Z dwoma urządzeniami amortyzacja jest dłuższa przez co zarobek mniejszy.

2. Możliwe że mają wysokie stocki HZN i muszą to jakoś upłynnić ale to znowu nawiązuje do pkt.1 i można do tego dodać ewentualne kontrakty z dostawcami na określony liczby sztuk.

Wracając do początku mojej wypowiedzi, klienci są różni a jupici sprzedaje usługę dla mas, a "masa" chce żeby przedewszystkim było tanio, daleko na drugim planie jest jakość.

To "tanio" powoduje to że trzeba godzić się na jakieś kompromisy.

Dla tego pani Kowalska nie dostanie zielonego dekodera, dla tego pan Iksinski nie dostanie czystego modemu a pan Igrekowski nie dostanie różowego modemu z 10-cioma portami lan.

Podsumowując jak ma być tanio to trzeba przyjąć jakieś założenie i się ich trzymać.

Wszystko sprowadza się do pieniędzy.

Powtarzam raz jeszcze, w tej konkretnej sytuacji jest to tylko moja spekulacja ale patrząc przez pryzmat mojego doświadczenia mogę śmiało napisać że tak się po prostu robi.

Szanowny Panie. Ja to wszystko rozumiem i nawet się z Panem zgadzam. Po co do mnie dzwoni dział utrzymania klienta przedstawia mi taką ofertę na wymianę dwóch urządzeń zapewnia mnie 3 razy co i jak wymieni po czym przychodzi instalator i ma urządzenie jedno niezgodnie z umową. Ja sobie nie wymyśliłem connect boxa to oni mi go zaproponowali. Pozdrawiam. P.s. umów się dotrzymuje. 

Tytan
966 578 81

Zauważ ze nigdzie sie nie odnioslem do Twoich rozmow z infolinia bo prawde znasz tylko Ty i konsultant  a jedynie przedstawilem teze dlaczego do umow z it ponizej 500mbit nie stosuje sie dekonsolidacji uslug.

Ty Autorze tematu zrobiles wszystko co mogles, odmowiles instalacji a teraz czekasz na ruch ze strony DUK

hosting
Wykładowca
815 193 10

Rozwiązanie jest bardzo proste. Zarządaj odsłuchu rozmowy i niech dadzą Ci ConnectBoxa do umowy 300Mb/s.

Innowator
25 4 1

Napisałem reklamacje z żądaniem odsłuchania rozmowy. Podałem im godziny, żeby łatwiej im się szukało. Poczekam co odpiszą. 

Innowator
25 4 1

Dziś nasze kochane UPC podjęło kolejną próbę instalacji usług. Na wstępie pytam instalatora czy ma Compal Connect Boxa. Oczywiście nie miał. Miał tylko Horizon tv. Mówię szanujmy mój czas. Instaluj Pan tego Horizona napiszę reklamacje. Chociaż zapewniano mnie ponownie, że Compal będzis zainstalowany. Pan instaluje Horizona i co się okazuje wyświetla menu a nie obraz. Dzwoni do kogoś. Uświadamiają go, że musi jakiś kabel specjalny HDMi mieć, żeby z moim Samsungiem współpracował. Mówię to proszę przywrocić mi usługi UPC, skoro nic tu nie działa teraz. Instalator dzwoni do UPC i mówi, że Horizon nie działa i zlecenie jest wystawione błędnie bo niezgodnie z umową. Na co Pan z UPC do niego Horizon nie działa a Compal ? A on konsternacja pełna i patrzy na zlecenie i jak byk tam napisane, że zlecenie na Compal Connect Box ma. Ręce opadają, kto tam pracuje i jak oni czytają zlecenia. Wcześniej usłyszałem oczywiście regułkę, że od 1 stycznia do 300 Mb Compal Connect Box się nie należy. A jednak się należy. Kolejna instalacja w poniedziałek. SmartSelect_20190524-132328_Gallery.jpg