UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Użytkownik
2 0 0

Instalacja napowietrzna - technologia wykonania

Cześć,

w Piekarach Śląskich na latarniach pojawiły się skrzynki z logiem UPC. Jestem zainteresowany przyłączeniem się do Waszej sieci.

Niestety nikt nie potrafi udzielić mi informacji, w jakiej technologii wykonywane jest przyłącze napowietrzne pomiędzy latarnią a domem: czy jest to kabel koncentryczny czy światłowód?

Dlaczego zależy mi na tej informacji? Chodzi o wyładowania atmosferyczne. Jak wiadomo szkło nie przewodzi prądu Chce uniknąć sytuacji kiedy muszę rozłączać kabel biegnący do routera podczas burzy.

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
Zawodowiec
168 36 9

Re: Instalacja napowietrzna - technologia wykonania

Z informacji innych użytkowinków wygląda to tak, że do budynku idzie światłowód i u siebie w domu masz skrzynke z konwersją na koncentryk

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Tytan
2156 820 71

@krupniok200 napisał(a):

u siebie w domu masz skrzynke z konwersją na koncentryk

@p4uloooo 

Nazywamy to zwrotnicą RFoG.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Konto zbanowane
1247 359 57

@KOCUREK1970 Jesteś pewny że RFoG to zwrotnica? Różne nazwy już słyszałem na te urządzenia (R-ONU, mikrowęzeł optyczny etc), ale że RfoG to zwrotnica to dla mnie nowość. 

Tytan
2156 820 71

@zylx napisał(a):

@KOCUREK1970 Jesteś pewny że RFoG to zwrotnica? Różne nazwy już słyszałem na te urządzenia (R-ONU, mikrowęzeł optyczny etc), ale że RfoG to zwrotnica to dla mnie nowość. 

Zastanów się, jaki % ludzi słyszał w życiu określenie zwrotnica a jaki % to co przytaczasz.

Ale wpisz sobie w Google moją "zwrotnicę RFoG" i zobacz co pokazało i zapytaj Autora na ile Mu pomogła moja "zwrotnica" zrozumieć, zobaczyć co to jest.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 0 0

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

To rozwiązanie mi odpowiada.

Rozumiem, że w tym przypadku instalacja wygląda następująco:

latarnia - [światłowód] - dom - [światłowód]  - RFoG - [koncentryk] - modem UPC - [skrętka] - moja infrastruktura sieciowa

Spotkałem się jeszcze z opiniami, na tym Forum, że UPC nie wchodzi do domu światłowodem a jedynie "cienkim kablem koncentrycznym". 

Szkoda, że na infolinii nie potrafią udzielić konkretnej odpowiedzi.

Za pierwszym razem nie udzielili mi informacji. Za drugim razem zostałem poinformowany, że światłowód jest tylko do skrzynki na latarni, a do domu instalacja wykonana jest w koncentryku.. 

Najlepiej, jak bym zobaczył u kogoś u mnie na osiedlu gotową instalację. Wtedy bym miał pewność. Tylko już widzę minę kogoś, jak go zaczepiam tekstem: "Dzień dobry, chciałbym wejść do Państwa domu i zobaczyć w jakiej technologii UPC wykonało instalację"