UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Instalacja UPC w domku jednorodzinnym (Warszawa)

Drodzy użytkownicy, Drodzy administratorzy,

Od wielu lat używaj internetu od teleszajsu tj zgniłej pomarańczy. Od wielu lat chcę przejść do UPC, lecz nie jest mi to dane, pomimo tego, że sąsiad obok miał UPC (zrezygnował bo nie używał). 

Panowie na infolinii powiedzieli, że zgłoszą to do działu instalacji niestandardowej i miałem cichą nadzieję na to że da się podłączyć. (A zgłaszałem chęć opłacenia prac robotniczych za wykonanie podłączenia)

Niestety zostałem potraktowany chamsko poprzez nie poinformowanie mnie o decyzji odmownej, więc musiałem sam się pofatygować i zadzwonić.

Panowie, którzy sprawdzali mi ulicę (mieli sprawdzać możliwość) są istnymi ninja bo nikt ich nie widział, a decyzja została podjęta.

Może Państwo mają pomysł jak ich zachęcić pociągnięcia kabla przez 40m nieubitej ziemi.

Pozdrawiam,

mwalczak

13 ODPOW. 13
Tytan
2062 813 71

Re: Instalacja UPC w domku jednorodzinnym (Warszawa)

@mwalczak napisał(a):

(A zgłaszałem chęć opłacenia prac robotniczych za wykonanie podłączenia)

Czyli jest Pan gotowy na wydatek nawet i kilkudziesiąciu tys zł?

By rozjaśnić Panu o jakich kosztach tu mówimy - Orange i podłączenia abonenta do słupka oddalonego od posesji abonenta o około 1m.

Orange wyliczyło sobie koszt przyłącza na 1800 zł NETTO.

Odpowiedz jest odmowna, bo koszt przyłącza jest na tyle duży, że Pański abonament nawet przez 2, 3 lata nie gwarantuje zwrotu inwestycji a co dopiero jeszcze zarobek dla firmy.

Apelowanie do kogokolwiek nic tu nie da - tu działa ekonomia i koszty.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 0 0

Telekomuna to zawsze sobie każe płacić... a i tak ma w ***** abonenta. Przed podłączeniem vdsl (który działa na pół gwizdka) to nawet nie wiedzieli że przez wiele lat miałem spalony jeden z kabli w centrali (pewnie info od montera).

Tytan
2062 813 71

@mwalczak

Odpowiedz jest odmowna, bo koszt Pańskiego przyłącza jest na tyle duży, że Pański płacony na rzecz operatora abonament nawet przez 2, 3 lata nie gwarantuje zwrotu inwestycji a co dopiero jeszcze zarobek dla firmy.

Apelowanie do kogokolwiek nic tu nie da - tu działa ekonomia i koszty.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
920 577 77

Gdzieś to już kiedyś opisywałem na forum, cała sprawa to nie tylko przekopanie 40 metrów działki.

Opiszę w dużym skrócie.

1. Ustalenie warunków technicznych obecnej instalacji z które korzystał sąsiad. Być może było tak że on był na końcu nitki i sygnał który docierał do niego już ledwie trzymał parametry.

2. Ustalenie właścicieli działek po których zrealizowana jest obecna instalacja oraz potencjalnie nowa instalacja w Twoim kierunku.

3. Projekt, uzgodnienia, budowa zgodnie ze sztuką nowego traktu dla instalacji (kanalizy, mikro kanalizy albo co będzie potrzebne).

Wycena

Niby to 40 metrów a zrobiło się z 15 tys.

Patrząc na to z punktu widzenia ekonomi.... licząc na to że załóżmy, dołożysz się z 3tys zł (optymista ze mnie ) to zostaje 12.

Dalej weźmy że łączny koszt usług które zamówiłeś to 150 zł miesięcznie (a co tam zaszalejmy) daje nam to 100 miesięcy czyli 8 lat i 4 miesiące zakładając że całośc abonamentu to zysk (dobrze wiemy że tak nie jest ).

Innymi słowy, za przeproszeniem nie dziwię się że poszła odmowna odpowiedź.

Kilkanaście lat temu to by przeszło, przekopanie ogródka przez Heńka i Stacha i puszczenie na żywca kabla w glebie. Teraz się już tak nie robi bo to tylko problem natury prawnej oraz serwisowej,.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2062 813 71

@Pablo

Nie zapominajmy, że jest jeszcze 14 dniowy termin na odstąpienie od umowy jeśli klient nie będzie z usługi zadowolony.

Trzeba też pamiętać, że nawet jak klient wyłoży te 3 tys zł na jego koszty, to w momencie rezygnacji w 14 dni firma musi mu te 3 tys zl oddać z tytułu poniesionych kosztów po jego stronie na instalację.

Firma nie zarobiła grosza a 15 tys zl jest w plecy.

Naukowiec
1213 363 52

@KOCUREK1970, akurat tego można łatwo uniknąć. Wystarczy zawrzeć umowę stacjonarnie.

Trudno policzyć koszt przyłącza nie mając dokładnych danych, ale gdy nie ma bezpośredniego dostępu z działki do sieci to można w ciemno założyć, że będzie to kilka tysięcy złotych. Co najwyżej autor może narzekać, że nie dostał jasnej odpowiedzi odmownej z podliczeniem niezbędnych wydatków. 

Tytan
2062 813 71

@zylx napisał(a):

@KOCUREK1970, akurat tego można łatwo uniknąć. Wystarczy zawrzeć umowę stacjonarnie.

Ale czego uniknąć - doprecyzuj proszę.

I dla kogo taka umowa jest korzystna?

Naukowiec
1213 363 52

14 dni na odstąpienie od umowy.

Moderator
1426 825 566

@zylx nasza firma pozwala na korzystanie z prawa rezygnacji 14-to dniowej nawet w przypadkach, gdy umowa została zawarta w Salonie. 

@mwalczak wyślij mi w wiadomości prywatnej swój adres, pod którym miałoby być podłączenie lub jeśli posiadasz to numer zgłoszenia, dla którego wydaliśmy decyzję odmowną.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Naukowiec
1213 363 52

@GMateusznapisał(a):

@zylx nasza firma pozwala na korzystanie z prawa rezygnacji 14-to dniowej nawet w przypadkach, gdy umowa została zawarta w Salonie. 

Ale to juz tylko wasza dobra wola, nie prawny obowiązek

PS: Odpisz proszę na PW.

Tytan
Tytan
1896 951 148

@GMateusz napisał(a):

ja bym powiedział więcej,

ten okres wynosi aż 30 dni!

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Moderator
1426 825 566

@zylx mam bardzo dużo zadań obecnie, ale odpisuję na wszystkie wiadomości prywatne.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Naukowiec
1213 363 52

Rozumiem, nie śpieszy się. Jak będziesz miał wolną chwilę. Po prostu @Martyna napisała do mnie w poniedziałek, że sprawa została przekazana do Ciebie i ot tej pory cisza.