UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
3 2 1

Instalatorzy kontra komin wentylacyjny

Dzien dobry,

miałem zamowienych wczoraj instalatorów od 15-17, byli juz po 12. Wyniknął problem ponieważ nie chcieli poprowadzic kabla w nieuzywanym kominie wentylacyjnym, tak by urzadzenia koncowe byly w piwnicy jak ma to miejsce obecnie. Twierdzili że polityka UPC na to nie pozwala. Wystarczylo poprowadzic kabel przez ISTNIEJĄCE dziury uzywajac jako pilota już istniejacego kabla swiatlowodowego, co zajełoby dosłownie 2 minuty. Kabel przechodzi przez elewację na poddasze, nastepnine wchodzi do komina i wychodzi z komina w piwnicy. Wymagałoby to wejścia na poddasze, a to w upalny dzień mie należy do przyjemności.
Jako alternatywe podali ciekawe rozwiązanie, a mianowicie przyczepienie kabla do kominia na dachu poprowadzonego ze słupa i pozostawienie tak bym sobie sam go przepuscił przez komin (oni mieliby tego "nie widzieć" sic!), ale jednoczesnie miałbym zaznaczyc im w papierach, że zrzekam się jakichkolwiek napraw gwarancyjnych.
Podziękowałem panom i zniesmaczony pierwszym kontaktem z UPC powiedziałem, że rezygnuje.

Czy poważnie nie można przeprowadzić kabla swiatłowodowego przez komin wentylacyjny?Poprzednie firmy nie robiły z tego problemu, jaki negatywny wpływ ma to na kabel? Czy może to tylko fanaberia instalatorów, by nie wchodzić na poddasze w upalny dzień?

3 ODPOW. 3
Inspirator
3 2 1

Re: Instalatorzy kontra komin wentylacyjny

Właśnie się dowiedziałem na infolinii, że zostawiona przez instalatorów notatka mówiła o BRAKU DROŻNOŚCI KOMINA, co w świetle zasady którą mi przedstawili jest łagodnie mówiąc dziwne.

Sytuacja jest jeszcze bardziej niedożeczna ponieważ instalatorzy nie sprawdzili drożności, nie zaglądali do komina i nawet nie stali obok niego.

Rozumiem że instalatorzy to firmy zewnętrzne, ale jeśli takie kwiatki się zdarzają to powinniście reagować.

Moderator
1426 825 566

@blaktro wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko).

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Inspirator
3 2 1

Udało się, dzisiaj przysłano innych instalatorów, z którymi można było porozmawiać oraz nie robili problemów.

Dziękuję osobie, odpowiedzialnej za pomoc w tej sprawie.