anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
8 0 1

Internet w mieszkaniu(blok)

Cześć, planuje mieć internet UPC w mieszkaniu. UPC proponuje mi dekoder Horizon. Czy jeżli od dekodera do gniazdka sieciowego poprowadzę kabel RJ45 to czy wystarczy jesli od innego gniazdka w mieszkaniu poprawdzenie kabel sieciowy do komputera abym mial w nim internet?

12 ODPOW. 12
Highlighted
Tytan
2253 1029 189

Re: Internet w mieszkaniu(blok)

Nie

musisz bezposrednio polaczyc komputer z dekoderem Horizon kablem sieciowym aby miec intermet w komputerze

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Inspirator
8 0 1

Horizona planuje mieć w salonie a pc w sypialni. Jest jakiś inne rozważanie abym miał internet w pc bez przyciągania kabla przez całe mieszkanie? 

Highlighted
Tytan
2253 1029 189

Jest mozliwosc po wifi ale w tym przypadku wszystko zalezy od otoczenia (innych sieci) wokol twojego mieszkania

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Tytan
2555 557 124

Zaraz, moment. Jeśli dobrze rozumiem chcesz podłączyć HZN z PC skrętką, ale przez gniazdka RJ45 które masz w ścianach? Jeśli tak to wystarczy tylko upewnić się, że kabel i kable w gniazdkach są dobrze zarobione

Highlighted
Inspirator
8 0 1

Na WiFi traci się jakość jak i musiałbym zakupić dodatkowa kartę sieciowa do PC. Chciałbym aby internet szedł po kablu. A jakbym miał drugi DEKODER D do drugiego Tv od UPC w sypialni to od niego mógłbym po kablu pociągnąć internet do PC?  Jak i nie rozumiem po co w mieszkaniu mam trzy gniazdka sieciowe. W salonie sypielni i przy drzwiach wejściowych. Po co mi one skoro tam internetu nie ma. 

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Masz 2 wyjścia:

1. Albo jeśli to gniazdka RJ45 przeciągnąć przez nie kabel z HZN do PC

2. Albo kabel z HZN do PC przeciąnąć przez PLC

Wybór należy do Ciebie

Highlighted
Inspirator
8 0 1

Mr Pepka no chyba dobrze mnie rozumiesz. Chcę połączyć horizona rj45 z gniazdkiem w ścianie salonu i potem z gniazdka w sypialni kablem rj45 do PC. 

Highlighted
Inspirator
8 0 1

Mr Pepka rozwiniesz skrót PLC?aby pierwsze wyjście udało się to z hzn do gniazdka w salonie i z gniazdka do PC tak?

I czy jakbym miał multiroom to czy mogę z tego drugiego dekdotera poprqwadzic internet do PC bezpośredni po kablu Rj45? 

Highlighted
Tytan
1146 608 106

Należy otworzyć skrzynkę abonencką która est gdzieś w mieszkaniu.

Tam powinny schodzić się kable ze wszystkich pomieszczeń (skrętki oraz koncentryki)

Należy wykonać odpowiedni cross kabli miedzy pomieszczeniami.

Dodatkowo należy sprawdzić czy gniazdka zostały zarobione zgodnie ze standardem.

Jeżeli instrukcja jest niezrozumiała, nie masz wiedzy (bo rzecz jasna nie musisz mieć) albo nie masz odpowiednich narzedzi to radzę wezwać fachowca

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
8 0 1

I ta skrzynkę mam w przedpokoju i na 99% mam wykonane prawidłowo crossy.  A pisze na tym forum aby upewnić się co muszę zrobić a nie lecieć do razu po fachowca.

Sytuacja wygląda następująco będę miał horizona w salonie PC w sypialni i zapewne multiroom w sypialni (drugi DEKODER ) jak najprościej za pomocą  kabla mogę mieć internet w PC.

Jakbym uważał że nie jestem w stanie sobie z tym problemem poradzić to bym nie pisał na forum. Chcę spróbować i szukam porad, wskazuwek jak to zrobić samodzielnie 

Highlighted
Tytan
1146 608 106

1.Horizon który pełni także funkcję modemu/routera podłączsz kablem UTP do najbliższego gniazda ze złączem RJ45

2. Odnajdujesz przewód do którego jest podłączony Horizon (za pomocą gniazda) w skrzynce abonenckiej

3. Łączysz go w skrzynce z przewodem który prowadzi do gniazda w kolejnym pokoju (tym docelowym) np za pomocą beczki bądź innego kabla UTP (nie wiem jakie są u Ciebie zakończenia)

4. Podłączasz komputer w drugim pokoju i cieszysz się internetem

To samo napisałem we wcześniejszym poście tyle że w bardzo dużym uproszczeniu.

PS. wskazÓwek

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
8 0 1

I taki plan mi chodziło