UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Innowator
26 4 0

Re: Jaki kabel koncentryczny w mieszkaniu

DOR
Użytkownik
6 0 0

Niestety samodzielne położenie instalacji jest w UPC niemożliwe pomimo zapewnień, że nie będzie problemu z połączeniem instalacji do skrzynki (kilkanaście telefonów na infolinię). Na infolinii technicznej otrzymałam dokładne wytyczne odnośnie kabla jaki należy położyć. Został położony i dla pewności został wezwany technik w celu sprawdzenia czy wszystko jest OK ale niestety dwa zgłoszenia zostały odwołane więc instalacja została zatynkowana żeby nie przedłużać remontu. Na trzeciej wizycie się okazało, że przewód jest inny niż powinien pomimo, że ma wszystkie podane na infolinii parametry. Argument technika: „kabel UPC jest grubszy i twardszy” i brak jakiejkolwiek chęci rozwiązania problemu czy jakiejkolwiek propozycji. Nie bo nie i już, bez mierzenia i sprawdzenia czy da się to połączyć bo nowy kabel jest na pewno dużo gorszy niż ten, który był wcześniej i ma jakieś 15 lat. Stan na teraz jest taki, że nie ma możliwości korzystania z usług ponieważ ponowne rozkuwanie ścian nie wchodzi w grę. Dawno się nie spotkałam z tak niepoważnym traktowaniem klienta i z brakiem jakiejkolwiek chęci do rozwiązania problemu, który sami stworzyliście.

Specjalista
251 115 24

Czyli co nie masz sygnału w tym kablu jak podłączysz sprzęt upc ?

Czy w ogóle  jeszcze nie jesteś klientme upc i dopiero mają zainstalować ? Jeśli dopiero co mają zainstalować to wszystko niestety zależy od instalatora, bo on odpowiada za to, że usługa ma działać, ale myślę, że powinno się normalnie dać z nimi dogadać, żeby chociaż na próbę podłączyli sygnał i sprawdzić jak to działa. Jak kabel spełnia wytyczne to wszystko powinno chodzić.

Moderator
1332 803 535

@DOR jakiego kabla użyłeś?

DOR
Użytkownik
6 0 0

Wytyczne z infolinii: kabel koncentryczny, 75Ohm, RG6

W hurtowni doradzono mi: kabel DSE D680PE RG6 Cu żelowany czarny 500m/karton. Podobno jest stosowany w instalacjach UPC.

DOR
Użytkownik
6 0 0

Usługa jest i stary kabel w ścianie też jeszcze jest ale wychodzi w miejscu gdzie nie będzie telewizora. Poza tym też jest w kiepskim stanie ponieważ jest powykręcany i nie jestem w stanie powiedzieć jak jest rozprowadzony w mieszkaniu. Przy przy podpinaniu Horizona był jakiś problem ale się w końcu udało.

Nie było mowy o umówieniu się z instalatorem na test nawet za dodatkową opłatą a rozmawiałam chyba z 4 osobami.

Specjalista
251 115 24

@DOR  z tego co widzę Twój kabel jest podwójnie ekranowany, wytyczne upc mówią o potrójnym ekranowaniu.

A dokładniej  kabel typu rg6, przekrój 5,38 mm,  75 Ohm, potrójnie ekranowany.

Więc jeśli dobrze widze, to Twój kabel nie spełnia norm upc :(

Moderator
1332 803 535

@DOR wyślij proszę do @Michał  w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko). @Michał sprawdźcie jutro proszę z @Natalia czy będzie zgoda na podłączenie usług na tej instalacji, bo normę praktycznie spełnia i jeśli wykonana została zgodnie ze sztuką to problemów w odbiorze być nie powinno. Nic jednak nie obiecuję @DOR bo nasz podwykonawca ma od nas jasne wytyczne na podstawie, których ma prawo odmówić wykonania podłączenia (odpowiedzialność w razie nieprawidłowości spoczywać będzie przecież na nas jako firmie). 

DOR
Użytkownik
6 0 0

Nie było mowy o przekroju ale o ekranowaniu owszem z tym, że podano mi wymóg podwójnego ekranowania. 

DOR
Użytkownik
6 0 0

Dziękuję. Mam nadzieję, że uda się chociaż przetestować instalację a to już będzie duży krok bo przynajmniej będę wiedzieć na czym stoję. 

Highlighted
DOR
Użytkownik
6 0 0

Niestety sprawa nadal się nie wyjaśniła. Brak odpowiedzi na moje wiadomości.