UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Ekspert
79 19 8

Re: Jaki kabel koncentryczny w mieszkaniu

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

Niestety samodzielne położenie instalacji jest w UPC niemożliwe pomimo zapewnień, że nie będzie problemu z połączeniem instalacji do skrzynki (kilkanaście telefonów na infolinię). Na infolinii technicznej otrzymałam dokładne wytyczne odnośnie kabla jaki należy położyć. Został położony i dla pewności został wezwany technik w celu sprawdzenia czy wszystko jest OK ale niestety dwa zgłoszenia zostały odwołane więc instalacja została zatynkowana żeby nie przedłużać remontu. Na trzeciej wizycie się okazało, że przewód jest inny niż powinien pomimo, że ma wszystkie podane na infolinii parametry. Argument technika: „kabel UPC jest grubszy i twardszy” i brak jakiejkolwiek chęci rozwiązania problemu czy jakiejkolwiek propozycji. Nie bo nie i już, bez mierzenia i sprawdzenia czy da się to połączyć bo nowy kabel jest na pewno dużo gorszy niż ten, który był wcześniej i ma jakieś 15 lat. Stan na teraz jest taki, że nie ma możliwości korzystania z usług ponieważ ponowne rozkuwanie ścian nie wchodzi w grę. Dawno się nie spotkałam z tak niepoważnym traktowaniem klienta i z brakiem jakiejkolwiek chęci do rozwiązania problemu, który sami stworzyliście.

Highlighted
Tytan
1439 822 568

@DOR jakiego kabla użyłeś?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

Wytyczne z infolinii: kabel koncentryczny, 75Ohm, RG6

W hurtowni doradzono mi: kabel DSE D680PE RG6 Cu żelowany czarny 500m/karton. Podobno jest stosowany w instalacjach UPC.

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

Usługa jest i stary kabel w ścianie też jeszcze jest ale wychodzi w miejscu gdzie nie będzie telewizora. Poza tym też jest w kiepskim stanie ponieważ jest powykręcany i nie jestem w stanie powiedzieć jak jest rozprowadzony w mieszkaniu. Przy przy podpinaniu Horizona był jakiś problem ale się w końcu udało.

Nie było mowy o umówieniu się z instalatorem na test nawet za dodatkową opłatą a rozmawiałam chyba z 4 osobami.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@DOR  z tego co widzę Twój kabel jest podwójnie ekranowany, wytyczne upc mówią o potrójnym ekranowaniu.

A dokładniej  kabel typu rg6, przekrój 5,38 mm,  75 Ohm, potrójnie ekranowany.

Więc jeśli dobrze widze, to Twój kabel nie spełnia norm upc :(

Highlighted
Tytan
1439 822 568

@DOR wyślij proszę do @Michał  w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko). @Michał sprawdźcie jutro proszę z @Natalia czy będzie zgoda na podłączenie usług na tej instalacji, bo normę praktycznie spełnia i jeśli wykonana została zgodnie ze sztuką to problemów w odbiorze być nie powinno. Nic jednak nie obiecuję @DOR bo nasz podwykonawca ma od nas jasne wytyczne na podstawie, których ma prawo odmówić wykonania podłączenia (odpowiedzialność w razie nieprawidłowości spoczywać będzie przecież na nas jako firmie). 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

Nie było mowy o przekroju ale o ekranowaniu owszem z tym, że podano mi wymóg podwójnego ekranowania. 

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

Dziękuję. Mam nadzieję, że uda się chociaż przetestować instalację a to już będzie duży krok bo przynajmniej będę wiedzieć na czym stoję. 

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

Niestety sprawa nadal się nie wyjaśniła. Brak odpowiedzi na moje wiadomości. 

Highlighted
Adept
1 0 0

Przyłączę się do dyskusji o sugerowanym okablowaniu pod usługi UPC. Również jestem w trakcie remontu i chciałbym użyć jak najlepszego okablowania (planuję jeden przewód RG-6 do TV i jeden RG-6 do routero-modemu od UPC - te dwa przewody w gwieździe).

Już chciałem zastosować wcześniej tutaj polecany TRISET-113 ale doczytałem do końca wątku i @- wspomina o standardzie UPC i wymogu potrójnego ekranowania. Z tego co wyczytałem to ten TRISET-113 ma podwójne ekranowanie.

Nie lepiej byłoby zatem zastosować przewód z potrójnym ekranowaniem? Myślałem o: https://davbol.pl/akcesoria/kabel-koncentryczny-rg6-cu-trishield-klasa-a

Wygląda poważnie Nie chciałbym zaoszczędzić 50zł i kupić tańszego przewodu żeby nie mieć potem żadnych problemów z internetem.

Niestety z usług położenia przewodu przez UPC skorzystać nie mogę bo z tego co powiedziano mi na infolinii to owszem, instalator może przyjechać i położyć okablowanie teraz, kiedy jestem w trakcie remontu ale od razu wraz z przyjazdem technika i położeniem okablowania startuje umowa - czyli płaciłbym pół roku za internet którego nie będę używał bo za tyle mniej więcej dopiero się wprowadzimy. Poza tym na infolinii powiedziano mi też, że instalator "rzuci" okablowanie tak jak będzie mu wygodnie (np. przez środek pokoju w linii prostej) i moim zadaniem będzie go sobie "zamaskować" - nie ma mowy żeby układał je od razu np. w korytach.

Highlighted
-
Nie dotyczy

Highlighted
DOR
Inspirator
7 1 0

U mnie problem został dziś rozwiązany.

Kabel użyty u mnie też ma oznaczenie RG-6 ale nie było w hurtowni wewnętrznego więc elektryk kupił zewnętrzny (czarny).

https://www.dmtrade.pl/p6298,kabel-dse-d680pe-rg6-cu-zelowany-czarny-500m-karton.html.

Na infolinii podali mi takie parametry: koncentryk RG6, 75Ohm, podwójne ekranowanie i położony kabel je spełniał. Potem pojawił się problem potrójnego ekranowania ale pracownik Kontroli Jakości sprawdzający parametry twierdzi, że przy tych odległościach to nie ma większego znaczenia. Wnioski z mojej kilkumiesięcznej przeprawy są takie, że kabel jest OK a nawet lepszy niż ten stary. Problematyczny jest montaż wtyczek ponieważ montuje się je trudniej niż na kablu UPC. To jest problem czysto techniczny, który da się pokonać. Drugi problem to procedury. Przy zgłoszeniu trzeba wybrać problem z katalogu, w którym nie ma takiej operacji jak nowa instalacja w miejscu gdzie już istnieje instalacja UPC. Można przenieść gniazdko, można zamówić Horizona, można zgłosić awarię ale wymiany instalacji nie można zamówić. Technik odpowiada za jakość więc nie ma chętnych do pracy z materiałem innym niż narzucony przez UPC. Poza tym jest to usługa pracochłonna więc też nie cieszy się powodzeniem. Wg wszystkich, z którymi rozmawiałam kabla UPC nie się kupić samemu więc koło się zamyka. Chęć poniesienia kosztu całej instalacji też nie zmieniła sytuacji ponieważ i tak człowiek odbija się na infolinii od konsultanta do konsultanta i nikt nie podchodzi do problemu od strony kosztów. Wydawałoby się, że to jest idealna sytuacja dla UPC: klient chce nadal być klientem UPC i w tym celu chce zapłacić za kabel i jego ułożenie. W procedurach jednak takiego awangardowego zachowania nie przewidziano. W przypadku nowej instalacji i umowy sprawdziłabym co jest datą zawarcia umowy i czy jest "umową na odległość".