anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Innowator
29 3 1

Nieprofesjonalni instalatorzy UPC

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu wymieniłem istalację kablową prowadzącą na klatkę do skrzynki UPC, obciołem stary kabel nad skrzynką i połączyłem z nowym przewodem bęczką ( nowego zostawiłem z zapasem zeby nie było problemu z podłaczeniem bezpośrenio w skrzynce). Ostatnio zmieniłem parametry umowy oraz dobrałem CI+. Technik przyszedł kompletnie nie przygotowany, powinien mieć przy sobie przewód oraz rozgałęziacz na 4 urządzenia bo skąd miałby wiedzieć że wszystko jest gotowe, a nie miał kompletnie nic (wcześniej sam zakupiłem rozdzielacz Teleste DSS4 - UPC daje 3DSS4 i miałem już nawet w domu idealnie pociągniętą instalację). Chciałem by owy technik chociaż podłaczył nowy kabel na klatce w skrzynce żeby nie było nieporzebnych łączeń, i nawet tego nie chciał zrobić twierdząc że sygnał jest ok oraz śpieszy się do następnego klienta. Co powinienem zrobić ? Uważam że jest to conajmniej nieprofesjonalne ze strony technika/UPC. Nie wiem czy składać jakaś reklamacje na jakość usług, bo conajmniej powinien mi przepiąć kabel i dać nowy rozdzielacz. A UPC jeszcze sobie życzy 49 zł za aktywacje, co w tej sytuacji jest śmieszne... Doradźcie co zrobić...

15 ODPOW. 15
Highlighted
Tytan
2253 1029 189

Re: Nieprofesjonalni instalatorzy UPC

co zrobić?

A coś nie działa? 

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Innowator
29 3 1

Wszystko działa tylko za co oni biorą pieniądze ?? W sumie zdziwiło mnie że technik nie powiedział mi że mu du.. zawracam, i czemu sobie sam nie pojechałem do upc, wziołem moduł CI+ i pare metrów kabla... Chyba nie o to chodzi...

Highlighted
Tytan
2195 827 78

@Kroninnapisał(a):

A UPC jeszcze sobie życzy 49 zł za aktywacje, co w tej sytuacji jest śmieszne... Doradźcie co zrobić...

Co masz dokładnie wyszczególnione jako opłatę w umowie - instalacja (usług) czy aktywacja (usług)?

Jedno i drugie to nie to samo.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Innowator
29 3 1

Aktywacja usłg za 49,90 a instalacja za 0zł, co nie zmienia faktu w mojej ocenie że technik nie powinien ignorować klienta, jak mu ta praca nie pasuje to niech ją zmieni albo niech UPC nie wciska im tyle roboty że mają wyrobić 120% normy.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@Kronin napisz reklamację i zobaczysz co do 30 dni odpiszą. 

Highlighted
Tytan
2253 1029 189

ale na co reklamację ma napisać skoro wszystko działa

-----
Highlighted
-
Nie dotyczy

Choćby na nieestetyczne wykonanie instalacji. Akurat tego UPC bardzo pilnuje.  Każdy ma prawo reklamować co chce. 

Highlighted
Tytan
2253 1029 189

A czytałeś ze zrozumieniem co napisał autor? Instalator nie przeprowadził żadnej instalacji, wszystko było gotowe więc o co się gardłować?

ale oczywiście jeżeli ktoś dla sportu lubi się wymieniac pismami to przecież nie zabraniam

btw: ja bym chciał zobaczyć protokół z montażu co tam @Kronin wpisał, bo to jest miejsce aby potwierdzić instalacje lub ją zanegować

-----
Highlighted
Tytan
1144 608 106

Taaa niech napiszę ze instalacja wykonana nieestetycznie, tylko niech koniecznie odnotuje fakt ze sam ja położył

-------------------------------------------
Highlighted
Tytan
2195 827 78

Kolejny temat, w którym znamy sprawę tylko z jednej strony...

Nie wiemy jak było, nie wiemy co kto powiedział, co i jak zrobił.

@Kronin

Moje domysły...

Technik nie przyszedł nieprzygotowany, tylko wszystko co potrzeba miał w samochodzie.

Co miał zmieniać, skoro widział, ze splitter Teleste tam już jest a i przewody nowe (mógł wyjść z założenia, że tak to już inny technik UPC zainstalował).

Nikt Ci nie kazał wychodzić przed szereg i robić cokolwiek we własnym zakresie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Tytan
2555 557 124

@-napisał(a):

Choćby na nieestetyczne wykonanie instalacji. Akurat tego UPC bardzo pilnuje.   

Ale to pod warunkiem, że są problemy z sygnałem, a nie dla zasady. Po co marnować na to zbędny czas i kasę?

Highlighted
-
Nie dotyczy

@MrPepka, UPC oczekuje od firm z którymi współpracuje, że instalacje będą nie tylko technicznie sprawne, ale i estetyczne. Sam miałem, przypadek że gdy technik wiercił w ścianie by przeprowadzić kabel, z drugiej strony odpadł mu spory kawałek tynku. Zamiast to naprawić, postanowił zakryć szafka. Do tego nie przeprowadził kabla przez przygotowane listwy tylko przybił do ściany. UPC nie miało problemu by zmotywować firmę monterską by to naprawiła.

Highlighted
Innowator
29 3 1

Instalator nawet nie zajrzał do rozdzielacza bo nie wiedział gdzie on jest, nawet o niego nie pytał Nie chciałem się z nim za bardzo wykłucać bo nie wiem czy w jego obowiązkach jest właśnie przepięcie kabla czy skoro wszystko jest ok ta przewód może iść nawet przez okno po drzewie... Swoją drogą na klatce jest kłębowisko starych kabli i z tego co wiem administracja ma zamiar ciąć wszystko jak leci co nie jest uporządkowane. Mój kabel był łączony pod drodze do skrzynki z 5 razy więc stwierdziłem że go wymienię, a ile ze skrzynki UPC wychodzi poucinanych przewodów to juz wole nie wspominać... Na protokole wpisałem tylko że na moje życzenie zostawiłem na multiroom dekoder PHILIPS-a i modem Ubee zamiast Compala.

Highlighted
Tytan
2253 1029 189

@Kroninnapisał(a):

Na protokole wpisałem tylko że na moje życzenie zostawiłem na multiroom dekoder PHILIPS-a i modem Ubee zamiast Compala.

no to jak dla mnie jest po temacie

ale oczywiście możesz posłuchać rad takich jak powyżej i napsuc sobie i UPC krwi 

tylko ja się pytam po co? działa? działa więc ciesz się odbiorem

-----