UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Inspirator
10 2 0

Nowe podłączenie światłowód Brwinów

Witam

Mieszkam w Brwinowie, 2 tygodnie temu upc zainstalowało mi światłowód na słupie i o dalszym jego losie nikt nic nie wie, na infolinii klepią tylko wyuczone formułki - brak możliwości podłączenia!

Pytania:

Kiedy upc bedzię podłączać klientów do tego światłowodu?

Jaka maksymalna prędkość będzie oferowana?

Czy światłowód będzie do samego routera w domu? (domek jednorodzinny) 

Jeśli nie to dokąd?

Jaka cena?

A dlaczego się niecierpliwie? - Dlatego że Ornage się też obudziło! i wczoraj powiesili 2 światłowód Mają podłączać po 6 grudnia!!! ale...

Maksymalna prędokość Orange to 300Mb/s za 79,99 na chwilę obecna, światłowód do samego routera.

Co wybrać? Do świąt chciałbym sie podłączyć do któregoś z tych światłowodów.

Pozdrawiam

Tagi (1)
13 ODPOW. 13
Moderator
1426 826 566

Re: Nowe podłączenie światłowód Brwinów

@lenovo700 wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dokładny adres, którego dotyczy sprawa to spróbuję się czegoś dowiedzieć.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Wykładowca
815 196 10

@lenovo700 UPC nie daje światełka do routera, a ogólnie mówiąc, światło do samego routera to tylko slang reklamowy. UPC jak będzie możliwość podłączenia da Ci światło do domku, a dalej będzie taki konwerter RFoG, z którego poleci na ostatnim odcinku do routera/telewizji koncentrykiem. Ma to za zadanie "przetłumaczyć sygnał", by to współgrało z ich siecią DOCSIS. Tak prosto mówiąc..

I ogólnie to UPC > Orange w tej chwili, nie pakuj się w światłowód pomarańczowych.

Inspirator
10 2 0

Orange też do konwertera w domu a potem patchcordem do routera bynajmniej tak widziałem gdzieś w necie.

Mam w domu rozprowadzony kabel sieciowy.

I tu pojawia się kolejne pytanie:

Czy z UPC będę mógł oglądać tv po sieci?

Kabel telewizyjny też coprawda mam rozprowadzony ale jak pamiętam był z nim problem bo poprzerywany w kazdym gniazdku. Od wielu lat nie mam telewizji więc może zgłębił bym i ten temat

Wysłałem wiadomość do 

Naukowiec
1213 364 52

@lenovo700, Po sieci IP w UPC to tylko Horizon GO chyba że zainewstujesz w własny dekoder który będzie Ci transmitował kanały po sieci IP i wtedy potrzebujesz jeszcze mediamoduł CI+ od UPC do tego dekodera. Innym rozwiązaniem jest HDMI over IP, ale z tego nie korzystałem, wiec nie wiem co na ten temat myśleć. 

Kabel koncentryczny jest stosunkowo prosto naprawić, a jak zamówisz nowe usługi, zrobi to dla Ciebie UPC za max 50zł. 

Moderator
1426 826 566

@lenovo700 czekam na informacje dotyczące adresu, który otrzymałem na priv. Dam znać, gdy czegoś się dowiem.

Inspirator
10 2 0

Inspirator
10 2 0

Odpowiem sam sobie i pozostawie post dla potomnych...

Przyszli założyli działa! 500Mb/s + tv.

Światłowód do domu przez ścianę po najmniejszej linii oporu do konwertera dalej kabel antenowy.

Akurat w sam raz na święta.

Wykładowca
815 196 10

No i super Czyli tak jak pisałem wyżej.

Moderator
1426 826 566

@lenovo700 rozumiem zdenerwowanie, ale każdy następny post w podobnym stylu zostanie usunięty. Jeśli dalej będziesz tak skutecznie działał na niekorzyść naszej firmy to zostaniesz zbanowany. Sprawą się oczywiście zajmę i skontaktuje z Tobą na priv. Oczernianie naszej firmy w przypadku wystąpienia awarii, która jest zdarzeniem losowym jest nie na miejscu.

Adept
1 0 0

Dzień dobry,

zapytuję kiedy można sie spodziewać podłączeń światłowodu na południowej cześci Brwinowa w okolicach Pszczelińskiej. Punkt w BLueCity  nie posiada takiej informacji.

Pozdrawiam

Użytkownik
1 0 0

Kiedy planowany jest dostęp do światłowodu w Brwinowie przy ulicy Pruszkowskiej 20? Kilka tygodni temu technicy z UPC rozciągneli go po okolicznych słupach, niestety na infolinii nie oferują jeszcze usługi. Szkoda, bo w przepadku tego adresu zainteresowanych byłoby około 20 właścicieli domów na osiedlu...

pzdr, Przemek

M27
Użytkownik
1 0 0

Hej,  mieszkam w Borkach, światłowód na słupie w ulicy od kilku miesiecy i wreszcie się skusiłem na podłaczenie. I tu wielkie rozczarowanie - totalny brak zainteresowania ze strony upc. Najpierw zadzwoniłem na nr z ulotki znalezionej w skrzynce. Rozmówca powiedział, że musi coś sprawdzić i oddzwoni. Nie oddzwonił. Kolejna próba - zamówienie usług przez stronę internetową. Kilka kliknięć i mam potwierdzenie, tremin instalacji za 2 dni, promocja - instalacja za 1 zł w potwierdzeniu. Za chwilę telefon (niedziela, późny wieczór!). Miła pani dzwoni z upc aby mi powiedzieć , że potwierdzone termin i cena instalacji są nieaktualne i musze zapłacić 150 zł , a najbliższy termin udało się ustalic za 5 dni. Dostałem SMS z potwierdzenie terminu dzień wcześniej. W umówionym przedziale godzinowym nikt się nie pojawił i żadenej informacji o opóźnieniu, zmiane.... Po godzinie prób udało mi sie złapać kontakt na czacie upc, w efekcie czego zadzwoniła do mnie pani z firmy instalującej i po przeprosinach, zapewnianiach, ze taka sytuacja nie powinna się zdarzyć i to wyjaśni, zaproponowała nowy termin. W kolejnym terminie znowu to  samo - nikt się nie pojawił i żadnej informacji.

upc - po co wieszaliście te kable na słupie w ulicy - tylko szpecą mi widok z okna!

Pozdrawiam,

M

Moderator
1426 826 566

@M27 wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko).