UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
-
Nie dotyczy
1070 0 58

O szacunku UPC do klienta

Dzień dobry,

Jestem wieloletnim i lojalnym klientem UPC, od lat korzystającym z ich usług. Co więcej, do korzystania z usług UPC namówiłam również krewnych. Jednak to, jak zostałam teraz potraktowana, zupełnie zmienia obraz tej firmy w moich oczach.

Oczywistym jest, że nie trudno znaleźć nowego klienta, który stanie się klientem jedynie na chwilę. Sztuką jest natomiast z dotychczasowymi klientami zbudować relację szacunku i partnerstwa. Niestety UPC zupełnie ignoruje swoich dotychczasowych klientów, nie przykłada żadnej wagi do pielęgnowania z nimi dobrej i trwałej współpracy, nie dba o to, aby starzy klienci nadal chcieli pozostać klientami. Dla UPC klient jest ważny tylko w momencie jego zdobycia po raz pierwszy, a potem klient nie jest już ważny - i to nawet wówczas, gdy kończy mu się kolejna dwuletnia umowa i nową może podpisać z jakąkolwiek inną firmą świadczącą analogiczne usługi. Zupełnie absurdalne jest bowiem to, że nowy klient UPS dostaje korzystniejsze warunki dotyczące abonamentu niż klient dotychczasowy, który chciałby nadal z UPC współpracować w atmosferze wzajemnego zaufania. I to nie chodzi mi tutaj o promocje w postaci obniżonego abonamentu przez kilka pierwszych miesięcy - otóż kuriozalne jest to, że po tym okresie promocji nowi klienci UPC płacą niższy abonament niż klienci dotychczasowi, którym skończyła się dwuletnia umowa i mogą wybrać któregokolwiek z funkcjonujących na rynku dostawców tej usługi.

W dniu wczorajszym o godz. 12 przeprowadziłam rozmowę telefoniczną z konsultantem, który obiecał, że przekaże wyżej wymienioną sprawę do działu zajmującego się podtrzymywaniem lojalności dotychczasowych klientów. Konsultant UPC obiecał, że na pewno ktoś do mnie w tej sprawie oddzwoni. Nikt nie oddzwonił (bo niby po co mieliby zadawać sobie taki trud, aby oddzwonić, jeśli jestem starym klientem, nieprawdaż?) Gdyby to był nowy klient, to od razu UPC znalazłoby czas, aby oddzwonić, mimo tego nawet, że nowy klient przynosi im oczywiście mniejszy zysk, skoro płaci niższy abonament. Od mojej wczorajszej rozmowy z konsultantem minęło już 28 godzin i wciąż nikt z UPC się nie pofatygował, aby do mnie oddzwonić.

Myślę, że czas najwyższy, aby rynek usług w Polsce się trochę przeczyścił i ucywilizował. Minęły już prawie trzy dekady po transformacji systemowej, więc pora, aby firmy takie jak UPC nauczyły się w końcu co oznacza profesjonalna obsługa klienta i tworzenie z nim długoterminowej relacji, a nie relacji efemerycznej. Może UPC wreszcie zrozumie, że respekt wobec klienta w XXI wieku się po prostu firmie opłaca. Co więcej, klient może reprezentować takie środowisko zawodowe, które jest opiniotwórcze, i to właśnie klienci - poprzez przekazywanie sobie nawzajem opinii - najbardziej wpływają na sprzedaż.

Ja od dzisiaj na każdych zajęciach ze studentami będę mówiła, jak bardzo odradzam im to, aby korzystali z usług UPC. Przy omawianiu zagadnień związanych ze strategiami rynkowymi przedsiębiorstwa będę podawała studentom UPC jako wręcz idealny przykład tego, jak nie należy z klientem postępować. No i skoro UPC nie znalazło czasu, aby do mnie oddzwonić, to ja teraz czas znajdę na to, aby powyższą sprawę opisać w kliku podręcznikach z zakresu strategii biznesowych.

A postanowiłam umieścić tutaj tę wiadomość, ponieważ chciałabym się od Państwa dowiedzieć, czy UPC tylko mnie tak strasznie ignoruje, czy po prostu taka jest polityka tej firmy, aby ignorować wszystkich stałych klientów (?)

27 ODPOW. 27
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Re: O szacunku UPC do klienta

Witaj na forum

Wydaje mi się że poprostu masz pecha, pamiętaj jaki mamy okres aktualnie większość firm działa na pół gwizdka tak bardzo lubimy przecież nasz długie weekendy a teraz wystarczyło wziąć 3 dni aby wypoczywać 1.5 tygodnia 

I pewnie ktoś w zastępstwie nie zrealizował twojej sprawy

Ale nic nie jest stracone - ja co roku przedłużam umowę na lepszych warunkach - pierwsze co zrób to zaloguj się do Moje UPC i sprawdź jaki tam czekają na Ciebie promocje 

Daj znać jak tam wygląda to napisze dalej co możesz zrobic

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Witaj niezadowolony @-  

twoją sprawę rodzielił bym na 2 części:

1. Co do traktowania długoletnich klientów, to ja już nie raz im mówiłem, mówić i naciskać na to będę, nadal może ktoś "na górze" w UPC się obudzi i podejmie właściwe działanie. Dodam też, że uważam to forum jako początek dobrych relacji na linii klient - UPC.

2. Zgadzam się z @GDA jest końcówka roku, to okres urlopów, firma działa na półgwizdka itd. Ja wiem nas, klientów guzik to powinno obchodzić, ale skoro decydujemy się na taką symbiozę UPC-MY to troszeczke wyrozumiałości. Nie oddzwonili, trzeba było samemu się upomnieć!

Reasumując, @Kamil@GMateusz czy możecie coś pomóc, tak by kolejny klient was (w sensie firmę ) pokochał ? 

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Szanowna Pani / Szanowny Panie,

skoro zdecydowałam się opublikować tutaj ten list, to znaczy, że był realny powód.

Jeśli wymagam, aby UPC mnie szanowało, to oznacza tym samym, że ja mam taki szacunek do UPC. Jeżeli więc opublikowałam dzisiaj tutaj swoją opinię, wynika z tego, że się do sprawy merytorycznie przygotowałam, czyż nie? Nie trzeba mi zatem sugerować zalogowania się do Mojego UPC, ponieważ dawno już to uczyniłam. Zapewniam też, że jestem poważną osobą, i jeśli coś piszę, to nie dla samej rozkoszy pisania, ale w celu konstruktywnego rozwiązania problemu.

Natomiast argument związany z tym, że ktoś przebywa na urlopie, jest zupełnie irracjonalny - konsultant, z którym wczoraj rozmawiałam, powiedział wyraźnie, że na pewno ktoś do mnie oddzwoni. A więc po pierwsze - jeśli szanuje się klienta, to nie rzuca się beztrosko frazy "na pewno". Przecież nie powinnam przyjąć, że w rozmowie ze mną konsultant użył sfomułowania "na pewno" jako tzw. wypełniacza - czyli aby powiedzieć cokolwiek nie biorąc za swoje słowa zupełnie jakiejkolwiek odpowiedzialności. "Na pewno" to znaczy po prostu tyle, co "na pewno". Konsultant nie orzekł zatem, że ktoś do mnie oddzwoni jedynie pod warunkiem, że wszyscy pracownicy UPC nie poszli na urlop... Toteż proszę nie używać argumentu urlopów, gdyż argument ten jest w opisywanej sprawie bezprzedmiotowy. Po drugie, to w firmie o chociażby elementarnych zasadach ładu organizacyjnego funkcjonuje pojęcie zarządzania procesowego - gdyby nawet konsultant ten poszedł na urlop, to jego zastępstwo powinno być uregulowane, a sprawa winna zostać innej osobie przekazana.

Podsumowując zatem - wczoraj o godz. 12 konsultant orzekł, że na pewno ktoś do mnie z działu zajmującego się utrzymaniem lojalności klientów oddzwoni. Jeśli więc sto procent pracowników tego działu przebywa na urlopie, to konsultant ów powinien do mnie ponownie zadzwonić i powiedzieć, że wycofuje się ze złożonej mi obietnicy, oraz poinformować mnie, że jednak nikt do mnie z rzeczonego działu nie zadzwoni. Takie zasady są przyjęte w innych firmach (chociażby w firmie, w której pracuję).

Szanowna Pani / Szanowny Panie (nie wydaje mi się, abyśmy kiedykolwiek przechodzili na TY (?), więc w korespondencji niniejszej nie pozwalam sobie na spoufalanie się),

dziękuję, że zadała Pani / zadał Pan sobie trud i poświęciła / poświęcił swój czas, aby odpowiedzieć na moją dzisiejszą wiadomość. Zapewniam jednak, iż to, co dzisiaj napisałam, nie należy kwalifikować do jakichś domysłów czy przypuszczeń, tylko do faktów. Stąd jeśli napisałam, że za dokładnie tę samą usługę nowy klient dostaje niższy abonament, to znaczy, że tak faktycznie jest, a poddawanie moich słów w wątpliwość jest bezzasadne. Informuję przy tym, że wykorzystałam już wszelkie możliwe źródła pozyskania wiedzy o ofercie, którą UPC dla mnie przygotowało (czyli sprawę niniejszą opisałam po zapoznaniu się również z dedykowaną dla mnie propozycją dostępną na Moje UPC).

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Powiem tak:
1) to jest forum, używana forma kontaktu to per ty

2) Nawet się nie przedstawiłeś/aś, więc o jakim "ty" wogóle piszesz?

Co do reszty, tak zdecydowanie merytorycznie napisane...Mam rację bo mam i już, a jak nie mam racji patrz punkt pierwszy... @GDA chciał pomóc (jak widać nie słusznie) i z takimi pretensjami do otoczenia to proponuje dalej siedzieć i czekać na telefon alternatywą jest to co zawsze powtarzam - rynek jest pełen innych dostawców, mi jak samochód nie odpowiada to go zmieniam, a nie płaczę po forach

Proste nie?

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Grubo

A skoro tak Pani profesor to niech Pani radzi sobie dalej sama

EOT 

btw: co się z tymi ludźmi dzieje to naprawdę aż żal czytać

---
-
Nie dotyczy
1070 0 58

To jest odpowiedź dotycząca pytania (cyt.): o jakim "ty" w ogóle piszesz - odpowiadam (cytaty pochodzą z treści wiadomości do mnie): "masz pecha", "pamiętaj", "pierwsze co zrób", "czekają na Ciebie", "daj znać", "możesz zrobić".

Oświadczam, że przeczytałam regulamin dotyczący tego narzędzia, i po pierwsze, to nigdzie nie było napisane, że warunkiem korzystania z tego forum jest pisanie do kogoś w drugiej osobie. A po drugie, to nie mam żadnych problemów z tym, aby się przedstawić. Mój numer identyfikacyjny klienta to xxxxxxx.

Pragnę również poinformować, że nie mam żadnych pretensji do otoczenia, i ani razu tego w swojej korespondencji nie sugerowałam. Nie czekam również bezczynnie na telefon, gdyż wykorzystałam już wszelkie możliwe kanały komunikacji z UPC - tak kanał telefoniczny, jak i drogę e-mailową. Oczywiście na mojego e-maila do UPC nikt nie odpisał. Skoro więc wyczerpałam możliwość uzgodnienia czegokolwiek telefonicznie i e-mailowo, to pozostało mi jedynie to forum tudzież wysłanie listu pocztą tradycyjną.

Nie uważam, aby zasadne było przemycanie do tej korespondencji jakichkolwiek zbędnych emocji - proszę mi zatem nie imputować (cyt.) płakania na formach. W swojej wiadomości, która zainicjowała ten wątek, opisałam wyraźnie swoje intencje.

Proszę o nie upublicznianie takich danych jak numer identyfikacyjny klienta nawet na naszej społeczności. Zapoznam się z Pani sprawą i skontaktuje się w wiadomośći prywatnej.

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@GDA zgadza się...mnie bynajmniej zatkało...ale przynajmniej przestałem się dziwić czemu nie oddzwonili  

Moderator
932 600 151

@- udzieliłem wsparcia w wiadomości prywatnej.

Innowator
23 5 2

Niepokojące jest, że uczysz studentów, masz wpływ na zawartość podręczników "z zakresu strategii biznesowych", a nie potrafisz załatwić abonamentu na kablówkę. Czego ich uczysz?

Stali klienci UPC dostają lepsze oferty niż nowi. O wiele lepsze. Ale, jak to w biznesie, trzeba umieć trochę ponegocjować. W tym również czasem z własnej inicjatywy zadzwonić ze dwa razy.

--
Fiber Power 250 @ Ubee EVW3226
-
Nie dotyczy
1070 0 58

@hikikomori nie ma sensu, uwierz

Pani swoje wie, czyli właściwie nic. Nie zna podstaw zachowania w internecie, i myśli że wszędzie każdy będzie do niej pisał, jaśnie oświecona pani profesor

Tak się składa że coś tam wspólnego ze szkolnictwem i wyższym i średnim mam...ale nie wożę się  z tym na lewo i prawo i nie udaje na forach jaśnie Pana...

W pełni się z Tobą zgadzam - ciekawe czego ona tych studentów uczy  

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Dzień dobry,

chciałabym publicznie podziękować Panu Mateuszowi - Moderatorowi niniejszego forum - za udzielone mi wsparcie. Bardzo dziękuję za wykazany profesjonalizm i ogromnie się cieszę, że osoby z takim poziomem świadomości biznesowej pracują w UPC. Dzięki temu wsparciu możliwa była sprawna komunikacja pozbawiona "pustych przebiegów".

Przed chwilą odbyłam rozmowę z Panem z Działu Utrzymania Klienta poleconym przez Pana Mateusza. Rzeczywiście jest to osoba godna polecania - Pan z Działu Utrzymania Klienta okazał się rzeczowy, był perfekcyjnie przygotowany do rozmowy, w rozmowie tej nie było żadnych niepotrzebnych tematów pobocznych czy "dreptania w miejscu".

Niniejszym więc kończę ten wątek, gdyż dalsze publikowanie przeze mnie tutaj postów jest bezcelowe. Jestem w pełni usatysfakcjonowana przedstawioną mi w dniu dzisiejszym propozycją. Pragnę również z całą mocą podkreślić, że wręcz zachwyciła mnie ogładą i kultura osobista osoby, która mnie dzisiaj obsłużyła - w pełni rozumiem, dlaczego Pan Mateusz polecił właśnie tę osobę, a nie inną, gdyż rzeczywiście jest to osoba godna polecenia.

Uważam, że forum służy temu, aby przedstawiać opinie tak negatywne, jak i pozytywne. Dzisiejsza moja opinia jest nad wyraz pozytywna.

Za dwa lata będzie kończyła się moja kolejna umowa i wówczas będę starała się ponownie umówić na rozmowę, ale tym razem już wyłącznie z tą osobą z Działu Utrzymania Klienta, która mnie dzisiaj obsłużyła.

Bardzo się cieszę, że mogłam się przyczynić do wdrożenia właściwych zmian w obowiązujących standardach. Bardzo zależało mi na tym, żeby ktoś obsłużył mnie - jako wieloletniego klienta - w pełni profesjonalnie, abym dalej mogła być klientką UPC traktowaną przez tę firmę z godnością. Moja wczorajsza interwencja via to forum okazała się więc konstruktywna, przysłużyła się sprawie, i jak najbardziej zostaję w UPC.

W przypadku jakichkolwiek problemów z komunikacją, klientom UPC gorąco polecam bezpośredni kontakt z Panem Mateuszem - Moderatorem niniejszego forum - tudzież z pracownikiem Działu Utrzymania Klienta, który mnie dzisiaj obsłużył (nie mam pewności, czy dysponuję prawem napisania tutaj imienia i nazwiska tego Pana, więc tego nie czynię). Życzę również w takich bądź podobnych przypadkach wiary w to, że właśnie takimi małymi działaniami uda się zmieniać w Polsce duże rzeczy! Wymaga to jednak wytrwałości i - jak pokazuje mój przypadek - nie należy w żaden sposób reagować na wylewający się tutaj jad opłacanych "naganiaczy".

Jako wieloletni klient UPC życzę firmie dalszego wdrażania samych pozytywnych zmian, ale przy tym także większej pieczołowitości w doborze "naganiaczy" stymulujących dyskusje na utworzonym forum dyskusyjnym. Skoro - jak udowodniło dzisiaj UPC w kontakcie ze mną - można komunikować się z klasą, to myślę, że warto byłoby te same normy kulturowe wprowadzić też na niniejszym forum.

Innowator
5 2 0

Nie rozumiem skąd bierze się przeświadczenie, że na forum zwracamy się do siebie w formie "ty". Zawodowiec" - skąd u Pana taka pogarda dla  innych? I czy zawsze musi Pan komentować nic nie wnoszącymi komentarzami, wpisy  innych osób?

-
Nie dotyczy
1070 0 58

@Andrzej_66 odpowiedz mi na proste pytanie... Dlaczego pretensje zawsze mają osoby nie mające pojęcia o zachowaniu w sieci?

Po pierwsze temat zakończony, więc po co w nim śmiecisz? po drugie dla ciebie moje odpowiedzi może nic nie wnoszą, dla innych zupełnie inaczej, taka kwestia światopoglądowa. 

Po trzecie zawodowiec to ranga nie nick (i tu nawiązanie do wiedzy). Po czwarte, pogardy dla ludzi we mnie brak, wręcz przeciwnie bardzo często i w życiu realnym i w internecie pomagam ludziom.

A reasumując @Andrzej_66 gdybyś miał chociaż elementarną wiedzę, podobnie jak @- wiedzieli byście, że w sieci wszyscy są równi, nie ma doktorów, profesorów i innych, wywyższających jednostki nad ogół głupot. Stąd też na każdym forum na jakim będziesz każdy z automatu będzie pisał do Ciebie per Ty. Fakt zdarza się pisać per Pan/Pani ale to już indywidualne zachowania wynikające z różnych rzeczy. Tak że przyjmij iż w świecie codziennym możesz być dyrektorem, profesorem, panem, panią i kim tam sobie jesteś, ale tu jesteś poprostu @Andrzej_66  

Dobra EOT bo i tak nic nowego do tematu to nie wnosi.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@Klient_UPC napisał(a):

Jako wieloletni klient UPC życzę firmie dalszego wdrażania samych pozytywnych zmian, ale przy tym także większej pieczołowitości w doborze "naganiaczy" stymulujących dyskusje na utworzonym forum dyskusyjnym. Skoro - jak udowodniło dzisiaj UPC w kontakcie ze mną - można komunikować się z klasą, to myślę, że warto byłoby te same normy kulturowe wprowadzić też na niniejszym forum.

Dziękujemy ci wielce ze dzięki twojej aktywności standardy obsługi UPC wzrosły 

Ale jeżeli wymagasz szacunku do siebie to nie obrażaj w swoich rozbudowanych zdaniach innych 

Mam nadzieję że w ciągu najbliższych dwóch lat nie będziemy musieli czytać twoich morałów wiecej

---