UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Debiutant
2 0 0

Odstąpienie od zmiany umowy/ Jak dalej korzystać z usług.

Witam, może ktoś pomoże rozkminić sprawę:

9 Sierpnia telefonicznie zamówiłem podniesienie prędkości ze 150 mb/s do 1gb/s 

13 sierpnia technik przyszedł i dołożył dodatkowy sprzęt Giga conect box. 

14 sierpnia przez formularz na stronie UPC złożyłem odstąpienie od zmian w umowie (termin 14 dni)

Dziś zadzwoniłem do UPC bo nie miałem żadnej odpowiedzi z ich strony czy odstąpienie doszło.

Konsultantka poinformowała mnie że odstąpienie już jest i że przywrócą stare usługi 29 sierpnia i że powinienem jak najszybciej odesłać sprzęt router giga box.

Na formularzu odstąpienia jest termin 14 dni na zwrot od odstąpienia czyli według mnie max do 28 powinienem im zwrócić sprzęt. Powiedziała żebym odpiął giga box i podpiął po staremu do horizona kabel.

Sprawa wygląda tak że internet nie działa tv jest ok. Zadzownilem do technika. Poinformował mnie że on nie widzi żadnych zmian jeszcze i że powinienem korzystać dalej z nowego routera aż do zmiany na koncie i wtedy stracę internet na nowym routerze i powinienem podłączyć już tylko horizona. 

Wszystko super ale jeśli odstąpienie złożone jest z dniem 14 sierpnia a na zwrot mam 14 dni czyli do 28 sierpnia to jeśli oni zmienia mi umowę na starą dopiero 29 sierpnia to są dwie opcje

1) oddam sprzęt teraz zmieszczę się w terminie ale nie będę miał dostępu do internetu... 

2) poczekam do 29go aż zmienia i dopiero odeśle po terminie sprzęt. Dowala mi jakąś karę jeszcze może za nie oddanie w terminie.

Jest tu ktoś kompetentny kto mógłby pomóc w rozwiązaniu sprawy?

3 ODPOW. 3
Konto zbanowane
441 160 27

Re: Odstąpienie od zmiany umowy/ Jak dalej korzystać z usług.

Skutki odstąpienia:

• w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia zwróć sprzęt UPC
  • za korzystanie z usług od zawarcia/zmiany umowy do dnia złożenia odstąpienia zostanie naliczona opłata
  • jeśli w dniu zawarcia/zmiany Umowy na odległość, korzystałeś z usług UPC na podstawie innej umowy, odstąpienie od nowo zawartej Umowy lub dokonanej zmiany spowoduje powrót do korzystania przez Ciebie z usług UPC na podstawie dotychczasowej umowy

Na stronie jest raczej jasno napisane, że od dnia odstąpienia, jeśli usługi odpinają 29.08 to od tej daty liczysz 14 dni, no bo wtedy odstępujesz od tej umowy. Tak samo jak wysyłasz rezygnacje, to dzniem rezygnacji z usług nie jest ten w którym wysyłasz rezygnazje, a ten w którym usługi zostają odłączone.

Więcej info: https://pytania.upc.pl/?q=odst%C4%85pienie+14

Potwierdzenie tego co wyżej napisałem:
"W jakim terminie zwrócić sprzęt

Sprzęt należy zwrócić do 14 dni od daty rozwiązania Umowy Abonenckiej (Regulamin świadczenia usług, rozdział IX, § 33 dla Klientów indywidualnychOtwarcie w nowym oknie oraz biznesowychOtwarcie w nowym oknie)."

W tym wypadku nie rezygnacja, tylko odstąpienie i powrót do starych warunków umowy, ale nic się nie zmienia i sprzęt i tak zwracasz do 14 dni od odłączenia nowej usługi czyli w tym wypadku 1 gbps

Debiutant
2 0 0

Super dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Innowator
21 7 0

Widzę że chciało się uzyskać GigaBoxa ale się nie udało zatrzymać i trzeba odesłać