UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
8 3 0

Okablowanie pod UPC w remontowanym mieszkaniu

Robię remont mieszkania. W związku z tym wymianiam wszystkie kable również kable koncentryczne i ethernetowe. Chciałbym zrobić okablowanie tak żeby nie było potem problemu z podłączeniem UPC. Prośba o weryfikacje czy taki schemat podłączeń jest prawidłowy.

Opisze pokrótce co jak:

Do mieszkania wchodzi koncentryk który zaraz za drzwiami jest za pomocą odpowiedniego rozdgałęźnika dzielony na 3 kable koncentryczne:

- pierwszy koncentryk idzie do dekodera UPC do któreg podłącze telewizor

- drugi koncentryk idzie do routera/modemu - skąd potem po całym mieszkaniu rozchodzą się kable ethernetowe

- trzeci koncentryk jest jako zapas i być może kiedyś zostanie podpięty do niego telewizor

Poniżej zdjęcie co i jak. Legenda do zdjęcia:

- czerwony - kable koncentryczne

- zielony - kable ethernetowe

foto.jpg

3 ODPOW. 3
Wykładowca
705 452 66

Re: Okablowanie pod UPC w remontowanym mieszkaniu

Jako baza jest wszystko ok.
Używaj dobrej jakości kabli, koncentryki polecam Trispet 113 a na ethernety to minimum 5e 100% cu (polecam Madexa)

Gdybym to robił dla siebie to:
1. Do zakończenia każdego miejsca z gniazdem ethernet puszczał bym po dwa kable (lepiej mieć nić nie mieć bo później się okaże że pojawi się nowe urządzenie i przydał by się wszedzie 1Gb) ale nie kupuj podwójnych gniazd bo przepłacisz, w razie czego kupuj pojedyńcze z zaślepką a później dokup tylko keystony, wyjdzie Cie to jaakies 30 zł taniej na jednym gnieździe.

2.Zaplanował bym dodatkowe punkty ethernetowe oraz koncentryczne w pokojach, a nóż wybranka życia w pewnym moemencie wpadnie na genialny pomysł przemeblowania.

3. Nie planuj instalacji stricte pod UPC, przewiduj. Być może kiedyś zmienisz zdanie i będziesz chciał zostac odbiorcą jakiejś cudownej telewizji satelitarnej. Niektórzy operatorzy do tego aby w 100% zachować funkcjonalność potrzebują dwa kable koncetryczne.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Highlighted
Moderator
1073 642 177

Wygląda ok. Aż mi się przypomniał remont u mnie - nigdy więcej

Inspirator
8 3 0

Dzięki wielkie za informacje