UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Innowator
16 7 1

Płatny pakiet bezpieczeństwa w nowej umowie

Witam wszystkich. Pierwszy mój post, choć użytkownikiem jestem/śmy od wielu już lat. Pytanie mam odnośnie pakietu bezpieczeństwa UPC, okazuje się dodatkowo płatnego w nowej ofercie ...

Zmieniliśmy wczoraj umowę, ponieważ obecna już niedługo się kończy i wybraliśmy 'Twój Happy Home XI (2019-1)', który miał podobne usługi - choć lepszy internet, co w poprzedniej naszej umowie „Twoja Rewia Usług XIII (2017-1)”. Cenowo miało być 94,99zł. miesięcznie, przez cały okres zobowiązania - tak mnie zapewniano. Z jakim zdziwieniem
dzisiaj odkryłem, że pakiet bezpieczeństwa w tej nowej umowie zamienił się na dodatkową - płatną usługę, czego wcześniej nie było, i jak mnie zapewniono, i co napisałem powyżej, miesięczna opłata abonamentowa będzie wynosiła 94,99zł. Przez całą umowę.

Otóż, nie. Jak się okazuje, a o czym nie zostałem poinformowany, opłata w drugim miesiącu
wzrośnie do prawie 105zł. miesięcznie. Pytanie jest więc z mojej strony, dlaczego UPC nie informuje wyraźnie i widocznie w swojej aktualnej ofercie, że pakiet bezpieczeństwa nie jest już wliczony w abonament, jak to było do tej pory, tylko jest usługą dodatkową.
Nie chcę tu użyć jednego odpowiedniego słowa w tej sytuacji, ale czy uczciwym jest, by NIE informować klienta o takim "ficzerze" ? ... zależało nam bowiem na szybszym internecie w tym samym pakiecie, w tej samej cenie, po czym okazało się, że zapewnienia o miesięcznym abonamencie (94,99zł) przez czas trwania nowej umowy można o kant *upy ... :(

Oczywiście, po dzisiejszej konsultacji z pracownikiem, przeproszono mnie za wprowadzenie w błąd (tylko co z tego ?), i poradzono by odstąpić od umowy, korzystając z asystenta kontaktu. Zapewniono mnie, że rezygnując z tej obecnej umowy, i wracając do poprzedniej, wrócę do poprzednich warunków cenowych. Ale, czy tak będzie ?, czy to się da "odkręcić", bo
nie wiem czy jest to możliwe, choć zapewniano mnie dzisiaj, że jak najbardziej.

Tak też zrobiłem, i czekam na kontakt telefoniczny ze strony upc, który podobno ma nastąpić, w ciągu tych kilku dni. Przykre jest tylko to, że kosztuje to całkiem sporo niepotrzebnych nerwów ...

6 ODPOW. 6
Moderator
1426 825 566

Re: Płatny pakiet bezpieczeństwa w nowej umowie

@Jiuzer witam w Społeczności UPC. Jeśli odstąpiłeś od zmiany umowy na podstawie rezygnacji 14-to dniowej to skontaktuje się z Tobą jeden z naszych pracowników z Działu Utrzymania Klienta. Co do samego Pakietu Bezpieczeństwa to obecnie nie posiadamy oferty, w której byłby on bezpłatnym produktem w paczce usług. 

Jeśli konsultant w trakcie rozmowy nie poinformował Ciebie o wzroście abonament w związku z Pakietem Bezpieczeństwa od 2 miesiąca nowej umowy, to doszło do nadużycia, za co w imieniu firmy przepraszam. W żadnym razie nie popieramy stosowania nieuczciwych praktyk sprzedażowych i zatajania jakichkolwiek informacji na temat warunków umowy przed klientami. 

W razie dodatkowych pytań zapraszam na PW (oczywiście prześlij dane do weryfikacji konta).

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Zawodowiec
404 154 30

Dodam tylko, że przecież informacja o pakiecie bezpieczeństwa jest na potwirrdzeniu umowy

Chyba nawet kilka emaili się dostaje na temat, że można go wypróbować i żeby go pobrać

I przedewszystkim w każdym momencie można pakiet wyłączyć, nie trzeba przecież rezygnować z umowy, wystarczy nawet na stornie upc podać id kl i pesel i pakiet zostanie odłączony.

Ale kompletnie nie rozumiem dlaczego pracownicy nie mają możliwości od razy wylączenia tego pakietu, ktoś nie chce i tyle, a nie że najszybciej gdzieś chyba w następny dzień można zrezygnować. No ale niby zawsze miesiąc za friko

Naukowiec
1213 363 52

@Informatyg Spokojnie. Kolega @Jiuzer dostał dosyć niską promocję. Teraz po rezygnacji odezwie się do niego DUK i pewnie dostanie taką promocję, że w tej samej cenie zmieści się opłata za pakiet bezpieczeństwa. 

Tytan
2339 534 106

Temat został wyjaśniony dlatego zamykam. Jeśli Autor zechce go otworzyć to niech da znać mi, lub innemu Tytanowi lub Modowi przez PW

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
16 7 1

Witam ponownie, po zapytaniu moderatora GMateusza o możliwość kontynuacji wątku, dopiszę kilka zdań w temacie, ponieważ sytuacja z moją umową zmieniła  się na lepsze, i z korzyścią dla obu stron

Zacznę może od tego, że jak najbardziej można żyć i śmiało korzystać z internetu Upc  bez pakietu bezpieczeństwa F-secure. Oczywiście, można zrezygnować, wybrać inną ofertę, których przecież jest całkiem sporo, częst nawet dołączane są całe pakiety ochronne do różnych czasopism, można też skorzystać  i z darmowych wersji,  słowem, jest w czym wybierać. W moim przypadku wygrało jednak przyzwyczajenie, pakiet bezpieczeństwa Upc mamy od samego początku korzystania z internetu od Upc, sprawuje się bardzo dobrze na wszystkich podpiętych urządzeniach, jest lekki, i intuicyjny w obsłudze, więc rzezygnacja z usługi była opcją ostatnią z rozważanych.

Wracając do złożonego odstąpienia od umowy, to właściwie kolega Zylx trafił w sedno w swoim poście, z małą różnicą, bo pomimo wysłania odstąpienia od umowy, jeszcze raz spróbowałem porozmawiać, tym razem z działem utrzymania klienta.

I to był właśnie ten odpowiedni adres, gdzie przemiła i sympatyczna pani konsultantka , w rzeczowej rozmowie wyjaśniła co i jak, i w jaki sposób możemy dojść do porozumienia, które zadowoliłoby obydwie strony. No i tak też się stało, umowa została dzisiaj potwierdzona, na cały pakiet telewizja/internet/telefon ze zniżką , plus, oczywiście pakiet bezpieczeństwa wliczony w całość, w cenie miesięcznego abonamentu przez cały okres umowy - 94zł.

Podsumowujac, pomimo sporej nerwówki, jednak opłacało się kontaktować wielokrotnie, aż udało się osiągnąć porozumienie, korzystne przecież dla obu stron. Klient przecież zostaje, a Upc zadowolone z przedłużonej umowy. A więc, by nie przedłużać, i optymistycznie zakończyć wątek, można już zamknąć temat

Tytan
2339 534 106

Cieszę się, że udało Ci się wyjaśnić sprawę. Na Twoją prośbę temat zamykam

https://zanimnapiszesz.info