anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
5 3 1

Przedłużenie i zmiana umowy bez mojej zgody

Witam serdecznie

. Czy to normalne ,że konsultant zmienia ofertę i przedłuża  bez mojej zgody ? Konsultant dzwoni do mojej mamy i składa ofertę. Moja mama mówiąc ,że nie ma pojęcia i się na tym nie zna karze dzwonić później ( wtedy bym był w pobliżu) . Konsultant informuje ,że wyślą na mój prywatny email ofertę . Nie dostałem jej. Potem dostaje smsa czy zgadza się na umowę. Na SMS  nie odpisuje i nastała cisza. Zaglądam do skrzynki z listami po długiej nieobecności w domu i okazuje się ,że umowa sama sie przedłużyła. Rozumiem, jeśli byłaby cena ta sama ale zmieniła się i oferta, i cena. W takiej sytuacji mam możliwość zerwać umowę i nie ponieść konsekwencji ? Bo widzę, że oferty dla nowych użytkowników sa zdecydowanie lepsze .Wychodzi na to ,że o obecnych nie dbają. 

14 ODPOW. 14
Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Re: Przedłużenie i zmiana umowy bez mojej zgody

Nie zgadza mi sie jedno w tej opowiesci

kto jest abonentem na umowie?

Ty czy twoja mama?

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Inspirator
5 3 1

Moja mama ,lecz ona nie wyraziła zgody bo polega na mojej decyzji 

Highlighted
Tytan
1146 608 106

Każda umowe zawarta na odleglosc przez konsumenta mozna wypowiedziec w terminie 14 dni od jej zawarcia bez ponoszenia żadnych konsekwencji (co prawda sa od tego pewne odstepstwa ale tego przypadku sie one raczej nie tyczą).

Taka wypowiedziana umowe uwaza sie za nieważna (tak jakby jej nigdy nie było), wszystkie usługi i opłaty wracają do stanu poprzedbiego.

Jeżeli uwazasz iz umowa zostala zawarta pomimo braku zgody to zglos to pisemnie w formie reklamacji do UPC, zalacz jak najwiecej informacji

Moderacja wielokrotnie wspominala ze nigdy nie bedzie zgody na tego typu praktyki i każdy kto się dopuści nadużycia bedzie karany zgodnie z regulaminem wewnetrznym firmy.

-------------------------------------------
Highlighted
Tytan
2258 1029 190

@dzikowsky napisał(a):

Moja mama ,lecz ona nie wyraziła zgody bo polega na mojej decyzji 

skoro tak twierdzito niech zglosi ten fakt na infolinie

wszystkie rozmowy sa nagrywane, nagranie zostanie odsluchane i bedzie wiadomo czy rzczywiscie podczas rozmowy nie zgodzila sie na nowe warunki

-----
Highlighted
Inspirator
5 3 1

Dziekuje o taka odpowiedz mi chodziło. A czy mozemy np zmienić warunki i pakiety umowy w trakcie ? Tak jak wspominałem nie było mnie i mamy w domu przez miesiąc czasu a na pismie umowa podpisana 07.12.2019

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Minelo wiecej niz 14 dni takze pozostaje jedynie tryb reklamacyjny o jakim wspomniał wyzej @Pablo 

-----
Highlighted
-
Nie dotyczy

@dzikowskynapisał(a):

Czy to normalne ,że konsultant zmienia ofertę i przedłuża  bez mojej zgody ?

Umowa zawarta bez zgody jednej ze stron jest w ogóle nieważna z mocy prawa. 

Lepiej idź do Rzecznika Praw Konsumenta, otrzymasz za darmo pomoc prawną.

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Ale jego zgoda do niczego nie byla potrzebna

umowa nie jest na niego wiec w czym rzecznik ma mu pomóc?

-----
Highlighted
-
Nie dotyczy

Wyjaśni, że nie można wypowiedzieć nieważnej umowy w ciągu 14 dni lub jej reklamować. Ponieważ nie doszło do zawarcia wspomnianej umowy ze wzgledu na brak zgody jednej ze stron. Czyli jej po prostu nie ma.

Nic nie szkodzi, że tą stroną tutaj jest mama @dzikowsky, darmową poradę można uzyskać w jej imieniu. Poza tym Rzecznik podpowie jak właściwie napisać pismo do UPC.

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Ale tego przeciez nie wiemy

dopiero po odsluchaniu rozmowy bedzie wiadomo czy rodzic zgodzil sie na nowa umowe

nie widze sensu wlaczac do tego wyzszych instancji dopoki nie zostanie zgloszony fakt do UPC ze takiej umowy sie nie akceptowalo

i tak tez autor tematu zamierza zrobic z tego co napisal wyzej

-----
Highlighted
-
Nie dotyczy

Rzecznik nie jest na tym etapie jakąś instancją. Autor zna fakty, może przedstawić je Rzecznikowi i uzyskać poradę prawną choćby w kwestii jak prawidłowo należy zwrócić się do UPC w celu wyjaśnienia sprawy.

Może również skonsultować porady uzyskane w tym wątku, skoro jest rozbieżność opinii ktoś musi się mylić. Niech Rzecznik rostrzygnie. Albo Federacja Konsumentów, mają również porady online i telefoniczne. Co zrobi @dzikowsky zależy już od niego, podpowiedziałam jedynie jakie ma inne możliwości.

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

@- napisał(a):

podpowiedziałam jedynie jakie ma inne możliwości.

cudownie

jeszcze nikt nie zostal tak zaopiekowany na spolecznosci jak @dzikowsky 

mam.tylko nadzieje ze dowiemy sie finalu tej sprawy bo niestety wiekszosc podobnych jest pozostawiona bez żadnej informacji zwrotnej

-----
Highlighted
Inspirator
5 3 1

Już wszystko załatwione. Zadzwoniłem na infolinie ,miła Pani poinformowała mnie ,że mnie przekieruje na dział techniczny, powiedziała co mam powiedzieć i na samym końcu życzyła szczęśliwego nowego roku. Z Panem na dziale technicznym ogarnęliśmy cały temat. Pokierował mnie gdzie i co jak mam szukać, co mam wypisać a po paru minutach oddzwonił Z oferty jestem z mamą zadowolony . Dawno nie miałem do czynienia z taką profesjonalnością i kulturą.
Wam też dziękuje za rady, szczęśliwego nowego roku

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Świetnie

mozna? mozna załatwić wszystko bez wciagania to zbednych instytucji 

Szczęśliwego Nowego Roku i bezawaryjnego korzystania z UPC 

-----