UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
10 1 1

Przeniesienie usług do nowego mieszkania a Multiroom

Witam, chciałbym przenieść usługi pod nowy adres a także dobrać do mojego pakietu Multiroom. Czy jest jakiś sposób, aby przenieść usługi jeszcze przed remontem bez przenoszenia telewizorów? Chciałbym wkuc kabel dlatego nie chce przenosić sprzętu pod nowy adres. Ktoś ma jakiś pomysł? Na czacie dowiedziałem się, że się tak nie da. Aby rozciągnąć kabel, musi być tv na miejscu

16 ODPOW. 16
Tytan
2062 813 71

Re: Przeniesienie usług do nowego mieszkania a Multiroom

@wojotnapisał(a):
Chciałbym wkuc kabel dlatego nie chce przenosić sprzętu pod nowy adres. Ktoś ma jakiś pomysł? Na czacie dowiedziałem się, że się tak nie da. Aby rozciągnąć kabel, musi być tv na miejscu

Kupujesz przewód TRISET 113 i kładziesz okablowanie na tzw gwiazdę (po co najmniej jednym przewodzie koncentrycznym w każde miejsce gdzie chcesz mieć dostęp do usługi).

Tak samo za jednym zamachem i bałaganem położyć przewód skrętkę - tu polecam przewody Bitnera, przewód kat5e wystarczy, też skrętka kładziona na tzw gwiazdę.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
10 1 1

Dzięki za odpowiedź. Skrętka jest potrzebna żeby podłączyć dekoder Multiroom czy tylko wtedy jakbym chciał mieć router też w tym miejscu? Czy do samej tv w innym pokoju wystarczy ten triset 113? Przeciągnąć go od miejsca gdzie chce mieć drugi tv do skrzynki teletechnicznej czy do gniazdka gdzie będzie pierwszy tv?

Tytan
914 574 77

Witaj,

Wszystkie kable od punktów końcowych ciągniesz do skrzynki abonenckiej (bo jak mniemam to tam znajduje się głowny kabel przychodzący z sygnałem)
Skrętke rozciągasz przy okazji bo jak już wszystko będzie rozbebeszone to czemu nie ?

Nie oszczędzaj na kablu, do każdego punku połóż Triseta 113

Oszczędności na okablowaniu szybko się mszczą

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
10 1 1

Masz rację, puszczę jeszcze skrętkę jakby chciał kiedyś kablem internet podłączyć. Ale takie gniazdko zrobię po drugiej stronie ściany. Czyli potrzebuje jedno gniazdko z wyjściem antenowym i jedno z wyjściem ethernet. polecisz może jakieś? Drugie końce kabli pociągnąć pod skrzynkę a technik je podłączy do sieci?

Tytan
914 574 77

@wojotnapisał(a):

Masz rację, puszczę jeszcze skrętkę jakby chciał kiedyś kablem internet podłączyć. Ale takie gniazdko zrobię po drugiej stronie ściany. Czyli potrzebuje jedno gniazdko z wyjściem antenowym i jedno z wyjściem ethernet. polecisz może jakieś? Drugie końce kabli pociągnąć pod skrzynkę a technik je podłączy do sieci?

Cieżko mi polecic Ci gniazdka ponieważ nie wiem jakie obecnie masz w mieszkaniu.

Piszę tu o producencie i kolekcji tak żeby wszystko do siebie pasowało.

Ja mam u siebie w całym mieszkaniu gniazda kontakt simon basic

Tutaj masz przykład gniazda które by według mnie idealnie sie u Ciebie sprawdziło

https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/954/1301/12094,BMAFRJ45-01-11.html#product

Kable Ciągnij do skrzynki a nie pod skrzynke

hosting
Naukowiec
1213 362 52

@wojot, tylko dodam, że jak chcesz mieć gdzieś w jednym miejscu i modemorouter i dekoder/tv, to pociagnij sobie do tego miejsca dwa koncentryki i zrób gniazdko podwójne, nie bedziesz się musiał dawać kolejnego rozdzielacza. Co do rj45 to moim zdaniem warto rozważyć kable cat6e. 

Inspirator
10 1 1

W jednym miejscu będę chciał mieć drugi tv jako Multiroom. Pod pierwszy tv deweloper zrobił gniazdo. Także nie potrzebuję drugiego koncentryka. A jeżeli poprowadzę kabel koncentryczny do jednego pokoju a do drugiego skretke i zrobię puszkę, to przy przeniesieniu usług technik jest w stanie zamontować gniazdo z wyjściem F i w drugim pokoju z wyjściem ethernet?

Tytan
914 574 77

@zylxnapisał(a):

@wojot, tylko dodam, że jak chcesz mieć gdzieś w jednym miejscu i modemorouter i dekoder/tv, to pociagnij sobie do tego miejsca dwa koncentryki i zrób gniazdko podwójne, nie bedziesz się musiał dawać kolejnego rozdzielacza. Co do rj45 to moim zdaniem warto rozważyć kable cat6e. 

Zadam tylko jedno pytanie OT
W jakim celu w warunkach domowych chcesz żeby @wojot rozkładał kable kat 6 ?

Opierając sie na wieloletnim doświadczeniu mogę śmiało napisać że w warunkach stricte domowych nie ma to sensu

Dobrej jakosci miedziany kabel typu drut, kat 5e załatwi temat.

hosting
Moderator
1420 824 562

@wojot napisał(a):

W jednym miejscu będę chciał mieć drugi tv jako Multiroom. Pod pierwszy tv deweloper zrobił gniazdo. Także nie potrzebuję drugiego koncentryka. A jeżeli poprowadzę kabel koncentryczny do jednego pokoju a do drugiego skretke i zrobię puszkę, to przy przeniesieniu usług technik jest w stanie zamontować gniazdo z wyjściem F i w drugim pokoju z wyjściem ethernet?

Technicy nie montują gniazdek podtynkowych/natynkowych do ethernetu/RF i mają obowiązek odmawiać nawet na życzenie klienta. Jeśli interesuje Ciebie takie rozwiązanie to musisz wykonać je sam, technik oczywiście obrobi kable i wepnie się w gotowe gniazdko.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Inspirator
10 1 1

Rozumiem, czyli gniazdka muszę sam zrobić. Wymagany etyk do koncentryka nosi nazwę F?

Czy kabel koncentryczny z linku później będzie ok?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6102956678

Tytan
2062 813 71

@wojotnapisał(a):

W jednym miejscu będę chciał mieć drugi tv jako Multiroom.

Więc potrzebny tam przewód koncentryczny.

@wojotnapisał(a):

Pod pierwszy tv deweloper zrobił gniazdo. Także nie potrzebuję drugiego koncentryka.

Jak znam życie i developerów - sieć elektryczną  i sieć tv kładł pewnie elektryk... (obym się mylił...).

@wojotnapisał(a):

A jeżeli poprowadzę kabel koncentryczny do jednego pokoju a do drugiego skretke i zrobię puszkę, to przy przeniesieniu usług technik jest w stanie zamontować gniazdo z wyjściem F i w drugim pokoju z wyjściem ethernet?

Nie powinno być problemów.

Choć technicy nie dysponują już chyba gniazdami DATA/TV a już z wyjściem ethernet tym bardziej (musisz to kupić we własnym zakresie).

Przewód z linku nada się jak najbardziej.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Naukowiec
1213 362 52

Jedna odpowiedz na OT: @Pablo, Napisałem, nie że ma rozkładać kable, tylko, że warto to rozważyć, w końcu sam @wojot wie najlepiej jakie potrzeby będzie miał w przyszłości. Urządzenia elektroniczne wymienia się co kilka lat, kable nierzadko kładzie się na 20 lat albo i więcej, zaś koszt upgrade z 5e do 6 dla mieszkania 70m będzie nie większy jak 150-200zł - kwota bardzo mała biorąc pod uwagę całośc kosztów wykończenia mieszkania. 10gbit ethernet powoli wchodzi do urządzeń konsumenckich, co widać np po nowym mac'u mini. Za kilka lat to będzie standard, a wtedy wymiana kabli 5e na 6 będzie znacznie droższa i trudniejsza niż teraz. 

Tytan
2335 534 105

@zylxnapisał(a):

10gbit ethernet powoli wchodzi do urządzeń konsumenckich, co widać np po nowym mac'u mini. Za kilka lat to będzie standard, a wtedy wymiana kabli 5e na 6 będzie znacznie droższa i trudniejsza niż teraz. 

Nie byłbym tego taki pewien. Pragnę zaznaczyć, że na rynku wciąż są urządzenia z Ethernetem do 100 Mb. A to oznacza, że zanim 10 GBE przyjmie się i zadomowi na rynku to minie kilkanaście lat

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
1420 824 562

Jak dla mnie to spokojnie starczy 5e ale co kto lubi @zylx. Zgadzam się, że wszystko szybko się rozwija ale jeśli @wojot nie należy do 1% społeczeństwa, które ma większe wymaganie co do usługi Internetu niż klikanie na twarzoksiążce, to wątpię, że opłaci się zainwestować w kat. 6.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.