UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Przeniesienie usług

Witam.

Przeprowadzam się i chcę przenieść usługi UPC (telewizja+internet) na nowy adres. Obecnie mam umowę na czas nieokreślony. W nowym mieszkaniu podobno jest sygnał UPC, ale mieszkanie jest nieokablowane. Przewody antenowe kończą się w puszce w przedpokoju, a ja potrzebuję podciągnąć je ok 7 mb + dwa gniazda (dwa pokoje przez ścianę). 

Mam pytania:

- Jeśli przeniesienie usług UPC jest bezpłatne to czy położenie kabla też się zalicza, czy trzeba coś dopłacić?

- Jeśli ew. dopłata nie jest stała, to czy ktoś może mi podać przybliżone koszty (lub ew. na podstawie opisu), czy musi to zrobić technik na miejscu? Jeśli na miejscu, to czy wizyta technika w celu wyceny jest płatna?

- Czy mogę umówić się z technikiem na wcześniejsze okablowanie nowego mieszkania, ale sygnał przenieść ze starego w późniejszym terminie (po przeprowadzce)?

Próbowałem się dowiedzieć tego od UPC już na różne sposoby, ale jak widać bez skutku.   

4 ODPOW. 4
GDA
Pan Abonent ;-)
1360 680 107

Re: Przeniesienie usług

Tutaj znajdziesz opis jak to zrobic

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006866

oklablowanie wewnatrz mieszkania jest oczywiscie w gestii UPC

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Nauczyciel
643 438 58

@cyanonesnapisał(a):

Witam.

Przeprowadzam się i chcę przenieść usługi UPC (telewizja+internet) na nowy adres. Obecnie mam umowę na czas nieokreślony. W nowym mieszkaniu podobno jest sygnał UPC, ale mieszkanie jest nieokablowane. Przewody antenowe kończą się w puszce w przedpokoju, a ja potrzebuję podciągnąć je ok 7 mb + dwa gniazda (dwa pokoje przez ścianę). 

Mam pytania:

- Jeśli przeniesienie usług UPC jest bezpłatne to czy położenie kabla też się zalicza, czy trzeba coś dopłacić?

- Jeśli ew. dopłata nie jest stała, to czy ktoś może mi podać przybliżone koszty (lub ew. na podstawie opisu), czy musi to zrobić technik na miejscu? Jeśli na miejscu, to czy wizyta technika w celu wyceny jest płatna?

- Czy mogę umówić się z technikiem na wcześniejsze okablowanie nowego mieszkania, ale sygnał przenieść ze starego w późniejszym terminie (po przeprowadzce)?

Próbowałem się dowiedzieć tego od UPC już na różne sposoby, ale jak widać bez skutku.   

Z informacji które posiadam może to wyglądać w następujący sposób:

Przeniesienie jest bezpłatne ale może być różnie interpretowane (np przełaczenie w głównej skrzynce w budynku) jednak nie powinieneś za wizytę technika zapłacić więcej jak 50 zł które jest doliczane do rachunku

Z tego co wiem to nie praktykuje się wcześniejszego przygotowania mieszkania do świadczenia usług. Jednym z powodów jest to że nie ma możliwości weryfikacji działania i wiązało by się to z ewentualną kolejną wizytą jak coś było by nie tak.

A teraz najważniejsze.

Technik nie wykonuje bruzd w których prowadzi kable, nie instaluje także gniazd podtynowych, nie prowadzi kabla w listwach. Wieć jeżeli przyłącza znajdują puszcze to od niej są rozciągane do miejsca świadczenia usługi po podłodze. Instalator nie posiada gniazd a nawet zdarza się że demontuje istniejące ponieważ są ze zwrotnicami.

Instalator nie prowadzi instalacji w żadne dodatkowe miejsca niż te gdzie znajdują się urządzenia (nie ma tu wyprowadzenia punktów na zapas bo być może kiedyś coś).

PS.

Ta wielka czcionka jest niepotrzebna

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
2 0 0

Dzięki za pomoc @Pablo

Właśnie dlatego pytam, bo mogę pociągnąć ten kabel sam, ale wolę żeby tą instalację zrobił fachowiec i 50 czy 80 zł nie stanowi problemu. To tylko parę metrów kabla po ścianie bez żadnego dłubania w tynku (mieszkanie wynajmowane). Jednak jeśli za instalację zrobioną przez montera UPC nagle przyjdzie mi beknąć np. 200-300 zł to będzie mi – powiedzmy – bardzo przykro..

ps. z czcionką nic nie robiłem, sama się zrobiła

Nauczyciel
608 164 8

Pewnie Ci się rozmiar czcionki zmienił tutaj, tak na przyszłość.