UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Przyłączenie okablowania upc do remontowanego mieszkania

Witam,

jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania w kamienicy w którym jeszcze nie mieszkam i wiem,że nie ma doprowadzonych tam przewodów do podłączenia UPC ale sąsiedzi za ścianą mają usługi od UPC. Dzwoniłem na infolinię dowiedzieć się czy jest możliwość wykonania przyłączenia mieszkania, to dowiedziałem się, że albo po remoncie gdy się wprowadzę, albo teraz z tym, że będę już musiał płacić za usługi. Nie widzę sensu kuć ścian po remoncie żeby doprowadzić przewody od upc, a nie uśmiecha mi się płacić abonamentu przez pół roku za usługi z których nie będę korzystał. Czy ma ktoś pomysł jak to obejść? To jest jakiś absurd, jestem załamany..

10 ODPOW. 10
Highlighted
Tytan
Tytan
2342 1040 193

Re: Przyłączenie okablowania upc do remontowanego mieszkania

Ale czym jesteś załamany?

Wykonując remont połóż sobie instalacje w mieszkaniu, a do glownego węzła do którego będą sie schodzic kable podlaczy sie UPC jak bedziesz juz mieszkal i bedziesz gotowy placic za usługę

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Przyłączenie okablowania upc do remontowanego mieszkania

Oczywiście instalacje w mieszkaniu położę sobie podczas remontu, ale problem polega na tym, że nie mam do czego jej podłączyć - nie wiem, którędy będą chcieli mi doprowadzić przewód do mieszkania i istnieje obawa, że będzie trzeba kuć przez świeżo otynkowane mieszkanie żeby przyłączyć się do mojego głównego węzła - dlatego jestem załamany. Czy ma ktoś pomysł na to jak rozwiązać tą sytuację?

Highlighted
Tytan
Tytan
2342 1040 193

Rozejrzyj sie po budynku i klatce schodowej

zobacz gdzie ida kable UPC sprawdz jak wchodza do sasiadow

w starych blokach kable ida po elewacji i wchodza balkonem, w nowym budownictwie przylacze jest w szafkach technicznych w piwnicy/pomieszczeniach technicznych

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
6 0 0

To jest kamienica z XIX w. z 4 lokalami z czego 2 mają niezależne wejście, a dwa przez klatkę schodową. Kabli szukałem nigdzie nie widać na zewnątrz bo to zabytek i nie mogą być widoczne, stąd mam problem i zastanawiam się w jaki sposób załatwić dociągnięcie przewodu do mieszkania przed uruchomieniem usług...

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Okazało się,że sąsiedzi mają pociągnięty przewód po elewacji bezpośrednie do mieszkania - za co nie płacili dodatkowo. Mi UPC proponuje montaż za 1800 zł!!! (wymagane jest zrobienie bruzdy 5m w pionie od skrzynki UPC i przewiercenie się przez ścianę). Czy można coś z tym zrobić,żeby nie płacić za przyłączenie tak jak moi sąsiedzi?

Highlighted
Tytan
1196 620 114

Skoro teraz wymagana jest bruzda to znaczy że właściciel/zarządca nieruchomości ma takie warunki zabudowy budynku. Dla Ciebie to tylko bruzda a dla nich to aż bruzda. TrZeba ja zrobić ,wpuścić przewód a później wszystko przywrócić do pierwotnego stanu wizualnego.

-------------------------------------------
Highlighted
Specjalista
51 7 1

To nie absurd to chore procedury UPC. 

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Sąsiedzi nie płacili, więc dlaczego ja mam płacić? Podlegam jakimś innym zasadom?

Highlighted
Tytan
1196 620 114

Tak jak wspomniałem , zarządca mógł dać nowe wytyczne co do instalacji. Ile lat temu oni mieli wykonywaną instalacje ?

A teraz najważniejszy temat. Komuna się skończyła, zasada że każdy ma mieć to samo za tyle samo i w tej samej ilości już nie obowiązuje . Teraz zasady dyktuje rynek.

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Jedyne co dał zarządca to zielone światło, mogą robić jak chcą. Nie znam ani jednej osoby, która musiałaby płacić tyle kasy za możliwość kupowania czyichś usług. Rozumiem, że chcieliby pobierać opłatę gdyby nie było doprowadzonej usługi do budynku, ale usługę już kiedyś doprowadzili. Liczyłem na jakąś pomoc/ poradę a nie tłumaczenie jaki mamy ustrój. Temat skończy się tak, że UPC zamiast zainwestować w doprowadzenie do mieszkania przewodu i mieć nowego klienta, który już zawsze będzie płacił im abonament nie będzie miało nic, a ja będę korzystał dalej z neta od Orange. Gratuluję strategii