UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
3 1 0

Pytania "przyszłego?" klienta do obecnych użytkowników

Witajcie,

Może zacznę od konkretów. Mieszkam w Warszawie – Mokotów. Od kliku lat jestem klientem innego operatora kablowego. Byłbym zadowolony z ich usług, gdyby nie fakt, że po zmianie prędkości na 600 mbit/s i ustawieniu „ich” modemu w tryb bridge (mam bardzo mocny i dobry swój router), co chwila zrywa połączenie (w trybie router działa bez najmniejszego problemu – niestety nie ma możliwości w urządzeniach tego operatora na własnoręczną konfigurację urządzenia, a w tym np.: przekierowania portów, na czym bardzo mi zależy). Miesiące korespondencji, 5 techników, 3 wymiany modemu i jedyne co ustalono „modemy mają skopany firmware, zalecamy tryb router”. Infolinia zachowuje się jak by zachęcała do rozwiązania umowy, więc oto jestem 😉.

A teraz pytania:

1. Interesuje mnie prędkość 1Gbit/s – czy są jakieś problemy z działaniem? jak stabilność? Pingi? Itp.
  2. Czy urządzenie dostarczane wraz z wymienioną wyżej prędkością jest problematyczne? czy umożliwia samodzielną konfigurację? Czy można ustawić go tylko w trybie bridge, tak żeby działał jako modem? Jeżeli tak czy sprawia jakieś problemy w tym trybie?
  3. Czy za dopłatą można zwiększyć prędkość upload? (posiadam swój serwer plików, korzystam z usług chmurowych)
  4. Wstępnie został mi zaproponowany pakiet 1Gb/s + 116 kanałów + umowa na czas nie określony (wynajmuję mieszkanie), niestety w tym pakiecie jest konieczność wzięcia waszego dekodera, którego nie chcę (korzystam z modułu CI+ obecnego operatora). Czy można zrezygnować z dekodera na rzecz CI+ za dopłatą (jestem świadom ze TV może być nie kompatybilny + nie obejmujecie opieką techniczną tego urządzenia)

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi

7 ODPOW. 7
Nauczyciel
550 132 6

Re: Pytania "przyszłego?" klienta do obecnych użytkowników

Do prędkości 1Gb/s dostaniesz router Giga ConnectBox, jest w nim opcja bridge i bez problemu działa. Uploadu nie zwiększysz niestety, będzie on na poziomie 40Mb/s. Na Giga ConnectBoxie problemu pingu już nie ma takiego, jak na starszym jego bracie. Oczywiście, tutaj z racji technologii (DOCSIS a nie GPON) i konfiguracji przez UPC, Twój ping nie będzie mniejszy niż ok. 6ms.

Co do CI+, myślę, że z racji że chcesz być nowym klientem, dadzą Ci to bez problemu.

Inspirator
3 1 0

Dzięki za szybką odpowiedź!

Nauczyciel
513 133 22

@retrogradatnion co do pkt 1 i 2 to nie jest takie pewne za mało osób to ma za to pkt 3 i 4 to tak jak kolega @brtk napisal

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Zawodowiec
111 33 9

Do giga connect boxa już uczulam, to bardzo wielki kloc na biurku może dużo miejsca zająć  

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
GDA
Pan Abonent ;-)
1271 658 101

zawsze w jadalni można go postawić na dużym stole

Inspirator
3 1 0

dzięki za odpowiedzi, na ten moment wszystko co piszecie brzmi lepiej niż to co teraz mam XD

Wykładowca
724 174 26

@retrogradatnion, Pamiętaj tylko, ze jeśli zdecydujesz się na niższą prędkość to dostaniesz modem ConnectBox na który wielu użytkowników narzeka. Giga box wydaje się nie miec problemów poprzednika, ale na razie trudno mieć 100% pewności, za mała ilość danyh.