UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
20 0 0

Remont mieszkania i nowa instalacja

Witam wszystkich serdecznie,

Mam mały remoncik w mieszkaniu i wymieniam przewody na Triset Profi A++. Chcę troszke przerobić inatalację i tu moje pytanie. Chciałbym użyć rozgałęziacza TELESTE 3DSS4, i jak wiadomo pod wejście IN dajemy kabelek z klatki, a pod 1 - Mediabox, 2 - Mediabox, 3 - TV z CI+, a pod 4 - Modem. Czy użycie w/w rozgałęziacza bedzie poprawne ? Przy TV z CI+ trzeba dawać coś do blokowania kanału zwrotnego czy coś takiego?. Dodam że chciałbym wymienić także kabel idący z klatki do mieszkania bo na chwile obecną jest jakiś stary jeszcze z czasów kablówki PORION Rozumieme że wizyta technika celem przepięcia kabla będzie płatna 50zł? Czekam z niecierpliwościa na sugestie jak to rozwiącać

2 ODPOWIEDZI
Omnibus
197 46 24

Re: Remont mieszkania i nowa instalacja

@Kronin  u mnie wymieniali rozgałęziacz z 3DSS2 na 3DSS3 i nie dawali nic do blokowania sygnału zwrotnego. Ale spadła siła sygnału tu na forum sie dowiedziałem że to tłumienność jest większa 3DSS3 , a triseta 3DSS4 bedzie jescze wieksza. Pewnie nie obędzie się bbez technika zeby w skrzynce zrobił kalibracje. Moze bedzie lepszy kabel cały miedziany i otulina i siatka ekranująca i żyła głowna , jest droższy ale ma lepsze parametry ekranijące i jest mniej stratny.

Omnibus
197 46 24

Re: Remont mieszkania i nowa instalacja

@Kronin        PRZEWÓD KONCENTRYCZNY TELEVES T-100 HD

Bardzo dobrej jakości (cyfrowy) biały przewod koncentryczny 75 Ohm hiszpańskiej firmy Televes o oznaczeniu T-100 na nowej, ekologicznej rolce 100m. Idealny do instalacji antenowych pod transmisje kanałow HDTV. Rdzeń kabla Televes HD T-100 o średnicy 1,13mm jest wykonany z miedzi. Kabel posiada bardzo dobre parametry tłumiennościowe, nie ulega korozji i nie jest sztywny. Oplot wykonany z miedzi, a pokrycie zewn. jest z PVC - razem grubość kabla 6,6mm. Wszystkie kable firmy Televes podlegają rygorystycznym testom zachowanie z wilgocią, zgodnie z IEC 68-2-3 tak, by kabel nie tracił właściwości przez 21 dni w sposob ciągły w temp. 40C i wilgotności względnej 93. Po zakończeniu takiego testu, kabel nie może wykazywać tłumienia powyżej 5 w porownaniu do tłumienia w temperaturze pokojowej.Televes odrzuca w swoim laboratorium kabel, ktory nie spełnia tych wymagań.