anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
8 2 1

Rezygnacja z pakietu PSPGo i Eleven go

Witam

W grudniu włączyłem sobie ww pakiet bez zobowiązania do umowy z samym internetem. Dziś chciałem z niego zrezygnować i na infolinii dostałem info że muszę to zrobić w formie pisemnej, tzn mam wysłać list do UPC?!?! Czy ktoś tam czasem się nie pomylił? Bo to chore żeby wyłączenie pakietów bez zobowiązań było tylko w formie listownej...

7 ODPOW. 7
Highlighted
Tytan
1143 608 106

Re: Rezygnacja z pakietu PSPGo i Eleven go

Tak to juz niestety jest. Spróbuj skontaktować sie z infolinia albo przez chat. Mozliwe ze uda sie odblokować formularz rezygnacji w."moje upc"

-------------------------------------------
Highlighted
Tytan
2253 1029 189

@fipii napisał(a):

Bo to chore żeby wyłączenie pakietów bez zobowiązań było tylko w formie listownej...

Podstawowa sprawa zanim podpisze sie umowe z kimkolwiek, to zapoznanie sie z jej wszystkimi warunkami.

Sposób wypowiedzenia umowy rowniez mozna sprawdzic przed podpisaniem umowy i jeżeli uwaza sie to "za chore" rozwiazanie to unikac takiego operatora i nie podpisywac umowy

ale nalezy tez pamietac ze UPC nie jest jedyne na rynku z takim sposobem wypowiadania umow, wiec tym samym takie podejscie do sprawy szalenie ogranicza wybor

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Ekspert
76 21 0

@Pan_Abonentnapisał(a):

@fipiinapisał(a):

Bo to chore żeby wyłączenie pakietów bez zobowiązań było tylko w formie listownej...

Podstawowa sprawa zanim podpisze sie umowe z kimkolwiek, to zapoznanie sie z jej wszystkimi warunkami.

Sposób wypowiedzenia umowy rowniez mozna sprawdzic przed podpisaniem umowy i jeżeli uwaza sie to "za chore" rozwiazanie to unikac takiego operatora i nie podpisywac umowy

ale nalezy tez pamietac ze UPC nie jest jedyne na rynku z takim sposobem wypowiadania umow, wiec tym  -samym takie podejscie do sprawy szalenie ogranicza wybor

Masz rację, należy unikać takiego operatora, nawet jeśli robi tak większosc. Z drugiej strony GDA, już tak bez tytanicznego łubidubizmu,  to nie sądzisz, że wielu może brać następujące działanie za wizerunkowy f..k up - zawierać umowę na odległość- super, ale rozwiązywać już nie? Wyobraź sobie, że pracuję w dużym finansowym korpo, gdzie w tym zakresie obowiązuje symetria - nikt proceduralnie nie utrudnia wyjścia z relacji. Dostarczane rozwiązania same się bronią i nie potrzebują utrudniającego wyjście biznesowego cwaniactwa zaszytego w regulaminach.

Highlighted
Tytan
2253 1029 189

Ale po co mi to tlumaczysz? Nie mam absolutnie zadnego wplywu na zmiane dzialania operatora, opisuje jedynie sytuacje zastaną i albo sie na nia godze podpisujac umowe albo nie.

-----
Highlighted
Inspirator
8 2 1

@Pan_Abonentnapisał(a):

@fipiinapisał(a):

ale nalezy tez pamietac ze UPC nie jest jedyne na rynku z takim sposobem wypowiadania umow, wiec tym samym takie podejscie do sprawy szalenie ogranicza wybor

Oczywiście że zapoznałem się z regulaminem przed jego akceptacją i punkt 2 w rozdziale 7 mówi "Oświadczenie o rezygnacji można złożyć telefonicznie w ogólnopolskim biurze obsługi klienta pod numerem 813 813 813" i było to dla mnie jednoznaczne z tym że dzwonie i mówię że dziękuję za ten pakiet i jest odłączany. Pani na infolinii mnie splawila mowiac że chodzi o to że pod tym numerem może a się dowiedzieć o tym że trzeba to zrobić listownie. Ja ten punkt rozumiem inaczej niż ona ale nie udało mi się jej przekonać żeby przyjęła moja rezygnację i dlatego napisałem z pytaniem do Was, czy ja coś źle rozumiem czy UPC wprowadza mnie w błąd.

Highlighted
Tytan
2253 1029 189

Wydaje mi sie ze nie mozesz traktowac wybiorczo rozdzialu VII 

wszystkie trzy punkty sa tak samo wazne, i 3 punkt konkretnie okresla sposob wypowiedzenia tej uslugi

-----
Highlighted
Specjalista
57 13 2

Miałem podobnie, więc rozumiem. Nie ma sensu jednak dalej rozkminiać, gdyż stoisz na pozycji z góry przegranej . Choć masz rację

Ja bym robił tak. Formularz rezygnacji na stronie wypełniam i wysyłam. Pisemny także, poleconym. Na drugi dzień z miejsca chat/dzwonię na infolinię i od razu proszę o kontakt z działem utrzyamania klienta. Po czym pytam się uprzejmie , czy rezygnacja elektroniczna została już odnotowana w systemie, dodając przy tym, że papierowa wersja zaraz dojdzie poleconym. 

Na pytanie - ale o co cho ?, mówię jak jest i co na to UPC