UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Rezygnacja z usługi i kara umowna

Witam,

mam małą zagwozdkę, otóż muszę zrezygnować z umowy na internet Fiber power 120 mb/s w związku z tym, że się przeprowadzam, a w docelowym miejscu zamieszkania nie mam możliwości podłączenia tego internetu. Zaczęłam wyliczać sobie karę umowną za przedwczesne zerwanie, ale nie do końca jestem pewna czy dobrze to rozumiem. Chodzi o to, czy jako ulgę rozumiemy tylko to co jest nazwane "miesięczną wartością ulgi" (przy tej promocji to 5,97), czy też do tego dodajemy zgody marketingowe i e-fakturę? W obu przypadkach wychodzi mi kara poniżej 100 złotych, zgodnie z tym wzorem ilość dni pozostałych do końca umowy / długość trwania umowy x łączna kwota 'pozostałej promocji'. To dość mało w porównaniu do tego, że miesięczny rachunek to ok 80 zł. Dla mnie wydaje się to podejrzane, zwłaszcza, że na innych wątkach dotyczących tego tematu padają stwierdzenia, że te niżej 100 zł się nie zdarza. 

Z góry dzięki za pomoc

6 ODPOW. 6
Wykładowca
754 175 32

Re: Rezygnacja z usługi i kara umowna

Zamieść prosze skan twojego regulaminu promocji lub napisz jak ta promoja się nazywa. 

Użytkownik
3 0 0

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

jeżeli masz taka umowę rzeczywiscie to tutaj nie ma żadnych kar 

to jest umowa bez okresu zobowiązania więc wystarczy ja wypowiedzieć z miesięcznym terminem wypowiedzenia

jeżeli wypowiesz ja w tym miesiacu to umowa zakonczy się 30 listopada

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Użytkownik
3 0 0

To chyba byłoby zbyt piękne, bo na umowie i w "Moim UPC" widnieje taki zapis:

"Okres zobowiązania

Data zakończenia: 08/11/2019"
więc to świadczyłoby o tym, że umowa jest na czas określony, w związku z tym za jej wczesniejsze zerwanie będę płaciła karę. Czy może coś źle rozumiem?
Pracuję w UPC
5 6 0

@turcia, zasadniczo bez zarzutu - ten zapis to właśnie podstawa wyliczeń z pierwszego postu. Widzę jednak kwestię do wyjaśnienia

Umowy UPC zawiera wyłącznie na czas nieokreślony: możesz nie zmieniając warunków korzystać z usług i sto lat. Są jednak okresy zobowiązania, określone warunkami większości ofert promocyjnych. Warunkiem obniżenia cen do kwot promocyjnych, a więc korzystniejszych niż określone w cenniku (lub w wypadku ofert starszych niż obecnie użytkowana) jest pozostanie Abonentem przez określony czas. Kar umownych w literalnym rozumieniu UPC nie nalicza - w wypadku wypowiedzenia umowy w okresie zobowiązania naliczana jest do zwrotu różnica Cennik - oferta promocyjna za czas do końca okresu zobowiązana.

Jeśli w umowie masz 08/11/2019 jako koniec zobowiązania, w wypadku rezygnacji dostałabyś do zapłaty różnicę za czas koniec umowy-koniec zobowiązania. Jeśli w regulaminie promocji nie masz zobowiazania - to nie. Wiążąca jest umowa, ale z regulaminem promocji powinny się pokrywać. Rzuć okiem na stawki w umowie, jeśli oferty na umowie i w regulaminie różnią się - sugeruję kontakt z OBOK.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@turcia napisał(a):

To chyba byłoby zbyt piękne, bo na umowie i w "Moim UPC" widnieje taki zapis:

"Okres zobowiązania

Data zakończenia: 08/11/2019"
więc to świadczyłoby o tym, że umowa jest na czas określony, w związku z tym za jej wczesniejsze zerwanie będę płaciła karę. Czy może coś źle rozumiem?

to prześlij regulamin tej umowy 

bo to co pokazałaś pierwotnie jest regulaminem umowy bez okresu zobowiązania więc nie twoja

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...