UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
3 2 0

Umowa bezterminowa studencka

Witam, zastanawiam się nad https://www.upc.pl/internet/promocje/oferta-specjalna/

Czyli nad umową bezterminową z UPC

Z innego forum dowiedziałem się o zapisnie w regulaminie:

"Zmiany cen
7. Dostawca usług jest uprawniony do zmiany cen usług określonych w Umowie, Regulaminie lub Cenniku lub określenia lub
zmiany opłat za wprowadzane produkty, usługi lub aplikacje, zarówno w Okresie Zobowiązania jak i poza Okresem Zobowiązania,
w przypadkach wskazanych w ust. 1 i 2 powyżej, a także w związku ze wzrostem kosztów prowadzenia działalności
Dostawcy usług, spowodowanym zwiększeniem obciążeń publicznoprawnych lub kosztem produktów lub usług niezbędnych
do wykonywania działalności. W przypadku miesięcznych opłat abonamentowych, zmiana taka może nastąpić nie częściej niż
jeden raz w roku kalendarzowym i każdorazowo nie więcej niż łącznie o 10 zł. Ograniczenie zawarte w niniejszym ustępie nie
dotyczy jednak zmiany lub wprowadzenia cen lub opłat z przyczyn wskazanych w ust. 1 lit. a) powyżej oraz w ust. 10 i 11 poniżej.
8. W przypadku Umów Abonenckich w Okresie Zobowiązania, zmiana cen lub opłat lub wprowadzenie nowych cen lub opłat będzie
jednak możliwe wyłącznie w przypadku, jeżeli nie będzie wiązało się z automatycznym podwyższeniem uiszczanej przez
Abonenta ceny lub opłaty (tj. wejdą one w życie po zakończeniu okresu zobowiązania). Ograniczenie zawarte w niniejszym
ustępie nie dotyczy jednak zmiany cen lub opłat z przyczyn wskazanych w ust. 1 lit. a) powyżej.
9. Wprowadzane przez Dostawcę usług zmiany muszą pozostawać w związku z co najmniej jedną z przyczyn, wskazanych
w ustępach poprzedzających, a zakres zmian powinien być adekwatny do tych przyczyn.
10. Dostawca usług uprawniony jest nadto do jednostronnego obniżenia ceny lub opłaty za świadczone przez niego usługi lub
wykreślenia cen lub opłaty za nieświadczone już usługi, zarówno w Okresie Zobowiązania i poza okresem Zobowiązania.
11. Dostawca usług uprawniony jest również do zastosowania lub zmiany wysokości dopłat do cen usług w roamingu międzynarodowym
w związku z wydaniem decyzji Prezesa UKE.
12. Dostawca usług obowiązany jest poinformować Abonenta o każdej proponowanej zmianie ceny lub opłaty, zaś Abonentowi
przysługuje wówczas prawo wypowiedzenia Umowy, w trybie analogicznym do określonego w ust. 4 – 5 powyżej.
13. W razie skorzystania z prawa wypowiedzenia Umowy w trakcie Okresu Zobowiązania w przypadku zmian cen lub opłat dokonanych
z przyczyn wskazanych w ust. 1 powyżej lub zmian cen lub opłat o których mowa w ust. 10 powyżej, Dostawcy usług
przysługuje zwrot proporcjonalnej części ulgi udzielonej Abonentowi w związku z zawarciem Umowy."

Czyli jeśli podpiszę umowę z UPC to przez pierwszy rok na umowie bezterminowej nie będzie żadnych podwyżek ?

Jak to wygląda później ? Abonament może mi wzrosnąć o 10 zł ? I każdego roku może mnie spotkać taka podwyżka ?

A jak to wygląda gdybym zdecydował się jednak na 2 lata zobowiązania ? Według tego zapisu rozumiem, że też UPC może mi podnieść rachunek nawet mając zobowiązanie ?

Pozdrawiam

Przemcio

6 ODPOW. 6
Tytan
Tytan
1939 965 152

Re: Umowa bezterminowa studencka

@Przemcio napisał(a):

Z innego forum dowiedziałem się o zapisnie w regulaminie:

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz w tym kontekście

Zawierając umowę z UPC wg tej promocji obowiązują warunki spisane w tym regulaminie

https://www.upc.pl/pdf/oferta/upc_regulamin_promocji_internet_ponadczasowy_dla_studentow_2019-1.pdf

Odpowiadajac na Twoje pytania

Ad 1 i 2 - tego nie wie nikt

Ad 3 - decydując się na umowę ze zobowiazaniem otrzymujesz tańszy abonament ale zobowiązujesz się tym samym do płacenia jego przez min. 24 mc

umowę bezterminową możesz zakończyć w każdej chwili z miesięcznym wypowiedzeniem

-----
Nie karm trolla. Zgłoś post moderacji!
Inspirator
3 2 0

@GDA  jednak poprosiłbym o odpowiedź jakiegoś pracownika UPC, bo z tego rozumiem to chcesz mi powiedzieć, że wezmę sobię ofertę 49.99 a w dowolnym momencie mogą mi podnieść abonament na umowie bezterminowej ? Nawet w przeciągu pierwszego roku ?

I jak to tego nie wie nikt, jest możliwość podwyżki czy jej nie ma ? Jak nikt może tego nie wiedzieć, chyba ktoś ten regulamin sporządził!

Masło maślane, i co z tego, że zobowiązuje się płacić przez 24 miesiące, zupełnie nie o to pytałem.

Moje pytanie brzmiało czy w czasie zobowiązania kwota może mi wsrosnąć ? Czy jest gwarancja, że 2 lata mam powiedzmy 39.99 zł ?

W podesłanym przez Ciebie regulaminie nie ma ani słowa o tym o czym pisze, wszystko znajduję się dopiero w ogólnych warunkach umowy abonenckiej które UPC przesyła wraz z potwierdzeniem warunków umowy.

Moderator
36 35 17

@Przemcio  W przypadku, jeśli skorzystasz z oferty bez zobowiązania, w momencie gdyby UPC wprowadzało podwyżkę, wówcza zostaniesz nią objęty. Abonament będzie wyży o wprowadzoną kwotę zgodnie z wysłanym wówczas komunikatem. 

Bardziej opłaca się skorzystanie z oferty wraz z okresem zobwiązania na okres 24 miesięcy. Wtedy przez dwa lata masz zagwarantowaną stawkę zgodnie z promocją. Musisz jednak mieć pewność, że w ciągu 24 m nie bedziesz zmieniał lokalu, aby dochować zobowiązania. 

Pozdrawiam Martyna 

Inspirator
3 2 0

@Martyna  dziękuję za odpowiedź.

Czyli biorąc umowę bezterminową, gdybym miał pecha, że akurat upc wprowadza podwyżkę to do 10 zł może wzrosnąc mi abonament w ciągu roku, za powiedzmy 2-3 lata znowu będą podwyżki i tak w kółko cena będzie rosnąć ?

Czy jest sposób na uniknięcie podwyżki czy jedyny sposób to rezygnacja i podpisanie na nowo umowy lub zmiana operatora ?

Korzystając za to z oferty na 12/24 miesiące zobowiązania mamy już zagwarantowane, że cena nam wzrośnie zaraz w 25 miesiącu zgodnie z regulaminem promocji czyli powiedzmy o 10 zł, a następnie jak umowa będzie już bez zobowiązania to każdego roku upc ma prawo do podniesienia ceny o max 10 zł ?

A jak wygląda sytuacja gdy nie mam zovbowiązania na usługi główne, a wezmę sobie pakiet premium ze zobowiązaniem, wtedy też mogę trafić na podwyżkę ?

W momencie jak straciłbym prawo do lokalu i po prostu bym się przeprowadził to rozumiem, że jeśli jest 24 miesiące zobowiązania to płacę karę w wysokości ilość miesięcy pomnożona przez sumę przyznanych mi ulg ?

Do tej pory jak to wyglądało, jak często upc stosuje średnio takie podwyżki, bo chyba nie każdego roku dla każdego bez zobowiązania ?

Moderator
36 35 17

@Przemcio  Zgadza się, każdorazowo jak masz aktywację usług bez okresu zobowiązania będziesz objęty podwyżką. Jeśli będziesz chciał zrezygnować z usług, a taka możliwość będzie wraz z wypowiedzeniem miesięcznym, wówczas możesz skorzystać z nowej oferty ale już wraz z zobowiązaniem.

Warunki promocji z zobowiązaniem przewidują świadczenie usług z wyższym rabatem cenowym przez okres 24 miesięcy. Cena zatem się nie zmieni. Od 25 miesiąca, gdybyś nie zrezygnował, wysokość upustu będzie taka jak określa Regulamin promocji.

W przypadku jeśli główne usługi są bez zobowiązania a usługę dodatkową masz na okres 24 miesięcy i rezygnujesz w trakcie zobowiązania, kara za zerwanie umowy pozostaje obowiązująca. 

Podwyżka może być wprowadza raz na rok. Obejmują wyłącznie klientów bez okresu zobowiązania. 

Tytan
2365 537 108

Ponieważ wszystkie informacje zostały Ci przekazane i temat został wyczerpany to go zamykam. Jeśli Ty Autorze (albo ktokolwiek inny) chcecie coś dopisać to bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym na PW albo jakiemukolwiek Moderatorowi. Spokojnie, nie ugryzę 

https://zanimnapiszesz.info