anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Umowa na usługi poprzedniego właściciela w lokalu

Witam, 

Mam następujący problem. Nabyłem mieszkanie własnościowe. Poprzedni właściciel miał usługi w UPC no i żeby uniknąć kary postanowił zostawić mi na lokalu swoje usługi i płacić co miesiąc standartowo abonament, ale żeby nie było kolorowo pozabierał całe oprzyrządowanie i tyle. Chciał bym teraz za jakiś czas nabyć nowa umowę dla siebie wg. Swoich upodobań czy to w UPC czy i kogoś innego. Jak to teraz wygląda czy zostanę teraz bez internetu i telewizji dopóki nie skończy sie umowa poprzedniemu właścicielowi? Nie mam zamiaru robić cesji z poprzednim właścicielem raz jego oferta mnie nie interesuje dwa jest zbyt droga. 

10 ODPOW. 10
Highlighted
Tytan
1146 608 106

Re: Umowa na usługi poprzedniego właściciela w lokalu

Na forum był podobny przypadek.

Zgłaszasz chęć przyłączenia, wyjadniasz ze jestes nowym wlascicielem lokalu. 

Ty dostahesz nowa umowe na warunkach promocyjnych na ktore sie zdecydujesz a upc zrywa umowe z poprzednim wlascicielem i nalicza mu ewentualna karę.

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Czyli mam rozumieć że z tego tytułu poprzedni właściciel poniesie koszty kary umownej.? I wlasnie tego się boję że może wyniknąć z tego jakiś konflikt. Poprzedni właściciel wyprowadził się na wieś gdzie UPC nie oferuje swoich usług dlatego nie było możliwości przeniesienia a nie chciał płacić kary umownej więc wolal płacić  co miesiąc. Dla mnie to trochę nie ue fair ze strony UPC ze w takim przypadku nie ma możliwości zerwania umowy bez jakiś konsekwencji. Albo zrobienia cesji ale ze zmianą pakietu np. 

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Jak dlugo jeszcze w umowie jest zobowiazanie terminowe?

masz tylko dwa wyjscia z tej sytuacji 

- cesja

- wziecie umowy na siebie z konsekwencjami o jakich wspomnial @Pablo 

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
-
Nie dotyczy

@Gekonnapisał(a):

Czyli mam rozumieć że z tego tytułu poprzedni właściciel poniesie koszty kary umownej.? I wlasnie tego się boję że może wyniknąć z tego jakiś konflikt. Poprzedni właściciel wyprowadził się na wieś gdzie UPC nie oferuje swoich usług dlatego nie było możliwości przeniesienia a nie chciał płacić kary umownej więc wolal płacić  co miesiąc. 

Jeśli powiadomisz UPC, że poprzedni właściciel nie ma już tytułu prawnego do lokalu mogą z nim rozwiązać umowę i naliczyć karę, całkiem niedawno były na forum opisywane podobne przypadki. Może spróbuj się skontaktować z tym człowiekiem  i jakoś dogadać, pewnie nie chce "prezentu świątecznego" w postaci grubszej kwoty w postaci roszczenia UPC.

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Z tego co wiem umowa do lipca 2021.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@Gekon zrób cesje z poprzedniego właściciela i skorzystaj z oferty dla nowych klientów 

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Czyli po cesji da się umowe dostosować do własnych potrzeb? 

Highlighted
-
Nie dotyczy

@Gekon tak jak zrobiłem cesję na siebie na tym samym lokalu to zaproponowano mi ofertę dla nowych klientów.

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Jedynie wyjście to tez dowiedzieć się w BOK UPC w moim mieście co oni proponują

Highlighted
Moderator
79 9 16

@Gekon to co pisali @Pablo@Pan_Abonent i @- potwierdzam. 

Gdy podpisując cesje z Abonenta A na Abonenta B, B jest traktowany jako stały klient. Są indywidualne przypadki, gdy może on skorzystać z aktualnych promocjy, ale nie są to wtedy promocje dla nowych klientów. A oferty te przeważnie oznaczają Upgrade usług, a nie np. zejście z trzech usług na jedną. 

@- pisałem Ci o tym nawet na PW. Nie wiem skąd taka sytuacja, ale prawdpodobnie była to kwestia idnywidualna. Poza tym podpada to trochę pod 7 punkt Zasad Społeczności.